Lokalne TemeSportMinimalan poraz visočke Bosne u Bihaću

Minimalan poraz visočke Bosne u Bihaću

U okviru sedmog kola Prve lige Federacije visočka Bosna igra u gostima, bihaćko Jedinstvo ugostilo je naše igrače na svom terenu.

NK Bosna je treća sa 13 bodova, dok je NK Jedinstvo na desetoj poziciji sa osam bodova.

Bosna je u negativnoj seriji od tri meča, bez pobjede nakon poraza u Gabeli i domaćeg remija protiv Travnika, te eliminacije u Kupu i kakanjskog Rudara. Zato bi bilo odlično pobjedom prekinuti ovaj niz.

Trener Faruk Dedić je za ovu utakmicu odredio Bekana, Hrvata, Hrelju, Papaza, Goraliju, Čivu, Mujezinovića, Kovača, Porču, Čabaravdića i I. Džafića, dok su igrači sa klupe: Abadžija, Čomaga, V. Džafić, Karavelić, Čehajić, Čulov i Beširević.

image-0-02-01-9eda6a97bf2db5bfee172bf4655c9a56507cd4e10089997a7615667830e11c0f-v

Nakon deset minuta igre nije bilo prilika za naše igrače, ali ni za domaćine.

Prva prilika za Visočane, Čabaravdić pokušava doći do mreže domaćina, ali golman NK Jedinstva brani.

Na asistenciju Mujezinovića, Čiva je imao odličnu priliku za pogodak, ali bezuspješno.

U 30. minuti odlična šansa za Kovača, 10 metara od gola, ali lopta ide pored.

Visočani za sada imaju dobre prilike i dobru igru.

Kovač imao šansu golman Jedinstva izvadio loptu ispod prečke.

Dva žuta kartona za igrače NK Visoko – Hrelji i Mujezinoviću.

Domaćini pokušavaju doći u prednost nad Visočanima. Papaz sprječava siguran gol.

Šansa za Jedinstvo nakon kornera lopta pored gola.

Čabaravdić ide u kontranapad, ali bez gola.

Kraj prvog poluvremena

Trener Dedić može biti zadovoljan igrom u prvom poluvremenu, rezultat prikazuje realno stanje sa terena.

Počelo je drugo poluvrijeme, prve izmjene u visočkoj Bosni, Porču zamijenio Čehajić.

Stopostotna šansa za Idriza Džafića, lopta ide pored stative, sa sedam metara na centaršut Hrelje.

Izbačen je trener NK Jedinstva jer je vrijeđao glavnog sudiju.

Dvije izmjene u NK Bosni, umjesto Mujezinovića ulazi Čulov, a umjesto Čabaravidća ulazi Vedad Džafić.

U 82. minuti NK Jedinstvo daje gol i trenutni rezultat je 1:0 za domaćine.

Hrelja dobija crveni karton, drugi žuti, pred sami kraj utamice.

Sudija je svirao kraj utakmice.

Ovo je drugi poraz NK Bosne ove sezone i drugi sa rezultatom 1:0. Iako su u prvom poluvremenu visočki nogometaši bili bolji od domaćina na terenu, svoje prilike nisu iskoristili. Domaćini su ih savladali u drugom poluvremenu i iskoristivši trenutak slabosti naših igrača u 82. minuti dali pogodak.

U narednom kolu visočka Bosna dočekuje Bratstvo iz Gračanice.