ZDKSportUbjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik nad bugojanskom Iskrom

Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Čelik nad bugojanskom Iskrom

Košarkaši Čelika, uokviru 13.kola A1 Lige (drugo kolo drugog dijela prvenstva), bili su domaćini ekipi KK Iskra iz Bugojna. Utakmica je odigrana na „C“ terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 250 gledalaca. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu ostvarila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: OKK Čelik – KK Iskra 89:64 (19:15), (22:12), (28:18), (20:19);

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 31, Bambur 7, Gak 22, Omić, Mešinović 10, Keso, Fajković 2, Podojak 3, Porča 4, Varupa 5, Begić 5, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 31, Muhamed Gak 22, Ernes Mešinović 10 poena + 14 skokova;

Najviše koševa za Iskru postigli su: A.Pandžo 21, M.Brečić 14, A.Barukčija 11 poena.

Sudije: Seid Nožinović, Maid Lasetović, Ahmet Muminović, delegat Edim Duraković;

Nakon prve četvrtine je 19:15 za domaće, a bilo je i + 8 poena. U drugoj četvrtini domaći još pojačavaju i na krilima kapitena Armina Avdibegovića i Muhameda Gaka na odmor se ide pri rezultatu 41:27. Drugu dionicu domaći su dobili sa 22:12. Treću dionicu domaći ponovo dobijaju sa + 10 poena 28:18 i rezultat je nakon tri četvrtine utakmice + 24 poena za domaće (69:45). Zadnju dionicu domaći su odigrali rutinski i ponovo istu dobijaju sa 20:19 za konačnih +25 poena (89:64). U finišu utakmice trener Armel Mujaković pružio je šansu i mlađim igračima sa manjom minutažom u utakmicama.

Ističemo odličnu igru kapitena Čelika Armina Avdibegovića i njegov koeficijent korisnosti 34. Kapiten je imao šut za dva i tri poena fenomenalnih 71% , za dva i tri poena 5/7 (ukupan šut 10/14 =71%), te slobodna bacanja 6/6 (100%). Ovo je velika pobjeda podmlađene i oslabljene ekipe Čelika nad solidnom ekipom Iskre iz Bugojna. Nakon 13 kola Čelik je na omjeru 7 pobjeda i pet poraza, 19 bodova. U narednom, četrnaestom kolu (treće kolo drugog dijela prvenstva) ekipa OKK Čelik je slobodna.