SportRukometDerventa sjajnom igrom stigla do ubjedljive pobjede nad Bosnom Centrotrans rezultatom 33:19

Analiza utakmice: Bilo je zaista teško komentirati utakmicu koju smo večeras gledali u Derventi, a u kojoj je domaća ekipa Dervente savladala visočku Bosnu Centrotrans ubjedljivim rezultatom 33:19. Visočki rukometaši, koji ove sezone igraju dosta loše na gostujućim terenima, ovog puta su doživjeli pravi debakl, te je domaća Derventa zasluženo slavila u ovoj utakmici.

Nakon polovine prvog dijela utakmice nastupa blagi raspad u igri Bosne Centrotrans, koja od 19. do 28. minute ne uspijeva postići niti jedan pogodak, što domaći koriste za stvaranje prednosti, koja iznosi devet golova razlike na kraju prvog dijela. Rezultat od 16:7 na poluvremenu govorio dovoljno o većoj želji i snazi domaće ekipe.

Drugo poluvrijeme u prve četiri minute donosi blage nagovještaje da bi se Visočani možda mogli vratiti u igru, što će se ispostaviti potpuno pogrešnim. Nakon prve četiri minute drugog poluvremena kompletna igra gostiju iz Visokog je stala i domaći rukometaši su nastavili tamo gdje su stali na kraju prvog dijela utakmice konstantno povećavajući svoju prednost, koja je na mahove iznosila i 16 golova razlike.

Visočani su od 34. do 48. minute bili potpuno izolirani od gola domaćih, te u tim trenucima nisu uspjeli realizirati nijedan napad i već tada je bilo jasno da o preokretu nije moguće razmišljati.

Posljednjih 15 minuta utakmice proteklo je u iščekivanju krajnjeg rezultata u korist Dervente, koji je na kraju glasio 33:19.

Jedini igrač koji bi se mogao istaći zbog dobre igre i požrtvovanosti na ovoj utakmici jeste mladi Bečak, koji je odradio dobar posao u napadu, te je bio i najefikasniji večeras u redovima Bosne Centrotrans sa pet postignutih pogodaka. Pratili su ga još i Čabaravdić sa četiri postignuta pogotka, te Grujić sa tri.

Visočani će što prije morati zaboraviti ovaj težak poraz koji su pretrpjeli u Derventi i okrenuti se novim utakmicama, ukoliko žele da uhvate priključak sa sredinom tabele koja donosi opstanak u ligi. Također, dodatno otežavajuća okolnost bit će ubrzani tempo igranja prvenstva, te ih već naredne sedmice očekuju dvije utakmice, gdje će u prvoj utakmici Bosna Centrotrans dočekati tuzlansku Slobodu u Visokom u srijedu, dok za vikend Visočani putuju u Gračanicu na utakmicu protiv istoimene ekipe.

Sloboda koja je, kao i Derventa večeras, u prvom dijelu sezone na domaćem terenu porazila Bosnu Centrotrans sa visokih 30:15, dolazi na megdan visočkim rukometašima sa posljednje pozicije na tabeli. Ekipa koja, nakon ove sezone, sigurno izlazi iz društva najboljih rukometnih klubova BiH teško da može išta tražiti u Visokom, posebno sa statistikom od tri pobjede i čak 16 poraza, uz jedan remi, iz 20 odigranih susreta. Ipak, mnogi će se visočki rukometni znalci zabrinuti prije ove utakmice, jer stil igre ove ekipe Visočanima ne odgovara, zbog čega su i poraženi u Tuzli, te će trener Antović morati pronaći adekvatna rješenja kako bi Bosna Centrotrans slavila u Visokom.

Utakmica Bosna Centrotrans – Sloboda je na programu u srijedu, 9. marta, sa početkom u 19:00 sati, a igrat će se na parketu nove sportske dvorane Franjevačkog samostana u Visokom, na kojem su do sada visočki rukometaši bez poraza.

Ovom informacijom ćemo završiti prenos utakmice iz Dervente, ali i cjelokupno subotnje sportsko popodne u Visokom, u okviru kojeg smo danas pratili po jednu nogometnu, košarkašku i rukometnu utakmicu. Ne zaboravite da u narednim danima budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba kako biste saznali sve novosti iz Visokog i okoline, sa posebnim osvrtom na sportske kolektive u našem gradu.

To bi bilo sve za večeras, a do narednog prenosa vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić upućuju vam srdačne sportske pozdrave uz želju da prijatno provedete ostatak večeri.

KRAJ UTAKMICE: Završeno je svih 60 minuta utakmice 21. kola rukometne Premijer lige BiH, u okviru koje je znatno boljom igrom i većim motivom ekipa Dervente na domaćem terenu nadigrala gostujuću Bosnu Centrotrans rezultatom 33:19.

Iako su Visočani u ovu utakmicu ušli sa dobrim motivom, parirajući protivniku u prvih 15 minuta utakmice, terenska inicijativa domaćih igrača od 15. minute pa do kraja utakmice potpuno je savladala gostujuće igrače, što je rukometaše Dervente dovelo do novog slavlja, 12. ove sezone.

U nastavku slijedi kraća analiza utakmice i najava narednog susreta koji već u srijedu igraju rukometaši visočke Bosne Centrotrans.

54’ – Nešto više od pet minuta je do kraja utakmice. Derventa i dalje prave veliku prednost nad visočkim rukometašima, pa u ovim trenucima dolaze i do najveće prednosti na utakmici od 16 golova razlike, pri rezultatu 29:13.

48’ – Četrnest minuta bilo je potrebno Visočanima da dođu do pogotka u nastavku utakmice, ali su u međuvremenu domaći igrači postigli još tri pogotka, te trenutni rezultat na utakmici Derventa – Bosna Centrotrans glasi 25:10.

Sve to su dovoljni pokazatelji i Bosna u Derventi, u okviru 21. kola Premijer lige BiH za rukometaše, upisuje novi, 13. poraz ove sezone.

Do kraja ostaje samo da vidimo koliko će iznositi krajni rezultat.

44’ – Ostalo je još nekih petnestak minuta igre u utakmici Derventa – Bosna Centrotrans, ali domaći igrači već sada mogu smanjiti tempo igre i mirno privesti ovu utakmicu kraju, budući da trenutni rezultat iznosi 22:9. Igra gostiju iz Visokog gotovo da i ne postoji, te dobra odbrana igrača Dervente i kontranapadi dovode do najveće razlike na utakmici koja sada iznosi 13 golova.

Trenutni rezultat glasi 22:9, a činjenica da Visočani, nakon dva gola u prve četiri minute, već deset minuta nisu postigli pogodak govori o krajnjem ishodu utakmice koji već sada možemo predvidjeti.

40’ – I loša igra Visočana iz prvog dijela nastavljena je i u prvih deset minuta nastavka utakmice. Ovog puta Derventa sa još većim motivom kreće u lov na pobjedu, te u takvom naletu stvara najveću prednost u dosadašnjem toku utakmice, prednost koja iznosi 11 golova razlike. Trenutni rezultat glasi 20:9 i teško je očekivati da bi Visočani do kraja utakmice mogli napraviti preokret, posebno ako uzmemo u obzir njihovu dosta lošu igru u završnici utakmica u gostima ove sezone.

34’ – Prije neke četiri minute počelo je drugo poluvrijeme utakmice 21. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, u kojoj se u Derventi sastaju istoimena ekipa RK Derventa i gosti iz Visokog, ekipa RK Bosna Centrotrans.

Nakon loše partije Visočana u završnici prvog poluvremena očekivano je da se Visočani barem malo razigraju u drugom dijelu i pokušaju parirati svom protivniku, te se nadamo da će u tome i uspjeti. Na samom startu drugog dijela Visočani uspijevaju da postignu dva pogotka, naspram jednog pogotka domaćih, te trenutni rezultat iznosi 17:9.

Analiza prvog poluvremena: Prvo poluvrijeme za rukometaše iz Visokog počelo je solidnom igrom, te nakon početnog vodstva domaćih od 3:0 Visočani se vraćaju u igru. Sve do 15 minute prvog dijela gosti iz Visokog uspijevaju održavati kakav-takav priključak, sa dobrom odbranom, te se u igri ističu Bečak u fazi napada i Limo u fazi odbrane.

Nakon polovine prvog dijela utakmice nastupa blagi raspad u igri Bosne Centrotrans, koja od 19. do 28. minute ne uspijeva postići niti jedan pogodak, što domaći koriste za stvaranje prednosti, koja iznosi devet golova razlike na kraju prvog dijela. Rezultat od 16:7 na poluvremenu govori dovoljno o većoj želji i snazi domaće ekipe.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Nakon prvih trideset minuta igre u Derventi teško da možemo bilo šta pozitivno reći o igri Visočana u posljednjih 15 minuta prvog dijela utakmice. Iako su u nekoliko navrata igrači Bosne Centrotrans uspjeli parirati domaćim igračima, to nije bilo dovoljno te su u posljednjih deset minuta igrači Dervente ubacili u brzinu više i došli do najveće prednosti od devet golova razlike.

Takvim stilom igre je i završeno prvo poluvrijeme, pri rezultatu 16:7. Uskoro kraća analiza prvog poluvremena utakmice u Derventi.

28’ – Dvije minute prije kraja prvog poluvremena domaći igrači uspjeli su napraviti najveću prednost na utakmici od devet golova razlike, pri rezultatu 15:6. Nastupio je gotovo potpuni raspad u igri gostiju iz Visokog koje jedino pauza može spasiti od totalnog debakla u prvom poluvremenu, iako su dobro parirali domaćim u prvih 15 minuta. Nešto grublja igra domaćih je doprinijela takvom raspadu u igri Visočana, ali najveći krivac su sami igrači koji nemaju adekvatan odgovor.

Podatak da Bosna Centrotrans u posljednjih deset minuta nije postigla nijedan pogodak govori o cijeloj igri gostujuće ekipe.

26’ – Derventa je nakon prvih 15-ak minuta ipak ubacila u brzinu više i teško da, do kraja poluvremena, gosti iz Visokog mogu parirati jednoj ovakvoj ekipi, koja je željna pobjede protiv Bosne Centrotrans. Posebice uzmemo li u obzir greške koje Visočani konstatno prave na gostujućim terenima.

Trenutni rezultat od 12:6 i gotovo sedam minuta bez gola Visočana govori o tome. Do kraja prvog dijela utakmice ostalo je još svega četiri minute.

20’ – Još deset minuta igre u prvom poluvremenu je ostalo, a domaći i dalje drže solidnu prednost, pogotovo kada je riječ o ovako tvrdoj utakmici. trenutni rezultat glasi 9:6.

18’ – Visočani pokušavaju da dobrom odbranom da malo “spuste na zemlju” razigranu ekipu Dervente, te im to za sada dosta polazi za rukom, a u cijeloj odbrani ističe se Limo koji odrađuje dobar posao. Na drugoj strani terena u redovima visočke Bosne Centrotrans iskazao se Bečak koji na pivotu igra solidnu partiju. Ipak, sve je to dovoljno samo za zaostatak od dva gola razlike, te se za neki veći preokret očekuje uključenje i ostatka ekipe u igru. Trenutni rezultat 7:5.

15’ – Polovina prvog poluvremena je iza nas, a Visočani se dosta dobro drže u utakmici protiv favorizovane Dervente. Do sada ih nije omela ni dobra igra domaćih, te gosti iz Visokog zasad zaostaju samo dva gola razlike, pri rezultatu 6:4.

13’ – Nakon brze igre u prvih deset minuta protekle tri minute donose nešto stabilnije odbrane oba tima, koje usporavaju ritam igre i donose povoljan ritam za Visočane. Bosna Centrotrans se nakon početnog zaostatka od tri gola uspjela vratiti vrlo brzo u igru, te rezultat u ovom trenutku iznosi 5:4 u korist Dervente.

10’ – Prvih deset minuta veoma dobrog rukometa na utakmici Derventa – Bosna Centrotrans je iza nas i u ovih deset minuta imali smo priliku da gledamo nekoliko lijepih poteza igrača ove dvije ekipe. Ipak domaći su sjajnom igrom otvorili utakmicu i pokazali trenutnu nadmoć, no ni Visočani nisu bili dužni, te uzvraćaju solidnom odbranom i brzim kontrama. Trenutni rezultat glasi 5:3.

8’ – Tri minute su protekle u veoma brzoj igri, uz nekoliko grešaka na obje strane, te su Visočani u ovim minutama uspjeli da postignu dva pogotka, za smanjenje razlike, ali su i domaći uspjeli da uzvrate jednim pogotkom, te trenutni rezultat glasi 4:2.

5’ – Utakmica između Dervente i Bosne Centrotrans je počela veoma dobrim napadima domaćih, koji su u prvih nekoliko minuta napravili prednost od tri gola, čime su pokazali svoju odlučnost da u ovom meču ostvare pobjedu. Trenutni rezultat glasi 3:0, ali izgleda da se ni Visočani neće predati, nego da tek sada slijedi njihov odgovor na početno iskazivanje snage domaćina.

Za nekoliko trenutaka na parketu dvorane u Derventi počet će utakmica 21. kola rukometne Premijer lige BiH, u okviru koje se sastajuća domaća Derventa i gosti iz Visokog, ekipa Bosna Centrotrans. Nakon što je Bosna Centrotrans u prvom dijelu sezone u Visokom uspjela savladati ekipu Dervente rezultatom 27:25, igrači Dervente koji su napravili pravo malo čudo pobijedivši sedam puta u osam utakmica, u internim krugovima su najavili osvetu Visočanima za pretrpljeni poraz.

I pored svega toga Bosna Centrotrans dosta loše izgleda na gostujućim terenima ove sezone, te praktički Derventa je u ovoj utakmici favorit za pobjedu.

_______________________________________________________________________

Dvije sedmice visočki rukometaši igraju utakmice ubrzanim tempom, srijedom i subotom, istovremeno pokušavajući postići svoje ciljeve i u Premijer ligi BiH za rukometaše, ali i u Kupu BiH za rukometaše. Nakon što su, na početku ove dvosedmične turneje pobijedili ekipu Konjuha u sjajnoj utakmici u Visokom, rukometaši Bosne Centrotrans pretrpjeli su dva poraza.

Prvi poraz visočki rukometaši pretrpjeli su prošle subote, kada ih je u prvenstvenoj utakmici porazila ekipa Vogošća Poljine Hills koja je u posljednjim minutama utakmice iskoristila domaći teren i psiho-fizičku spremnost, dok je drugi poraz stigao u srijedu kada je ekipa Čelika, ponovo u posljednjim minutama, uspjela nadigrati Bosnu u Zenici, a u okviru Kupa BiH za rukometaše.

Mini turneju u prvenstvu i kupu visočki rukometaši nastavljaju danas u Derventi, gdje gostuju kod istoimene ekipe. Na ovom, zaista zahtjevnom, gostovanju rukometaši Bosne Centrotrans imat će težak zadatak da pariraju petoplasiranoj ekipi Dervente, koja je u sjajnoj formi, sa šest uzastopnih pobjeda završila prvi dio sezone. Ekipa koja je u dosadašnjem toku prvenstva iz 20 utakmica čak 11 puta uspjela izaći kao pobjednik, uz 8 poraza i jedan remi, bit će zasigurno “tvrd orah” za visočku Bosnu, jer Visočani i bez svih ovih statističkih parametara u korist Dervente igraju katastrofalno i protiv lošijih ekipa, kada je riječ o utakmicama na gostujućem terenu.

Bosna Centrotrans se, u ovom trenutku, nalazi na 11. mjestu tabele, koje dijeli sa sarajevskom Bosnom, a obje ekipe su ove sezone poražene čak 12 puta, uz po jedan remi, dok su iz sedam utakmica izašle kao pobjedničke ekipe.

Ipak blaga utjeha za ljubitelje rukometa u Visokom može biti podatak da je od početka proljetnog dijela prvenstva, dakle u proteklih pet utakmica, ekipa Dervente poražena čak četiri puta, što bi na neki način moglo dati dodatnu snagu i motiv Visočanima da dođu do pobjede u ovom susretu. Također, pozitivan podstrek za rukometaše Bosne Centrotrans jeste i utakmica protiv Dervente iz prvog dijela sezone kada su uspjeli u Visokom nanijeti poraz ovoj ekipi rezultatom 27:25.

Iako je teško očekivati neku senzaciju večeras u Derventi, s obzirom na igru Visočana u gostima ove sezone, sigurni smo da će visočki rukometaši dati sve od sebe da barem pokušaju doći do pobjde u večerašnjoj utakmici. Sve su to razlozi da večeras pratimo ovu utakmicu, a to ćete moći učiniti upravo putem vašeg omiljenog portala Visoko.co.ba.

Kao što je to bio slučaj i tokom cijele sezone večeras uživo iz Dervente od 19:00 sati očekuje vas izravni tekstualni prenos, samo na portalu Visoko.co.ba, putem kojeg ćete moći pratiti razvoj situacije na parketu dvorane u Derventi. Sa vama će, kao i uvijek biti vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić.

Stoga ne propustite da sportsku subotu u Visokom završite praćenjem ovog prenosa.