SportNogometUrugvaj pobjedom nad S.Arabijom osigurao osminu finala

Urugvaj pobjedom nad S.Arabijom osigurao osminu finala

Urugvaj je u utakmici drugog kola grupne faze Mundijala u Rusiju u okviru grupe A savladao Saudijsku Arabiju sa 1:0, te su ovom pobjedom Tabrezovi izabranici obezbijedili učešće u osmini finala Svjetskog prvenstva. Urugvaj je od samog početka utakmice nametnuo svoj ritam igre, te su već u prvim minutama imali nekoliko izglednih prilika, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Međutim, u 23. minutu odbrana Saudijske Arabije je kapitulirala. Sanchez je izveo korner i pronašao Suareza koji pogađa za vodstvo Urugvaja od 1:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao pa je Urugvaj na odmor otišao sa minimalnom prednosti. U drugom poluvremenu Tabarezova ekipa je mogla postići još koji gol, ali napadači, prvenstveno Cavani nisu bili skoncentrisani te je susret završen minimalnim trijumfom Južnoamerikanaca. Urugvaj je pobjedom nad Arabijom riješio situaciju u grupi A, te tako olakšao i Rusiji koja je uz Tabarezovu selekciju obezbijedila učešće u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.