SportRukometEnes Skopljak sa 15 golova potopio tuzlansku Slobodu: Bosna Centrotrans - Sloboda...

Enes Skopljak sa 15 golova potopio tuzlansku Slobodu: Bosna Centrotrans – Sloboda 29:19

Analiza utakmice: Nije mnogo neočekivanog donijela utakmica 22. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u kojoj su se na parketu dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom sastale domaća Bosna Centrotrans i Sloboda iz Tuzle.

Iako su u prvom dijelu sezone na svom terenu Tuzlaci uspjeli da nanesu težak poraz visočkoj ekipi, rezultatom 30:15, ova ekipa koja zauzima posljednje mjesto tabele večeras nije imala izgleda u Visokom, gdje su domaći igrači sjajnom odbranom zatvorili sve prilaze svom golu. Krajnji rezultat ove utakmice glasi 29:19, što je dovoljan pokazatelj dobre igre visočke ekipe, koja se kao pravi favorit večeras osvetila Tuzlacima za poraz iz oktobra prošle godine.

Utakmica je otvorena početnim ispitivanje snaga, te je prvih pet minuta vladao egal između ove dvije ekipe. Nakon pet minuta igre Visočani počinju sa snažnijom i dosta stabilnijom odbranom, koja uskoro donosi rezultat i na drugom kraju terena, te se vrlo brzo stvara prednost u korist domaćih. Gosti, na drugoj strani, ni u odbrani, a ni u napadu nemaju adekvatan odgovor, te ovakva igra odgovara Visočanima za postizanje dvocifrenog broja golova.

U trajanju od 10. do 19. minute Visočani su igrali tako snažnu odbranu da su gosti jedva pronalazili da upute šut ka golu Hadžića, koji je u prvom dijelu upisao četiri odbrane.

Ipak, pred kraj poluvremena Visočani malo popuštaju, te igrači Slobode uspijevaju pogoditi nekoliko otvorenih šuteva, za malo smanjenje zaostatka i konačan rezultat poluvremena od 14:9.

Drugi dio utakmice donio je sjajnu igru Visočana u odbrani, te nevjerovatnog Skopljaka koji je postigao deset od ukupno 15 pogodaka u drugom poluvremenu. Gosti iz Tuzle drugi dio utakmice su uzaludno pokušavali da barem malo smanje zaostatak i pokušaju uhvatiti priključak, ali im to nije pošlo za rukom. Sve to je dovelo do njihove potpune kapitulacije na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice, te se na kraju radilo samo o “dotjerivanju” rezultatu.

Pored Skopljaka, kojeg ćemo proglasiti definitivno najboljim igračem večerašnje utakmice, u drugom poluvremenu odličnu partiju pružio je i Žiga na golu Bosne Centrotrans, koji je uspio upisati osam odbrana za 30 minuta.

Sve u svemu, trener domaćih Zdenko Antović može biti zadovoljan igrom svojih momaka, koji su večeras rutinski odradili posao protiv ekipe Slobode iz Tuzle.

U narednoj utakmici, koja se igra već za vikend u okviru 23. kola Premijer lige BiH, Visočani će biti gosti ekipi Gračanice, svom direktnom konkurentu za opstanak u Premijer ligi BiH. Ekipa Gračanice koja je prije ovog kola zauzimala 12. mjesto sa 23 ostvarena boda, jednim više od trinaestoplasirane visočke Bosne Centrotrans, nalazi se na granici ostvarenja ovosezonskog sna Visočana o opstanku. Ovaj direktni konkuret osam kola prije kraja za Visočane bi mogao biti ogromna prekretnica na putu do ostvarenja cilja što će Bosna Centrotrans, ukoliko za vikend pobjedi u Gračanici, zasigurno i ostvariti do kraja sezone.

Podatak da je Bosna Centrotrans u prvom dijelu sezone na svom terenu savladala gračaničku ekipu rezultatom 27:21 dodatni je motiv koji bi Visočanima mogao pomoći da naprave prekretnicu. Iako su ovog puta gosti, što je njihova rak-rana ove sezone, vjerujemo da ćemo gledati pravi pravcati spektakl ove subote u Gračanici.

Ovim podacima ćemo i završiti večerašnji prenos, te se nadamo da ste uživali u utakmici koju ste večeras imali priliku pratiti jedino na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba. Sa vama su večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa za vikend želimo vam ugodnu noć uz srdačne sportske pozdrave.

KRAJ UTAKMICE: I završeno je svih 60 minuta utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Sloboda, koja se igrala u okviru 22. kola rukometne Premijer lige BiH. Utakmica u kojoj smo tek na početku gledali nekoliko uzbuđenja i egal igru završena je ubjedljivom pobjedom visočkih rukometaša, koji su se uspjeli Tuzlacima osvetiti za poraz iz prvog dijela sezone.

Osma je ovo ovosezonska pobjeda za Bosnu Centrotrans, koja je uz sjajnu igru i 15 pogodaka Skopljaka savladala tuzlansku Slobodu rezultatom 29:19.

Uskoro slijedi detaljna analiza utakmice i najava narednog susreta, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba

59’ – Još samo minut vremena je preostalo do posljednjeg zvižduka na ovoj utakmici, ali i to je dovoljno da Skopljak još jednom iz sedmerca, svojim 15 pogotkom postavi rezultat na 29:19 i Bosnu Centrotrans odvede na najvećih deset golova prednosti.

Gosti iz Tuzle traže novi time-out kako bi pripremili posljednji napad, a mi se polagano pripremamo da proglasimo još jednu, osmu ovosezonsku pobjedu Visočana u Premijer ligi BiH za rukometaše.

57’ – Tri minuta su ostala do kraja utakmice, a Skopljak i dalje rešeta mrežu gostiju te iz novog sedmerca postiže svoj 14 gol na ovoj utakmici. Vrijedi reći da je on iz osam sedmeraca postigao osam pogodaka, uz stopostotnu efikasnost.

A odmah nakon ovog pogotka svoj prvi na utakmici postiže i Ahić, za rezultat 28:19 u korist domaće ekipe.

53’ – Nastavljena je utakmica nakon time-outa gostiju, te se čini da su savjeti trenera iz Tuzle urodili plodom, budući da igrači Slobode postižu dva brza pogotka za smanjenje prednosti.

Ali, Skopljak je večeras nemilosrdan i svojim pogocima održava Bosnu Centrotrans u prednosti pri rezultatu 26:18.

Ovo je Skopljakov 13 pogodak, odnosno, ponovo tačno polovina ukupnih pogodaka njegove ekipe.

51’ – I nakon serije od pet vezanih pogodaka Skopljaka mladi Imamagić uspijeva da postigne svoj novi pogodak, za najveću prednost domaćih od devet golova razlike. Trenutni rezultat glasi 25:16, a sve to primorava trenera gostiju da zatraži novi time-out.

Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice i evidentno je da je osveta Visočana za poraz u Tuzli večeras bila efikasna, te da će slaviti u ovoj utakmici novu, za opstanak prijeko potrebnu pobjedu.

49’ – Novi sedmerac u korist domaćih i ponovo briljantni Skopljak pogađa za povećanje vodstva Bosne Centrotrans pri rezultatu 24:16.

Skopljak, koji je najefikasniji igrač utakmice, sa svojih 12 postignutih pogodaka postigao je tačno polovinu ukupnih pogodaka domaćeg tima, što govori o njegovoj večerašnjoj, ali i ukupnoj formi u posljednje vrijeme.

48’ – Nakon sjajne igre u prvom poluvremenu Skopljak briljira ponovo i u drugom dijelu ove utakmice, te sa svoja četiri vezana pogotka u posljednjih osam minuta održava Bosnu Centrotrans u prednosti. Ovo je bio ukupno 11 njegov pogotak, te će definitivno nakon ovakve sjajne partije biti proglašen najboljim igračem ove utakmice.

Ipak i gosti uspijevaju postići jedan pogodak u narednom napadu, te trenutni rezultat iznosi 23:16.

47’ – I odmah nakon time-outa domaći igrači uspijevaju iznuditi novi sedmerac, peti na ovoj utakmici. Skopljak standardni izvođač je i ovog puta siguran te upisuje svoj deseti gol i povećava prednost domaćih za rezultat 22:15.

45’ – Pola drugog dijela utakmice je iza nas i u ovim trenucima trener Antović sa klupe domaćeg tima traži novi time-out.

Prije samog time-outa, a zbog popuštanja odbrane domaćih što je i razlog time-outa, igrači Slobode uspijevaju postići dva vezana pogotka za smanjenje zaostatka, te trenutni rezultat, na 15 minuta prije kraja utakmice iznosi 21:15.

42’ – Skopljak se večeras raspucao na ovoj utakmici i vezanom serijom od dva pogotka dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od 21:13. Ovo je deveti Skopljakov pogodak večeras i trenutno je najefikasniji igrač utakmice.

40’ – Još dvadeset minuta je ostalo do kraja utakmice, a mi u ovim trenucima gledamo nešto sporiju utakmicu na parketu dvorane u Visokom, gdje se otprilike igra sistemom gol za gol. Gosti su uspjeli da postignu pogodak u svom posljednjem napadu, ali već u narednom za Visočane precizan je i Grujić, sa svojim četvrtim pogotkom.

No, i u narednom napadu gosti uspijevaju da postignu pogodak, ali i ovog puta Bosna Centrotrans uzvraća. Precizan je bio Skopljak koji svojim osmim golom postavlja rezultat na 20:13.

38’ – Novo povećanje prednosti za Bosnu Centrotrans. Ovog put precizan je bio Skopljak, a rezultat sada glasi 18:11, te je evidentno da gosti iz Tuzle neće večeras uspjeti da naprave senzacionalnu pobjedu, kako su to učinili na domaćem terenu u prvom dijelu sezone.

35’ – Gosti iz Tuzle su mnogo bolje, za razliku od prvog, otvorili drugo poluvrijeme utakmice, te uspijevaju da postignu nekoliko golova u prvih pet minuta. No, ni Visočani ne ostaju dužni, te zasad najefikasniji Skopljak svojim šestim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od šest golova, pri rezultatu 17:11.

33’ – Veoma brzo su riješeni problemi i počelo je drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Sloboda. Na golu domaćih došlo je do promjene, te je u nastavku Hadžića zamijenio Žiga, koji ne uspijeva odbraniti prvi šut koji mu je upućen, kojim gosti smanjuju svoj zaostatak.

Ipak, već u narednom napadu precizan je i Imamagić koji rezultat postavlja na 16:10.

31’ – Drugo poluvrijeme je počelo, ali odmah na startu došlo je to sitnih tehničkih problema sa semaforom. Naravno riječ je o novoizgrađenoj dvorani i tek postavljenom semaforu, te je potrebno malo vremena kako bi se svi tehnički saradnici RK Bosna Centrotrans privikli na nove uslove i modernu opremu.

Igra je odmah zaustavljena i čekamo da se riješe problemi, kako bi drugi dio utakmice krenuo nesmetano.

Analiza prvog poluvremena: Visočani, nakon prvog poluvremena utakmice protiv Slobode iz Tuzle zasluženo vode rezultatom 14:9, a igra koju su pokazali večeras sasvim je zadovoljavajuća i dovoljna da bi porazili posljednju ekipu na tabeli.

U redovima domaćih za vrijeme prvog dijela utakmice večeras istakao se Skopljak sa pet postignutih pogodaka, od čega četiri iz sedmerca, a slijedili su ga još i Grujić sa tri, te Burić sa dva postignuta pogotka, ali i nekolicina mladih igrača koji su upisali po jedan pogodak.

Nastavak ove zanimljive utakmice nas očekuje uskoro, stoga ostanite i u narednih pola sata uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I završeno je prvih 30 minuta utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Sloboda, koja se večeras igra u Visokom, a u okviru 22. kola Premijer lige BiH za rukometaše.

Nakoj sjajnog otvorenja utakmice i odlične odbrane tokom cijelog poluvremena Visočani su malo zakazali u igri tokom posljednjih pet minuta poluvremena, ali gosti su večeras indisponirani i nisu previše iskoristili tu priliku, te domaći prvo poluvrijeme završavaju sa prednošću od šest golova.

Krajnji rezultat prvog dijela glasi 15:9, a u nastavku slijedi kraća analiza prvog poluvremena.

26’ – U posljednjim minutama i Visočani su odigrali nekoliko loših napada, ali nakon uputa trenera Antovića za vrijeme time-outa Grujić trećim golom ponovo povećava prednost. Ipak, već u narednom napadu i gosti uzvraćaju novim golom, te trenutni rezultat iznosi 12:7.

A nakon isključenja i Skopljak se vraća na teren.

24’ – I pored večeras odlične odbrane domaćih, nakon što su pretrpjeli dužu krizu u napadu, igrači Slobode pogađaju za rezultat 11:6. U ovom napadu Skopljak dobija prvo dvominutno isključenje na ovoj utakmici, a trener Antović traži time-out kako bi malo smirio svoje igrače na pet minuta prije kraja prvog dijela utakmice.

21’ – Devet minuta je preostalo do kraja utakmice, a u ovim trenucima svoj prvi gol za domaće postiže Imamagić, za vraćanje prednosti Bosne Centrotrans na šest golova razlike.

19’ – I nakon gotovo deset minuta golgeterskog posta Tuzlaci postižu dva vezana pogotka za smanjenje zaostatka i rezultat od 10:5. Ovo je rezultat malog popuštanja u odbrani domaćih, što će ubrzo vjerovatno biti ispravljeno pritiskom trenera Antovića.

Vrijedi kazati i to da golman gostiju Sabljić do sada ima tek jednu odbranu upisanu na svoj konto, te njegova loša forma zaista godi raspoloženim Visočanima.

16’ – Nastavlja se prava golijada Bosne Centrotrans i nakon što je završen time-out gostiju. Ovog puta precizan je bio Limo, koji svojim prvim pogotkom prednost domaćih povećava na 10:3.

15’ – Tačno pola prvog dijela je iza nas, a Visočani nastavljaju da rešetaju mrežu gostiju i ovog puta Grujić svojim drugim pogotkom dovodi domaći sastav u najveću prednost od šest golova razlike, pri rezultatu 9:3. Sjajna igra domaćih u posljednjih deset minuta primorala je stručni štab Slobode na time-out, kako bi pokušali malo smiriti igrače za nastavak utakmice.

Zanimljiv podatak je da je sva tri pogotka za Slobodu postigao Čamdžić, koji igra na poziciji desnog vanjskog, što pokazuje koliko je odbrana Bosne Centrotrans jaka i stabilna, budući da ostali igrači tuzlanskog tima ne mogu da dođu u izglednu poziciju za postizanje pogotka.

14’ – Dvije minute nakon prvog Skopljak postiže i svoj drugi, vezani pogodak na ovoj utakmici i Visočani su u ovim trenucima već u prednosti od pet golova razlike.

12’ – Nastavlja se dobra igra domaćih i čini se da će se večeras Visočani osvetiti svojim protivnicima iz Tuzle za poraz iz prvog dijela sezone. Novi pogodak za, do sada, najveće vodstvo domaćih pri rezultatu 7:3. A strijelac je ovog puta Skopljak.

10’ – Iii sjaaajna kombinacija domaćih igrača! Burić pogađa, nakon cepelina Lime, za povećanje vodstva Visočana pri rezultatu 6:3.

Prije toga Visočani su poradili na odbrani i osjetno bolje igraju u posljednje tri-četiri minute, a upravo iz jedne takve odbrane rodila se dobra prilika da se i Mušinbegović upiše u listu strijelaca.

8’ – Da će Visočani imati težak zadak večeras na domaćem terenu, pred nešto više od 150 gledalaca, pokazuje i sam početak utakmice gdje dosta teško domaći kreiraju šanse za pogodak. Ipak, ni to nije nemoguće te se u ovim trenucima nalaze u prednosti od dva gola, pri rezultatu 4:2, a po jedan gol su postigli i Buljina i Spahić.

Važna je još i napomena da večeras trener domaćih Zdenko Antović ne može računati na Bečaka i Omanovića, koji večeras nisu u sastavu.

4’ – Nekoliko brzih golova u posljednje dvije minute i rezulat je ponovo u egalu, 2:2. Za Visočane svoj prvi gol postiže Burić.

2’ – Prije nešto manje od dvije minute označen je početak utakmice 22. kola Premijer lige BiH za rukometaše između RK Bosna Centrotrans i RK Sloboda Tuzla. Visočani, koji su večeras ugostili ekipu Slobode u novoj sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom, večeras moraju doći do pobjede ukoliko žele do kraja prvenstva osigurati opstanak u društvu najboljih.

Nakon dvije minute igre rezultat glasi 1:0, a strijelac prvog gola je Grujić.

_______________________________________________________________________

Treću sedmicu zaredom rukometaši visočke Bosne Centrotrans, u okviru Premijer lige BiH i Kupa BiH, igraju prema ubrzanom sistemu po dvije utakmice svake sedmice. Jaki protivnici i veliki broj odigranih utakmica doveli su do čak tri poraza iz četiri posljednje utakmice, uključujući poraz u posljednjem kolu kada su u Derventi visočki rukometaši poraženi rezultatom 33:19.

Ipak, večeras u okviru 22. kola Premijer lige BiH nakon tri uzastopna gostovanja u Vogošći, Zenici i Derventi rukometaši Bosne Centrotrans vraćaju se na domaći teren u Visoko. U novoj sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure večeras će biti domaćini ekipi Slobode iz Tuzle, koja se nalazi na posljednjoj poziciji tabele Premijer lige BiH.

Utakmica koja počinje od 18:00 sati bit će veoma zanimljiv duel, a pored svih razloga posebnu draž ovoj utakmici donijet će prilika za Visočane da se osvete Tuzlacima za poraz iz prvog dijela sezone, kada je Sloboda u Tuzli bila bolja rezultatom 30:15.

Nadalje, devet kola prije kraja prvenstva obje ekipe se nalaze u zoni ispadanja, s tim da Visočani imaju mnogo bolje i realnije šanse, ali i ambicije za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH, s obzirom da se u ovom trenutku nalaze na 13. poziciji, sa 22 ostvarena boda. S druge strane za ekipu Slobode opstanak u ligi izgleda poprilično nemoguć, budući da su Tuzlaci “zakucani” za dno tabele, na 16. poziciji, sa samo deset ostvarenih bodova.

Činjenica da Bosna Centrotrans do kraja prvenstva, ukoliko želi opstanak, mora pobijediti u svakoj utakmici na domaćem terenu donijet će zasigurno dobru igru Visočana u ovoj utakmici. Ipak, uz težak poraz koji im je Sloboda nanijela u prvom dijelu sezone, kao i činjenicu da je to ekipa koja tradicionalno ne odgovara Visočanima za nadigravanje, zbog stila igre koji gaje, ovo će sigurno biti jedan od zanimljivijih duela visočkih rukometaša u ovom dijelu sezone.

Sve u svemu utakmica u Visokom počinje za nekih pola sata, a vi ne propustite da na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba budete uz stalne komentatore Darija Božića i Enesa Hodžića, koji će vam prenijeti uživo igru sa terena.