Lokalne TemeSportSynot league: 88.minuta Denisa Cane u pobjedi Sigme nad Jihlavom

Synot league: 88.minuta Denisa Cane u pobjedi Sigme nad Jihlavom

U šestom kolu Synot Češke lige ekipa SK Sigma Olomouc, za koju nastupa Denis Cana nekadašnji igrač i kapiten NK Bosna, zabilježila je prvu pobjedu nakon tri neriješena rezultata.

Na domaćem terenu savladana je ekipa Jihlave rezultatom 2:1, strijelci za domaće su bili Jakub Plšek i Tomas Malec, dok je strijelac za Jihlavu bio nogometaš bosanskih korijena Muris Mešanović. U prvoj ovosezonskoj pobjedi u najelitnijem takmičenju, nakon povratka iz Druge lige, Denis Cana odigrao je odličnih 88.minuta u veznom redu, nakon čega ga je u taktičkoj izmjeni zamijenio Martin Sindelar.

Poslije šestog kola Sigma Olomouc se nalazi na 12.mjestu sa jednom pobjedom, tri neriješena rezultata i dva poraza uz osvojenih šest bodova.