SportKošarkaTeletović odličan u novom porazu Phoenixa

Teletović odličan u novom porazu Phoenixa

Košarkaši Phoenix Sunsa poraženi su od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 121:116, a još jednu fantastičnu utakmicu je za ovaj tim odigrao Mirza Teletović. Oba tima su dosta dobro ušla u meč. Briljirao je kod Sunsa Brandon Knight, koji je ubacio početnih 13 poena za tim iz Arizone. Minnesota je imala prednost većim dijelom prve dionice. Odbrane se praktički nisu igrale, a nakon prvih 12 minuta igre domaći košarkaši su imali tri poena prednosti, 40:37. Mirza Teletović je za samo sedam minuta na parketu dobio tri lične greške, pa je ranije od očekivanog morao na klupu. Iako se Devin Booker pridružio poentiranju Brandonu Knightu, Karl Anthony Towns na drugoj strani je nemilosrdno trpao koš Sunsa i Timberwolvesi su bez većih problema održavali prednost. Imala je Minnesota i 15 poena prednosti, ali su dopustili Phoenixu da se vrate u svega dva minuta. Knight je bio nezaustavljiv. Sunsi su serijom od 11:0 smanjili zaostatak, a na odmor se otišlo vodstvom Minnesote od pet razlike, 66:61. Minnesota je bolje otvorila drugo poluvrijeme. Ponovo su otišli na dvocifrenu prednost, imali su i 20 poena prednosti, a nakon tri dionice bilo je 15 razlike za domaće, 99:84. Nisu se Sunsi predavali. Mirza i ekipa su pogađali na otvaranju posljednje dionice, pa je na sredini igre trojkom Teletovića Phoenix stigao do samo minus jedan, 103:102. Držao je Teletović Phoenix u igri, a na četiri minute prije kraja tim iz Arizone poenima Ronnieja Pricea dolazi do vodstva 109:108. Ipak, u finišu Minnesota odigrava bolje. Uspjeli su prelomiti meč i doći do pobjede u ovom susretu iako je Teletović imao šut za izjednačenje. Mirza je na terenu proveo 26 minuta. Ubacio je 19 poena, imao je četiri skoka i dvije asistencije. Knight je ubacio 30, Booker je dodao isto toliko, a na drugoj strani Andrew Wiggins ubacio 32 poena, a Towns je dodao 27.