Bosna prosula prve domaće bodove u remiju protiv Travnika: NK Bosna – NK Travnik 1:1

946

KRAJ UTAKMICE: Završena je i nadoknada od tri minute, te glavni sudija ovog susreta u ovim trenucima svira kraj utakmice šestog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, koju su na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom igrale ekipe NK Bosna i NK Travnik.

Visočani, iako su imali imperativ pobjede u ovom susretu, protiv Travnika nisu uspjeli napraviti nešto više od izjednačenog rezultata, zbog čega umjesto tri boda na svoj konto upisuju samo jedan bod. Ipak, visočki nogometaši moraju biti zadovoljni i ovim bodom jer je realno ekipa Travnika u drugom poluvremenu, nakon izjednačenja, bila mnogo bliže pobjedi sa mnogo više realnih prilika da postignu pogodak.

U prvom poluvremenu Visočani su sjajno igrali, napadački raspoloženi bili i opsjedali gol Travnika. Sa nekoliko sjajnih prilika uspjeli su ugroziti gol gostujuće ekipe, ali bez uspješne realizacije. Ipak njihova napadačka upornost im se isplatila, te nakon pola sata igre i nakon što je Cana sjajno asistirao iz slobodnog udarca, Čabaravdić odličnim udarcem uspijeva savladati golmana gostiju za vodstvo Bosne. Otprilike u takvom napadačkom ritmu Visočani su i završili prvo poluvrijeme, dok su se gosti većinu prvog dijela utakmice branili.

Drugi dio utakmice Visočani su počeli dosta konfuzno, što Travničani koriste kako bi izjednačili rezultat. Nekoliko sjajnih prilika propustili su nogometaši Travnika na samom startu drugog poluvremena, no ni visočki nogometaši nisu uspjeli da u potpunosti odbrane svoj gol te Bekan nakon nekoliko sjajnih intervencija ruši jednog gostujućeg igrača. Glavni arbitar susreta je procijenio da je to penal, te su u 52. minuti Travničani sa bijele tačke, preko Jusufbašića, uspjeli doći do izjednačenja. Do kraja utakmice gostujući nogometaši nekoliko puta su bili u prilici da dođu i do potpunog preokreta, što nisu uspjeli iskoristiti, dok su visočki nogometaši svega jednom-dva puta zaprijetili, od čega je najbolja bila Čabaravdićeva šansa iz 80. minute, kada je poslao loptu preko gola.

Do kraja utakmice rezultat je ostao 1:1, te je Bosna u ovom susretu upisala prvi remi i tek jedan bod, od očekivana tri.

Dalji rasplet ovog kola Visočani će čekati sutra, kada će se nadati porazu komšija iz Kaknja, kako bi podijelili sa njima prvu poziciju, sa jednakim brojem bodova, uz ambiciju da budu u samom vrhu tabele od početka do kraja sezone.

Na ostalim terenima rezultati po završetku utakmica glase:

Velež – Budućnost 2:2
Goražde – Radnički 3:1
Čapljina – Bratstvo 1:1
Bosna Sema – Jedinstvo 1:0
Zvijezda – GOŠK 1:1.

U narednom kolu Visočani će se zaputiti na još jedno teško gostovanje, nakon što su u prethodnom kolu gostovali kod ekipe Goška u Gabeli. Ovog puta protivnik će im biti ekipa Jedinstva, koja će ih dočekati u Bihaću narednog vikenda. Visočani će u ovom susretu tražiti drugu gostujuću pobjedu, kako bi opravdali ulogu favorita na početku prvenstva.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice NK Bosna – NK Travnik. Sa vama su bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta želimo vam ugodno popodne uz srdačan sportski pozdrav.

90’ +3 – Završeno je regularnih 90 minuta utakmice u ovom trenutku, a glavni arbitar ovog susreta odlučio je da se u Lukama igraju još tri minute. Još tri minute nade za Visočane da mogu u ovoj utakmici doći do sva tri boda.

84’ – Novi, deseti žuti karton na ovom susretu, a zaradio ga je Cana (NK Bosna).

80’ – Deset minuta prije kraja utakmice bude se i Visočani, te se Čabaravdić našao u stopostotnoj šansi da donese novo vodstvo svom timu. Ipak, lopta odlazi preko gola i nema promjene rezultata.

78’ – Nešto više od desetak minuta regularnog toka vremena ostalo je do kraja utakmice na stadionu u Lukama. Travničani i dalje opsjedaju gol Bosne, a Visočani su za razliku od prvog vremena dobrano usporili ritam svoje igre, te teško dolaze do prilika pred golom Travnika.

Ipak, igra se rasplamsala na sredini terena i česti su prekršaji, zbog čega je glavni sudija dosudio ukupno devet žutih kartona na ovom susretu.

A u ovim trenucima Travničani su ponovo imali priliku za preokret, šutirao je Zajmović, ali lopta odlazi preko gola.

75’ – Treću i posljednju izmjenu izvršio je trener domaće ekipe, te će umjesto Porče u igru ući Beširević.

Zanimljivo je i na ostalim terenima gdje se također mijenjaju rezultati:

Goražde – Radnički 2:1
Čapljina – Bratstvo 0:0

67’ – I dalje traje opsada Travničana, u posljednje dvije minute imali su dvije stopostotne prilike ali Bekan na golu domaćih je zaista sjajan u ovim trenucima i brani nemoguće, spasivši time svoju ekipu.

65’ – Travničani su se razigrali nakon izjednačenja i veoma opasno djeluju pred golom visočke ekipe. U ovim trenucima Zajmović je propustio stopostotnu šansu da svoju ekipu dovede do potpunog preokreta, izašao je sam pred golmana domaćih, Bekana, no nakon njegovog udarca lopta je otišla pored gola.

62’ – Trener Dedić je, čini se, svjestan da do kraja utakmice njegova ekipa mora pojačati ritam igre ukoliko želi stići do sva tri boda u ovom susretu. U tu svrhu izvršio je i drugu izmjenu, te je umjesto Čehajića na teren u ovom trenutku istrčao Mujezinović.

59’ – Nova javna opomena i novi žuti karton. Ovog puta “na meti” sudije je Hrvat (NK Bosna) koji će morati pripaziti na svoju igru u narednih pola sata.

56’ – Nakon što su Travničani uspjeli izjednačiti rasplamsala se igra na terenu stadiona u Lukama. U ovim trenucima dva igrača su zaradila javne opomene, odnosno, žutim kartonima su kažnjeni Porča (NK Bosna) i Alispahić (NK Travnik).

52’ – GOOL! Jusufbašić (NK Travnik) je bio siguran sa bijele tačke i savladao golmana domaćih. Dakle, od ovog trenutka rezultat u Visokom izjednačen.

Na ostalim terenima, u međuvremenu, rezultati izgledaju ovako:

Velež – Budućnost 1:2
Goražde – Radnički 1:1
Zvijezda – GOŠK 0:1.

51’ – Iako iz tri uzastopna prekida nisu uspjeli ništa napraviti, Travničanima se u ovim trenucima njihovi napadi isplaćuju te glavni arbitar susreta dosuđuje najstrožiju kaznu u njihovu korist. Dakle, šutirat će gosti sa bijele tačke za pokušaj izjednačenja.

Ovom prilikom golman domaćih, Bekan, zaradio je žuti karton, zbog rušenja jednog od igrača Travnika, što je glavni sudija okarakterizirao kao penal.

50’ – Igrači Travnika su krenuli agresivno napadati gol Bosne na samom početku drugog dijela utakmice. Čak tri kornera zaredom u vrlo kratkom vremenskom razdoblju su uspjeli zaslužiti gosti i stvoriti dvije nezgodne situacije pred golom domaćeg tima, no na kraju nikakve opasnosti nije bilo po gol Bekana i nema promjene rezultata.

48’ – Dvije minute nakon početka drugog dijela utakmice glavni sudija ovog susreta dodijelio je i prvu javnu opomenu. Sa žutim kartonom je kažnjen Čehajić (NK Bosna) koji će u nastavku morati pripaziti na svoju igru.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme utakmice NK Bosna – NK Travnik, na terenu Gradskog stadiona “Luke” u Visokom. Nakon sjajne igre u prvom poluvremenu Visočani su uspjeli obezbijediti prednost nad svojim protivnicima, te sa tom prednošću ulaze u drugo poluvrijeme, gdje će pokušati odbraniti tri boda na svom terenu.

Također, trener Faruk Dedić je izvršio i prvu izmjenu na poluvremenu, te će umjesto Kovača na teren u narednih 45 minuta istrčati Čiva.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima završeno je prvo poluvrijeme utakmice šestog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg su se na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom sastale ekipe NK Bosna i NK Travnik. Igrači domaće ekipe sjajno su otvorili ovu utakmicu, preuzevši apsolutno terensku inicijativu, što se i odrazilo kroz nekoliko sjajnih prilika iz kojih su mogli postići pogodak za ranu prednost.

Ipak, ta njihova upornost nije nagrađena u prvim minutama susreta, no itekako se isplatila kasnije, kada je nakon pola sata igre na stadionu u Lukama i nakon odlične asistencije Cane iz slobodnog udarca Čabaravdić odličnim udarcem savladao čuvara mreže travničke ekipe.

Od tog trenutka Bosna je isključila sve neozbiljnosti u odbrani, koje je imala na početku susreta, blago povukavši svoje odbrambene linije nazad. A Travničani nakon gola pokušavaju kreirati šansu za izjednačenje, stihijski, ali to im nije pošlo za rukom te rezultat na kraju prvog dijela utakmice glasi NK Bosna 1:0 NK Travnik.

Na ostalim susretima, nakon prvih 45 minuta igre, rezultati su sljedeći:

Velež – Budućnost 0:2
Bosna Sema – Jedinstvo 0:0

38’ – Nakon primljenog gola igrači Travnika su polagano krenuli u ofanzivu, otvorivši se malo više napadački iz čega su kreirali jednu polupriliku, ali bez opasnosti po Bekana na golu domaće ekipe. Igrači Bosne, s druge strane, malo su povukli odbrambene linije i brane aktuelnu prednost, ali su izrazito opasni iz kontranapada.

Na drugim terenima također je zanimljivo, a rezultati glase:

31’ – GOOOOL! Nakon pola sata igre na stadionu u Lukama i nakon pritiska koje je sve vrijeme vršila visočka Bosna na odbrambene redove uslijedila je i nagrada. Slobodan udarac izveo je Cana, koji je mudro uposlio Čabaravdića, koji matira nemoćnog Nurkića sjajnim udarcem i šalje loptu u mrežu Travnika.

Dakle, od ovog trenutka rezultat 1:0 u korist visočke Bosne.

27’ – Nova izgledna prilika za domaće nogometaše. Ovog puta šutirao je Cana iz slobodnog udarca, a lopta je prohujala pored stative travničke ekipe. Nema promjene rezultata.

26’ – Neugodna situacija pred golom domaće ekipe, gdje su se Hrelja i golman domaćih Bekan poigravali u šesnaestercu svoje ekipe. Ipak, na zadovoljstvo domaćih navijača, nije bilo autogola.

24’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a Bosna i dalje ima terensku inicijativu na svojoj strani. U ovim trenucima ponovo se Kovač našao u prilici da dovede svoj tim u prednost, no lopta nakon njegovog udarca odlazi pored gola, te rezultat na stadionu u Lukama ostaje 0:0.

Za to vrijeme do promjene rezultata došlo je u Mostaru, gdje Budućnost protiv domaćeg Veleža vodi rezultatom 0:1.

18’ – I dalje je terenska inicijativa na strani domaćih nogometaša, koji su uporni u napadima na gol ekipe iz Travnika. No i pored svega toga ostaje samo jedna prava prilika iz 10 minute, te Visočani trenutno ne mogu da dopru do gola Travničana.

14’ – Nakon stopostotne šanse koju Kovač nije realizirao prije četiri minute igrači Bosne nastavljaju sa napadima na gol gostiju. Ipak, ovi napadi ostaju bez učinka, a posebno se u ovim trenucima iskazuje Hrvat koji je agilan po lijevoj strani terena, ali ponovo bez učinka.

Na ostalim terenima u Prvoj ligi Federacije BiH rezultati su sljedeći:

Velež – Budućnost 0:0
Goražde – Radnički 1:0 (strijelac Šuntić)
Zvijezda – GOŠK 0:1 (strijelac Senić).

10’ – Prva stopostotna prilika za domaće nogometaše, koji u ovim trenucima pokazuju svoju potpunu snagu. Kovač je izašao sam pred golmana, ali čuvar mreže Travnika je na nivou zadatka i brani ovaj pokušaj Kovača.

S druge strane, uspjeli su zaprijetiti i Travničani preko Zajmovića, no lopta nakon njegovog udarca odlazi preko gola.

7’ – Sumnjiva sudijska odluka, u ovim trenucima, na štetu visočkih nogometaša. Nakon što se našao u prilici da ugrozi gol gostiju iz Travnika, Čabaravdić je fauliran u šesnaestercu gostujuće ekipe. Ipak, glavni sudija ovog susreta nije se odlučio za najstrožiju kaznu, pri čemu su negodovali domaći navijači.

5’ – Pet minuta igre je iza nas, a na terenu nema nekih zanimljivih prilika, kakve bismo priželjkivali na samom početku susreta. No, Bosna ima inicijativu na svojoj strani i sigurni smo da će u nastavku biti uzbuđenja kakva očekujemo.

1’ – Prije nekoliko trenutaka počeo je susret šestog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, koji na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom igraju ekipe NK Bosna Visoko i NK Travnik. Iako je najavljena nešto veća posjeta navijača ovog lijepog subotnjeg popodneva, tribine stadiona u Lukama ipak nisu ispunjene do posljednjeg mjesta, no sigurni smo da to neće biti loša vijest za ljubitelje rukometa u našem gradu te da ćemo uživati u narednih sat i pol u odličnom nogometu u Visokom.

Ekipe su na današnjoj utakmici u Visokom istrčale u sljedećim sastavima:

Bosna: Bekan, Hrvat, Cana, Papaz, Kovač, Porča, Čulov, Čabaravdić, Hrelja, Goralija i Čehajić.

Travnik: Nurković, Nuhić, Hasanhodžić, Kovač, Zajmović, Jusufbašić, Alispahić, Đogić, Pekija, Goloman i Čivić.

____________________________________________________

U prošlom kolu Prve lige Federacije je zaustavljena pobjednička serija nogometaša Bosne, ali bili smo svjesni da će prije ili kasnije doći i poraz, tako da ne treba previše očajavati.

Ostaje žal što se u Gabeli nije bolje iskoristio igrač više na terenu skoro kompletno drugo poluvrijeme, međutim, nije išlo i Bosna se sada okreće novom domaćem ispitu.

U međuvremenu je Bosna eliminisana iz Kupa BiH, s tim da se čini kako Bosna u tom takmičenju i nije imala prevelike ambicije, tako da ne treba toj eliminaciji pridavati veliku pažnju. Uostalom, Bosna je sa igračem manje protiv Rudara u Kaknju odigrala nerješeno i onda je presudila penal-lutrija. U prvenstvu je Bosna izgubila prvo mjesto, ali je ono udaljeno svega jedan bod i već nakon ovog kola se visočki nogometaši opet mogu naći na liderskoj poziciji.

Protivnik je ekipa Travnika, dugogodišnji premijerligaš, koji je od ove sezone u Prvoj ligi i to su stari sportski rivali Bosne još iz liga bivše države. Travničani su u sredini tabale, ali to je smije zavarati i Bosna mora odigrati maksimalno ozbiljno, s tim da naravno očekujemo odličnu posjetu na tribinama i veliku podršku, barem istu kao u duelu protiv Zvijezde. Vjerovatno će i iz Travnika u Visoko doći veliki broj ljubitelja nogometa, tako da će i igračima Bosne puno značiti huk sa tribina koji ih je nosio do pobjede protiv Zvijezde.

Utakmica Bosna – Travnik se igra danas na stadionu Luke sa početkom u 16:30 sati, a upravo tada počinje i direktan tekstualni prenos na vašem portalu Visoko.co.ba, na koji ste navikli svakog vikenda.