Lokalne TemeSportVisočka Bosna razbila Bratstvo u Gračanici za prvo mjesto na tabeli

Visočka Bosna razbila Bratstvo u Gračanici za prvo mjesto na tabeli

U okviru 23. kola Prve lige FBiH odigrana je utakmica u Gračanici u kojoj je NK Bratstvo dočekalo NK Bosnu. Utakmica je završila rezultatom 1:3, a pobjedu je odnijela ekipa iz Visokog. U 21. minuti prvi gol je dao Čabaravdić za vodstvo NK Bosne, zatim u 65. minuti pogađa Hodžić za 0:2, a u 76. minuti Kovač uzima loptu i zabija za 3:0 na prazan gol, međutim tu razliku smanjuje igrač domaćih, Kuduzović – koji u 80. minuti pogađa za 1:3.

KRAJ UTAKMICE

89’ – Čivin šut odlazi pored gola.

87’ – Igra se na sredini terena.

79’ – 1:3 – Centaršut sa desne strane, natrčava Kuduzović i matira Bekana.

77’ – Konta Bosne, Kovačev napad brani golman domaćih. Na odbijenu loptu natrčava Čulov, ali njegov šut vadi ispred prečke golman domaćih.

76’ – Daleka lošta koju ne prihvata golman domaćih, Kovač uzima loptu i zabija za 3:0 na prazan gol.

75’ – Kuduzović jedan na jedan sa Bekanom, Bekan brani.

74’ – Polukontra Bosne, šut I. Džafića sa šesnaesterca odlazi pored gola.

72’ – Dvije intervencije Bekana u jednom napadu – šut glavom sa 5-6 metara, a zatim šut sa 10-ak metara.

68’ – Hodžić jedan na jedan – brani golman Bratstva…

65’ – Džafić I. skinuo visoku loptu, produžio do Kovača na vrh šesnaesterca, Kovač prvim pasom gura Hodžića u šesnaesterac – Hodžić pogađa od prečku u gol 0:2.

56’ – Šut iz slobodnog sa 20 metara za Bratstvo. Bekan kjanjim naporom u korner.

52’ – Nakon odbijene lopte visočke ekipe, natrčava igrač Bratstva i šutira pored gola.

47’ – Nova prilika za domaće. Vehabović pokušava, ali ostaje 1:0 za goste. Brastvo želi do izjednačenja.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme u Gračanici.

POLUVRIJEME

38’ – Šut Džafića I., lopta otišla visoko iznad gola.

37’ – Bez prilika, igra se na sredini terena.

31’ – Šut Bratstva sa 10 metara iskosa, sa tri ili četiri metra pored gola.

21’ – Čabaravdić 0:1 – oduzeli loptu na 40 metara, Čiva povukao do 20, odbija se od domaćeg igrača i Čabaravdić prihvata na 15 metara i prizemnim šutem plasira u suprotni ugao gola.

19’ – Šut u vanjski dio mreže, novi napad Bratstva, ali promašaj.

13’ – Prva prilika za Bratstvo, domaći igrači idu iz kornera, ali napad blokira V. Džafić.

1’ – Počela je utakmica u Gračanici, teren je po prilično neuslovan jer je natopljen vodom i lopta se često zaustavlja.

Sastav ekipa:

BRATSTVO: Divković, Hasić, Salkić, Kalesić, Šuša, Vehabović, Jaganjac, Halilagić, Kuduzović, Stjepanović, Delić.

BOSNA VISOKO: Bekan, Hrvat, Rastoder, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Čiva, Džafić, Goralija, Cana, Čulov.

Sedam utakmica 23. kola Prve lige FBiH se igra danas sa početkom u 16,30 sati, dok se jedan od derbija igra u nedjelju, 23. aprila u Travniku u istom terminu.

U ovom kolu igraju se dva derbija u Travniku i Gračanici. Lider Travnik(39 bodova) na svojoj Piroti ugošćuje trećeplasirani GOŠK koji ima bod manje.:

Drugolasirana visočka Bosna koja ima isti broj bodova kao Travnik danas gostuje u Gračanici gdje ih očekuje šestoplasirano Bratstvo (34 boda).