SportNogometTri pobjede domaćih timova u Premijer ligi

Tri pobjede domaćih timova u Premijer ligi

Odigrane su prve tri utakmice 6.kola nogometne Premijer lige BiH u kojima su domaći timovi ostvarili pobjede. Najubjedljivija je bila Krupa, koja je sa 3:0 savladala Gošk iz Gabele, a golove za domaćina su postigli Koljić, Crnov i Milanović. Radnik je u Bijeljini nakon preokreta savladao Mladost sa 3:1. Gosti su poveli golom Boje na samom početku meča, da bi Hadžić i Glišić već do poluvremena donijeli vodstvo Radniku, a konačan rezultat je postavio Đurić početkom drugog poluvremena. Treću pobjedu ove sezone je ostvario Čelik, koji je opet slavio na domaćem terenu, ovoga puta protiv Zvijezde 09 sa 2:0, golovima Okića i Livaje. Danas se igraju još dvije utakmice ovog kola. Od 19 sati graju Tuzla City i Željezničar, a veliki derbi se igra na stadionu Asim Ferhatović između Sarajeva i Zrinjskog od 20 sati. Posljednja utakmica ovog kola se igra u ponedjeljak, a snage će na stadionu Pecara odmjeriti Široki Brijeg i Sloboda.