SportNogometFOTO: UŽIVO: NK Novi Travnik - NK Bosna Visoko 1:0

Od 17:00 sati na stadionu Pirota u Travniku nogometaši Bosne igraju utakmicu 3.kola Prve lige Federacije u nogometu, protiv ekipe NK Novi Travnik. Bosna iz prva dva kola ima dvije pobjede bez primljenog pogotka i u ovom susretu najavljuju žestoku borbu za nove bodove. Visoko.co.ba će ovaj susret tekstualno prenositi od 17:00 sati.

KRAJ: Nogometaši Bosne su nakon dvije pobjede doživjeli i prvi poraz u novoj sezoni Prve lige Federacije.

90'+ – U Travniku počela sudijska nadoknada. Bosna od 28.minute gubi rezultatom 0:1, a od 77. minute igra i sa igračem manje, jer je isključen Mujkić.

87’ – Domaći ponovo prijete preko Gavrića, međutim njegov udarac odlazi pored gola Bosne.

82’ – Bosna iako sa igračem manje, pokušava doći do poravnanja, a domaća ekipa se malo povukla i iz kontra napada pokušava ugroziti gol Bosne.

77’ – Glavni sudija ove utakmice Frano Jelić bez razloga daje crveni karton nogometašu Bosne Mujkiću. Bosna će do kraja utakmice igrati sa igračem manje.

73’ – Minute utakmice koje pripadaju domaćoj ekipi, Prutina se našao u izglednoj poziciji, međutim Bekan ponovo odlično zaustavlja udarac domaćih.

70’ – Domaći ponovo prijete preko Gavrića, međutim Bosna danas na golu ima izuzetno raspoloženog Bekana.

63’ – Bosna igra nešto konkretnije u ovim trenucima, međutim još uvijek bez prave prilike za gol, dok s druge strane domaća ekipa očigledno ima problema sa fizičkom spremom, što se itekako osjeti u drugom dijelu igre.

56’ – U ovim trenucima publika u Travniku gleda potpuno otvorenu utakmicu. Bosna je silovito krenula prema domaćem golu, a najbolju priliku na utakmici imao je Krajišnik koji je silovito šutirao sa nekih 20 metara, a golman domaćih je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

53’ – Još jedna sjajna šansa za domaću ekipu, Petak je šutirao, a istakao se Bekan odličnom intrevencijom.

48’ – Trener Bosne se odlučuje napasti domaću ekipu, tako da je izvršio dvostruku izmjenu, umjesto Tahirija i Klarića u igri su Vila i Karavelić.

46’ – Nakon očajnih prvih 45 minuta igre, nogometaši Bosne su u drugo poluvrijeme ušli sa namjerom da ipak ugroze protivnički gol, a prvi pokušaj je imao Hodžić, čiji je šut otišao pored gola. Treneri na poluvremenu još ništa nisu mijenjali.

rezultat_travnik_bosna

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Nakon prvih 45 minuta igre u Travniku, nogometaši Bosne gube rezultatom 0:1. Strijelac pogotka za domaće bio je Rezdeušek u 28.minuti, a iako ima ogromnu podršku sa tribina, ekipa Bosne je prvo poluvrijeme odigrala bezidejno i bojažljivo, te nisu uspjeli stvoriti niti jednu prigodnu šansu za pogodak.

40’ – Iako imaju sjajnu podršku grupe od stotinjak “Demona”, na terenu nogometaši Bosne i dalje bezidejni i bez prilika za pogodak. Šef stručnog štaba Faruk Dedić na klupi ima Mostarlića, Šukriju, Tekešinovića, Vilu, Karavelića, Alimanovića i Raščića.

35’ – Još desetak minuta je ostalo do kraja prvog poluvremena u Travniku, Bosna od 28.minute gubi rezultatom 0:1, a ono što brine jeste bezidejna igra Bosne, te konkretni napadi domaće ekipe. Nogometaši Bosne do ovog trenutka još nisu uputili konkretan udarac prema domaćem golu.

28’ – GOL NK Novi Travnik – NK Bosna Visoko 1:0 Nakon što je domaća ekipa nešto konkretnije krenula prema golu Bosne, i nakon dvije odlične prilike Gavrića, Rezdeušek postiže eurogol sa 25 metara za vodstvo domaće ekipe.

25’ – Domaći su malo ozbiljnije krenuli prema golu Bosne, Gavrić je ponovo bio u izglednoj prilici, međutim njegov šut je završio iznad gola Bosne.

23’ – Domaća ekipa prva je ozbiljnije zaprijetila na današnjoj utakmici, međutim dobar udarac Gavrića, Bekan je uspio da odbrani.

20’ – Publika u Travniku u prvih 20 minuta gleda nogometnu uspavanku, a jedino vrijedno pomena jeste pokušaj nogometaša Bosne Klarića. U ostalim susretima Prve lige Federacije nakon 20 minuta nema pogodaka, a igraju Metalleghe – Zvijezda i GOŠK – Jedinstvo.

15’ – Nakon petnaestak minuta utakmice u Travniku, igra se na sredini terena, a za sada niti domaća, a ni gostujuća ekipa nisu imali prilike za postizanje pogotka.

10’ – Glavni sudija utakmice je Frano Jelić iz Širokog Brijega, a asistenti su mu Tomislav Kraljević (Ljubuški) i Ivica Mikulić. Četvrti sudija je Admir Musić. Delegat utakmice je Senad Merdanović iz Sarajeva, dok je Sead Muratović iz Goražda posmatrač suđenja.

demoni_travnik

5’ – SASTAVI: NK BOSNA: Bekan, Mujkić, Krajišnik, Hodžić, Čulov, Čabaravdić, Čiva, Kadić, Klarić, Tahiri i Čomaga.

NK NOVI TRAVNIK: Kovač, Buljubašić, Jusić, Petak, Hodžić, Rezdeušek, Gavrić, Terzić, Tabaković, Udovičić i Prutina.

1’ – U ovim trenucima glavni sudija je označio početak meča na stadionu Pirota u Travniku gdje se sastaju Novi Travnik i Bosna. Na stadionu je prisutno oko 300 gledalaca, od čega i stotinjak najvjernijih navijača Bosne, popularnih “Demona”. Teren i vrijeme su idealni za igru…