Lokalne TemeSportRemi u komšijskom derbiju realan ishod: FK Rudar - NK Bosna 1:1

Remi u komšijskom derbiju realan ishod: FK Rudar – NK Bosna 1:1

Danas je na programu petokolo Prve lige Federacije BiH u nogometu. Svih osam utakmica igra se od 16.30sati, a sastaju se:

Čapljina – Orašje, FK Sloga Simin Han – NK Bratstvo, FK Velež – Travnik, FK Zvijezda – Jedinstvo, Igman – TOŠK, Iskra – Slaven, Metalleghe BSI – Olimpik i derbi kola Rudar Kakanj – Bosna Visoko.
Utakmicu FK Rudar – NK Bosna pratite uživo na našem portalu.

Sastavi ekipa. FK Rudar: Dujković, Sarvan, Hrustanović, Hećo, Smolo, Kovač, Gačić, Musić, Vehab, Topalović, Durak.

NK Bosna: Bekan, Ćubara, Papaz, Hodžić, Hrelja, Mujić, Cana, Šarić, Dizdarević, Rizvanović, Sadiković.

Na stadionu u Kaknju kako javlja naš novinar Dario Božić u ovom trenutku 2.000 gledalaca od toga i značajan broj iz Visokog, s tim da je to znatno manje nego na prošloj utakmici.

3 minuta 100% šansa za Bosnu, Dizdarević

Deseta minuta se igra u Kaknju, za sada bilježimo samo jednu šansu Bosne dok domaćin nije imao ozbiljnijih šansi.

12 minuta Bosna postiže pogodak koji je poništen zbog ofsajda.

Nakon 15 minuta igre možemo konstatovati da je Bosna osjetno bolja ekipa na terenu.

Demoni podsjetili Kakanjce transparentom na prošlu sezonu: “Po nalogu gazde koji voli novce dajete bodove za braću Hercegovce”

U toku je dvadeseta minuta utakmice nema prilika niti sa jedne niti sa druge strane, Bosna još uvijek bolje stoji na terenu i ima loptu više u svom posjedu.

27. minuta prvi žuti karton na utakmici za igrača Bosne Adnana Hodžića.

30. minuta susreta Rudar nemoćan, Bosna bi morala iskoristiti ovu dominaciju na terenu.

Ulazimo u finiš prvog poluvremena mirne utakmice u Kaknju, igra se 38.minuta. Osim 100% šanse Dizdarevića za Bosnu i žutog kartona za Hodžića ne bilježimo ništa ozbiljnije izuzev da Bosna za sada kontroliše igru.

U 40. minuti bilježimo i prvu polupriliku za Rudar.

Završeno je prvih 45.minuta u Kaknju. Mirna utakmica, sa jednim žutim kartonom i bez golova. Bosna je imala odličnu priliku u 12.minuti preko Dizdarevića, dok je Rudar odgovorio poluprilikom iz četrdesete minute. Po hladnom vremenu i bez kiše u ovom trenutku iščekujemo drugo poluvrijeme i nadamo se da Bosna kruniše golom bolju igru iz prvog poluvremena.

Na ostalim utakmicama nakon 45. minuta igre postignuti su slijedeći rezultati: Čapljina – Orašje 0:0, FK Sloga Simin Han – NK Bratstvo 2:0, FK Velež – Travnik 0:0, FK Zvijezda – Jedinstvo 3:0, Igman – TOŠK 2:0, Iskra – Slaven 0:1, Metalleghe BSI – Olimpik 0:0.

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Kaknju. Nema izmjena u sastavima ekipa.

Prvi prijete domaći igrači. Šansa iz prekida, ali Bekan brani. Rudar agilniji u nastavku susreta.

Nova 100% šansa za Bosnu i ponovno Dizdarević u 57.minuti utakmice. Ovo je druga stopostotna šansa koju promašuje isti igrač Bosne.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

58. minuta, samo minutu nakon šanse Dizdarevića sam pred gol gostiju izlazi Mujić i pogaša za 0:1 !

Rudar ponovo u 60.minuti ima polupriliku, ali lopta nakon šuta pogađa nekoga u gužvi.

Navijači Rudara “Gusari” u 62.minuti prave bakljadu.

63.minuta nova šansa za Rudar, na svu sreću lopta ide pored gola.

Nova dobra prilika za Rudar, ponovo smo imali sreće. Igra se 27.minuta drugog dijela utakmice. Bosna se opredijelila na kontre dok Rudar pojačava napade i trenutno ima bolju igru.

Nova 100% šansa za Rudar i opet pored gola. Bosna se brani i čeka priliku iz kontre.

78. minuta 1:1. Rudar kruniše pogotkom bolju igru u drugom dijelu susreta nakon jedne dubinske lopte u kaznenom prostoru Bosne.

“Demoni” odstranjeni sa tribina stadiona u Kaknju. Razlog još nije poznat.

87.minuta, “mrtva” šansa za Rudar, Bekan brani nemoguće i spašava Bosnu.

U toku je opšta ofanziva Rudara, Bosna spašava bod iz ove utakmice. Počela sudijska nadoknada vremena. Igrat će se još četiri minute.

Bosna se grčevito brani u samom finišu.

U zadnjim sekundama utakmice Bekan opet brani nemoguće i postaje junak ove utakmice.

KRAJ: Podjelom bodova najzadovoljnija ekipa Zvijezde iz Gradačca koja je pobijedila Jedinstvo iz Bihaća na domaćem terenu sa 4:0 i koja je sada lider na tabeli Prve lige FBiH. Rezime derbija, Bosna bolja do postignutog vodećeg gola, a zatim je bolja bila ekipa Rudara. Remi je realan ishod.

Ostali rezultati: Čapljina – Orašje 3:0, FK Sloga Simin Han – NK Bratstvo 2:0, FK Velež – Travnik 1:0, FK Zvijezda – Jedinstvo 4:0, Igman – TOŠK 2:1, Iskra – Slaven 0:3, Metalleghe BSI – Olimpik 0:0.