SportDržavni TimTri gola Višće za pobjedu Zmajeva protiv J.Koreje

Tri gola Višće za pobjedu Zmajeva protiv J.Koreje

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prijateljskom susretu u Jeonjuu selekciju Južne Koreje rezultatom 1:3. Odigrao je tim Roberta Prosinečkog sasvim dobru utakmicu, a junak trijumfa je fudbaler Basaksehira Edin Višća koji je postigao hat-trick. Jako dobro prvo poluvrijeme odigrao je naš tim i imao je zasluženu prednost. Uvodne minute pripale su našem timu, a vrijedi izdvojiti zaista dvije odlične šanse koje je imao Edin Džeko. Prvo je bh. napadač u 13. minuti šutirao preko gola nakon dodavanja Todorovića, a u 21. minuti je izaašao sam pred golmana Kima, koji mu dobro brani. Šehić je uzvratio sjajnom odbranom u 27. minuti meča nakon što se Son prošetao kroz našu odbranu, da bi na drugoj strani minut kasnije bh. tim došao do vodstva. Ćivić je ubacio, Višća je prihvatio loptu i pogodio je za 0:1. Radost našeg tima je trajala samo dvije minute. Lee Jae-Sung je prošao kroz odbranu i pogodio je za 1:1. Ipak, na odmor naša selekcija odlazi vodstvom. Duljević je dugom loptom pronašao Višću, a brzonogi bh. napadač ponovo je precizan za prednost BiH na poluvremenu od 1:2. Nastavak utakmice ponudio je siromašnu predstavu sa obje strane. Koreja je pokušavala doći do izjednačenja, ali konkretne šanse nisu imali. Sa druge strane izlaskom Džeke i Pjanića naša selekcija je ostala bez udarne igle i nismo ozbiljnije zaprijetili golu koreanskog golmana sve do 79. minuti. Rezervista Bajić sjajno pronalazi Višću koji volejom pogađa za prednost od 1:3. Do kraja meča pravih šansi nije bilo. Naša selekcija je privela meč kraju i došla je do trijumfa.