SportKošarkaUtah u polufinalu Zapadne konferencije

Utah u polufinalu Zapadne konferencije

Utah Jazz je na svom parketu dočekao ekipu Oklahoma Thundera i slavio pobjedu od 96:91. Na ovaj način je Jazz riješio seriju u svoju korist (4-2) i izborio polufinale Zapada. Susret je bio dosta neizvjestan, a OKC je u prvoj dionici imao +9 i ovaj period igre dobio rezultatom 22:18. Imali su gosti prednost i većim dijelom druge četvrtine, ali se na odmor otišlo neriješenim rezultatom, 41:41. U drugom poluvremenu Utah pojačava tempo. Košarkaši Jazza su konstantno vodili u nastavku susret, a u zadnjoj četvrtini su stigli i do +13. Ipak, OKC se vraća u samom finišu. Prave gosti seriju 7-0 i smanjuju deficit na samo jedan poen trojkom Wesntbooka minutu i po prije kraja, ali je Mitchell uzvratio poenima za 94:91. Imali su gosti u zadnjoj minuti nekoliko šuteva da izjednače ili ponovo dođu na -1, ali nisu uspjeli ništa pogoditi, a Mitchell je sa linije za slobodna bacanja potvrdio pobjedu svoje ekipe. Rookie Donovan Mitchell je bio sjajan i sinoć, pa je predvodio Utah sa 38 ubačenih poena. Gobert je upisao double double sa 12 poena i 13 skokova. Westbrook je kod OKC-a ubacio 46 poena i dodao 10 skokova, ali nije imao podršku osim Adamsa koji je, također, upisao double-duble sa 19 poena i 16 skokova.