ZDKSportTreća pobjeda košarkaša OKK Čelik, pala i Turbina

Treća pobjeda košarkaša OKK Čelik, pala i Turbina

Košarkaši Čelika, uokviru 5. kola A1 Lige, bili su domaćini ekipi Turbine iz Jablanice. Utakmica je odigrana na C terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa i poklonili su je treneru Mujakoviću za današnji rođendan. Rezultat: OKK Čelik – KK Turbina 87:71 (13:26), (21:13), (26:16), (27:16);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 22, Mirza Keso 17 i Muhamed Gak 12 poena.

Najviše koševa za Turbinu postigli su: Ante Calis 21 i Maidin Galešić 14 poena.

Sudije Faruk Ališehović, Nermin Kasumović i Adamir Muharemović (Tuzla), delegat Edim Duraković

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 22, Bambur 4, Gak 12, Halilović 6, Keso 17, Alić 2, Mešinović 4, Fajković 2, Podojak 8, Porča 4, Suljić 6, Varupa. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Gosti iz Jablanice sjajno otvaraju utakmicu i njihova prednost pri kraju prve dionice iznosi čak i 15 poena (9:24). Na kraju prve dionice je 13:26 za Turbinu. U drugoj dionici Zeničani su zaigrali mnogo bolje, počeli su pogađati, a posebno Mirza Keso, koji je danas bio nezaustavljiv za odbranu gostiju iz Jablanice. Na poluvremenu je bilo samo +5 poena za goste (34:39).

U trećoj četvrtini Zeničani su preokrenuli rezultat, te su s dosta dužom klupom i sjajnom odbranom posebno mladih igrača Anesa Podojka i Imrana Porče došli u vodstvo. Prvo vođstvo domaći ostvaruju u 24.minuti i to trojkom mladog Anesa Podojka (44:43), koje više nisu ispuštali do kraja utakmice. Trojku postiže i kapiten Armin Avdibegović za 47:43. U ovoj dionici domaći idu i na +7 poena (60:53), a završilo je na kraju treće dionice 60:55 za Čelik.

U zadnjih 10 minuta utakmice Čelik je potpuno razbio goste, koji nisu imali više snage za ozbiljnu košarku. Trener domaće ekipe dao je priliku i ostalim igračima sa klupe, tako da su danas, sem povrijeđenog Ahmeta Begića, svi dobili minutažu i svi osim Varupe upisali se u strijelce.

Domaći košarkaši OKK Čelik pobjedu su posvetili svome treneru Armelu Mujakoviću, kojem je bio i rođendan, a ova igra, posebno u drugom poluvremenu, za njega je najbolji mogući poklon od njegovih igrača.

U narednom, šestom kolu OKK Čelik gostuju kod ekipe Radnički iz Goražda.