Lokalne TemeSportTatar završio godinu sa stilom: Bh. golman treći najbolji u poljskoj Superligi

Tatar završio godinu sa stilom: Bh. golman treći najbolji u poljskoj Superligi

Rukometaši Kalisza poraženi su u 15. kolu poljske Superlige od sastava Kwidzyn rezultatom 19:21.
Domaći su na poluvremenu imali prednost 10:8, no gosti su u nastavku zaigrali bolje i stigli do važnog trijumfa nad ekipom Kalisza. Goste je do pobjede vodio Peret sa osam golova dok je Genda dodao šest, a na drugoj strani Galewski i Krytski su postigli po pet golova dok je naš Edin Tatar imao deset uspješnih intervencija. Ovom utakmicom, okončana je polusezona u Poljskoj, a Edin Tatar je godinu završio kao treći najbolji golman lige sa 123 odbrane, a ispred njega su samo Krzysztof Lipka iz Stal Mieleca sa 154 odbrane, te Mikolaj Krekora (Legionowo) sa 126.