Na kraju utakmice možemo samo sumirati kako je Bosna zasluženo pobijedila i osvojila tri ključna boda kojima prolaze u veći rang takmičenja i osvajaju ovosezonsku titulu u Drugoj ligi Federacije BiH. I pored jednog primljenog gola, Bosna nije dopustila previše šansi ni u prvom, a ni u drugom poluvremenu, te su se tako domaći zadovoljili sa svega jednom šansom u drugom poluvremenu i to u posljednjih petnaest minuta.

Bosna je kreirala igru, imala inicijativu, stvarala šanse i zasluženo slavila u Usori rezultatom 1:3.

Nakon završene utakmice priprema se veliki doček za šampione u Visokom, a kako redakcija Visoko.co.ba saznaje veliko slavlje će se održati na rukometnom igralištu stadiona Luke, u Visokom, gdje će biti podignut pehar i gdje će se proslaviti titula koja dolazi u naš grad.

NK Bosna Visoko i navijačka skupina Demoni pozivaju sve građane i ljubitelje sporta da im se pridruže na ovoj proslavi!

Redakcija Visoko.co.ba se zahvaljuje BH MASTER COMPANY d.o.o. Visoko, koja je bila sponzor ovog prenosa.

Hvala svima vama vjernim čitaocima i do narednog javljanja želimo vam prijatan dan.

(Fotografije i izvještavanje sa terena: Malik Hodžić i Dario Božić;

Komentator: Enes Hodžić)

bosna treci gol (1)

19:20 sati – Kraaaj!!! Nakon sjajnih 90 minuta u Usori NK Bosna je ostvarila zasluženi trijumf i pobijedila ekipu Usore.

Bosna je novi prvak Druge lige Federacije BiH i ove godine ona prolazi u Prvu ligu Federacije BiH.

Čestitamo našim igračima i navijačima koji su vjerno podržali Bosnu u Usori.

Bosna je šampion, ooooo!!!!!

19:13 sati – Samo nekoliko minuta prije kraja Bosna postize sjajan pogodak. Čabaravdić, kao i tokom cijele sezone, postaje heroj visočkog tima i kada je najpotrebnije postiže sjajan pogodak!

Za nekoliko trenutaka Bosna će postati prvak!!!

19:11 sati –
Nakon kratkog prekida utakmica je nastavljena, sudija nije ozbiljnije povrijeđen, a redari i policajci upozoravaju domaće navijače da smire strasti. Bosna odmah preuzima inicijativu i očekuje se gol i posljednji zvižduk sudije. Tenzije na tribinama su prevelike.
Još samo pet minuta do kraja!!!

19:05 sati – Na samo 10 minuta pred kraj utakmice nervozni domaći igrači prave incidente i na kraju se utakmica nakratko prekida, zbog toga što je sudija pogođen u glavu sa tribine na kojoj se nalaze domaći igrači. Pritisak je preveliki, ostaje da vidimo posljednjih 10 minuta utakmice, da li će Bosna povećati prednost ili barem zadržati ovaj rezultat od 1:2, koji je vodi do titule.

Naprijed Bosno!!!

19:00 sati – Duboko smo u drugoj polovini drugog poluvremena. Pomalo umor savladava goste, pa tako domaći igrači Usore preuzimaju inicijativu i prave dvije stopostotne šanse za gol, ali Bosna na golu ima sjajnog Striku, koji sa dvije savršene parade brani gol Bosne i čuva rezultat u korist Bosne.

18:51 sati – Nedugo nakon Čivine šanse Plakalo je mogao još jednom da riješi sadašnju situaciju na terenu. Rezultat ostaje 1:2 u korist gostiju iz Visokog.

18:49 sati – Na polovini drugog poluvremena Bosna ima apsolutnu nadmoć na terenu i inicijativu kada su u pitanju napadi. Čiva je, nakon odlične akcije, loše zahvatio loptu i tako je Bosna propustila još jednu stopostotnu šansu. Sve je manje vremena do kraja drugog poluvremena i sve je bliže slavlje Visočana!

plakalo civa sansa (2)

18:37 sati – Na samom početku drugog poluvremena Alem Plakalo, strijelac prvog gola iz penala, imao je sjajnu, stopostotnu šansu, kojom bi već sada riješio mnoge dileme oko pobjednika ovog susreta. Pratimo i dalje utakmicu u kojoj Bosna mora ostvariti pobjedu.

plakalo sansa

18:30 sati – Počinje drugo poluvrijeme utakmice Usora – NK Bosna. Preostalo je još samo 45 minuta do velikog slavlja mnogobrojnih Visočana koji danas prate ovu sjajnu utakmicu u Usori. Nadamo se da će Bosna i u ovih 45 minuta opravdati status apsolutnog favorita i da će napraviti uspjeh, osvojiti titulu i plasirati se u Prvu ligu Federacije BiH.

Idemo ludo, idemo jako!!!

Svi smo mi Bosna!!!

18:18 sati – Kraj prvog poluvremena na veoma zanimljivoj utakmici u Usori. Nakon prvih 45 minuta gosti iz Visokog vode rezultatom 1:2, što je rezultat koji ih vodi do titule i prolaska u Prvu ligu Federacije BiH. Igra se uglavnom vodi na sredini terena i ogleda se u rovovskoj borbi ova dva tima. Povremene inicijative Bosne su velika uzbuđenja, kroz koje je Bosna stvorila još nekoliko izglednih prilika za gol. Nakon završenog prvog poluvremena možemo reći da Bosna zasluženo vodi, ali pred igračima i navijačima iz Visokog je još 45 neizvjesnih minuta u kojima će morati povećati prednost, kako bi mirno završili ovaj strašno važan meč.

bosna usora poluvrijeme (1) bosna usora poluvrijeme (2)

18:13 sati – Gol. 1:2. Igrači Usore su iz polukontre uspjeli da smanje prednost gostiju, te su ubačajem sa lijeve strane prednost prepolovili pogotkom glavom iz šesnaesterca. Ostalo je još svega nekoliko minuta do kraja poluvremena.

18:10 sati – Manji incident se dogodio za vrijeme utakmice, kada su jednog navijača iz Visokog priveli policajci koji obezbjeđuju ovu sjajnu utakmicu. No, prekida nije bilo, budući da se ovaj izdvojeni incident desio na tribinama, te je saradnjom između visočkih navijača i policije ubrzo riješen.

17:55 sati – Goool. Bosna vodi 2:0, strijelac Čomaga na asistenciju Čabaravdića!!!

Titula je na pragu Visokog…

17:50 sati – Penal je dosuđen za Bosnu u 22. minuti meča. Udarac sa bijele tačke je izveo Alem Plakalo i Bosna vodi sa 1:0, što je rezultat koji vodi Bosnu do titule!!!

17:30 sati – Pred mnogobrojnom publikom koja je došla da isprati najvažniji meč ove sezone, koji odlučuje prvaka Druge lige Federacije BiH, grupa Centar, sviran je početni zvižduk, nakon kojeg Visočanima preostaje 90 minuta šanse i nade da mogu ostvariti pobjedu i osvojiti ovosezonsku titulu. Sjajna atmosfera vlada među navijačima i očekuje se pobjeda.

16:40 sati – Na stadionu u Usori sve je spremno za najvažniji ovosezonski meč između ekipa visočke Bosne i Usore, u kojoj pobjeda Visočana odlučuje ko je novi prvak Druge lige Federacije BiH – Centar i ko će od naredne godine zaigrati u većem rangu takmičenja. Mnogobrojni Demoni, koji su danas pošli iz Visokog na ovu utakmicu već su spremni na stadionu i sa pažnjom iščekuju prvi zvižduk na ovoj utakmici, koji će označiti presudnih 90 minuta za NK Bosna.

Prema riječima našeg izvjestioca sjajna atmosfera vlada na stadionu i Demoni su iskoristili priliku da sat vremena ranije uđu na stadion i spreme se za trenutak kada će žuto-ljubičasta ekipa istrčati na teren.

16:00 sati – Svi vjerni navijači NK Bosna Visoko stigli su u Usoru i okupljeni su pod jednom parolom, a to je da je Bosna novi šampion. Nakon kratke pauze u Maglaju žuto-ljubičasti igrači i navijači su stigli u Usoru gdje se odmaraju i pripremaju za veoma važnu utakmicu, najvažniju ove sezone.

Također, mnogi navijači su iskoristili priliku i osvježili se kupanjem u rijeci Usori, nakon napornog puta ove vrele ljetne nedjelje. No, sve je danas nevažno, navijači kažu kako bi dali i krv svoju za visočku Bosnu.

demoni u maglaju
Kratak predah na dugom putu u Maglaju.
demoni usora
Mnogi su iskoristili rijeku Usoru da se osvježe nakon dugog i vrućeg putovanja

14:00 sati – Prije nešto više od pola sata vjerni navijači žuto-ljubičastih iz Visokog krenuli su na posljednje, najvažnije putovanje ove sezone, koje bi moglo donijeti titulu visočkoj Bosni.

Ispred stadiona Luke okupio se veliki broj navijača koji su željeli da svojim prisustvom, glasovima i dlanovima, podrže Visočane u njihovom naumu da danas, pobjedom u Usori, osvoje titulu i ostvare prolazak u Prvu ligu Federacije BiH.

Prethodnih dana vladala je velika euforija u našem gradu pred ovaj susret, a danas je kulminirala nada Visočana da će Bosna danas ostvariti pobjedu u Usori i plasirati se u Prvu ligu FBiH. Mnogi Visočani, njih preko stotinu, otputovali su organizovanim prevozom sa navijačkom skupinom Demoni, a nemali broj njih je u privatnoj režiji otputovao u Usoru da isprati ovaj susret, pa se tako na tribinama očekuje veliki broj žuto-ljubičastih navijača, koji pripremaju slavlje.

Očekuje nas još mnogo uzbuđenja u toku dana, a vaš portal Visoko.co.ba će upriličiti i prenos uživo sa ove utakmice u Usori, te ćemo pravovremeno izvještavati o dešavanjima sa terena i tribina u današnjem odlučujućem meču.