Lokalne TemeSportRukometaši Vogošće prvi finalisti Kupa BiH, fenomenalna igra Visočana nije bila dovoljna...

Rukometaši Vogošće prvi finalisti Kupa BiH, fenomenalna igra Visočana nije bila dovoljna za pobjedu

Rukometaši Vogošće Poljene hills prvi su finalisti Kupa Bosna i Hercegovine.

U prvom polufinalnom susretu završnog turnira, koji se igra u dvorani “Amel Bećković” u Vogošći, domaći rukometaši pobijedili su visočku Bosnu Centrotranas sa 27:24 (12:12).

Nakon završene utamice možemo reći da je najbolji igrač utakmice bio fenomenalni Grujić sa osam pogodaka, zatim ga prati Skopljak sa sedam. Burić je dao četri jako značajna pogotka, po dva gola su dali Čabaravdić i Imamagić, te jedan gol Bečaka. U redovima Vogošćana najefikasniji je bio Anes Bačić sa pet golova.

U drugom polufinalnom susretu od 19 sati sastaju se novi državni prvak Izviđač iz Ljubuškog i branitelj naslova – banjalučki Borac m:tel.

Finale se igra u nedjelju od 15.30 sati.

Zadnji minut i 27:24 za domaćine.

Time out za RK Bosna Centrotrans, treći put.

Igra se zadnja minuta utakmice u Vogošći protiv RK Vogošća Poljine Hills, u 59. minuti domaćini daju gol i povećavaju razliku za dva gola, 26:24.

58’ – Najbrži pogoci Vogošće do sad, kraj utakmice i velika neizvjesnost – 25:24.

57’ – Burić vodi Visočane do izjednačenja, da li je to mogućnost pobjede – 24:24.

56’ – Izjednačenje Imamagića 23:23, istovremeno domaćini daju gol i vode sa 24:23.

54‘ – Borba na terenu, Burić pogađa za 23:22, još nekoliko minuta do kraja.

53’ – Veće vodstvo za domaćine i 23:21.

52’ – RK Vogošća Poljine Hills vodi sa 22:21.

51’– Burić izjednačava sa 21:21.

50’ – Imamagić izjednačava sa 20:20, ali domaćini napadaju visočku mrežu i vode sa 21:20.

49’ – Nakon izjednačenja, RK Vogošća Poljine Hills daje svoj ponovni pogodak i vodi sa 20:19.

48’ – Sve napetije i neizvjesnije, još desetak minuta pred kraj, a domaćini izjednačavaju sa 19:19.

Drugi time out za RK Vogošća Poljine Hills.

47’ – Pred kraj utamice Visočani i dalje u prednosti, ne velikoj, ali imamo šansu da odnesemo pobjedu ove utakmice, uprkos raznim spekulacijama koje su rečene prije… 18:19.

44’ – Bečak pogađa za izjednačenje visočke Bosne 18:18.

Drugi time out za RK Bosna Centrotrans.

43’ – Domaćini daju gol koji ih odvodi u vodstvo – 18:17.

41’ – Ponovno Grujić i ponovno izjednačenje – napeto je na terenu i na tribinama, svi žele pobjedu i nemaju još mnogo vremena 17:17.

40’ – Skopljak, također, fenomenalan – 15:16, ali domaćini izjednačavaju i 16:16.

39’ – Ponovno izjednačenje, utakmica je napetija već ikada, nema vremena za greške – domaćini daju svoj 15 gol – 15:15.

38’ – Visočani sve bolji i bolji u drugom poluvremenu, Skopljak daje gol, ali i domaćini se ne daju – 14:15.

36’ – Čabaravdić pogađa za vodstvo 13:14.

34’ – Odlična uigranost i Grujić pogađa za izjednačenje 13:13.

31’ – U prvoj minuti drugog poluvremena domaćini preuzimaju vodstvo i sada vode sa 13:12.

Počelo je drugo poluvrijeme

Nakon prvog poluvremena koje je bilo jako teško kako za naše igrače, tako i za domaćine, vidljiva je borba i želja za trofejom. Interesantno je da su domaćini vodili samo u prvoj i 29. minuti, imali su ukupno dvije minute vodstva, što dokazuje genijalnost naših igrača i prednost jer ukoliko ovako nastave Visoko ide ka Kupu BiH.

Moramo spomenuti odlične visočke igraće – Grujića koji je svaku prednost domaćina izbrisao i dao šest golova, zatim visočka odbrana i šest golova koje je odbranio Ismar Hadžić, Skopljak je imao odličan uvod utakmice u četri pogotka, ali značajan je zadnji gol Čabaravdića koji nije dozvolio da se završi poluvrijeme sa vodstvom domaćina.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

29’ – Nakon prve minute u kojoj su vodili sa 1:0, prvi put domaćini imaju rezultat na svojoj strani, prvi put vode sa 12:11, ali prkosni Visočani to ne dozvoljavaju – Čabaravdić izjednačava i dovodi do kraj prvog poluvremena sa 12:12.

27’– Šesti gol za nevjerovatnog Grujića, zasigurno možemo reći da je ovo odlična utakmica za Grujića, svoje šanse iskorištava i postiže rezultat od 10:11, ali domaćini su podjednako jaki i vidljiva je njihova ogromna želja za pobjedu – izjednačenje – 11:11.

26’ – Nakon time outa, taktično domaćini daju gol i izjednačavaju sa 10:10.

Time out za RK Vogošća Poljine Hills.

25’– Grujić fenomenalan na terenu, iako je jako gusto, on ne dozvoljava domaćinu da dugo ostanu na izjednačenju – 9:10.

24’– Očekivano, domaćini se približavaju i izjednačavaju sa 9:9.

23’– Grujić daje pogodak na 7:9, ali domaćini nas prate u stopu, te u istoj minuti se približavaju na 8:9.

22’- Ponovni pogodak za RK Vogošća Poljine Hills, približavaju se Visočanima – 7:8.

21’– Domaćini se bore, imaju i razlog i zasigurno možemo reći da ni za njih ovo nije lagana utamica – 6:8.

20’ – Grujić je odlučio RK Bosnu Centrotrans odvesti do trofeja, daje pogodak i vodimo sa 5:8.

19’ – Jako teška utakmica igra se u Vogošći, Grujić ponovno daje pogodak i visočkoj Bosni daje dva gola razlike – 5:7.

Time out za RK Bosna Centrotrans.

17’ – Domaćini otežavaju našim igračima – 5:6.

14’ – Grujić preuzima teren i povečava visočku prednost na 4:6.

13’– 4:5 je i domaćini na sve načine pokušavaju doći do našeg gola.

12’- Ponovno Skopljak i rezultat za visočku Bosnu je 3:5.

11’– RK Vogošća Poljine Hills daje svoj treći pogodak – 3:4.

10’– Skopljak sa zaista odličnom igrom, brani boje visočke Bosne i pogađa za 2:4.

9’ – Domaćini imaju prednost na svom terenu, gol za Vogošću – 2:3.

7’– Ponovno Skopljak pogađa mrežu domaćina i povećava rezultat na 1:3.

6’ – Visočani su odlučili uzeti trofej, vladaju na gostujućem terenu, Burić daje gol i trenutni rezultat je 1:2.

5’ – Naši igrači uzimaju loptu i fenomenalni Skopljak izjednačava – 1:1.

2’ – Domaćin pogađa naš gol i imamo rezultat od 1:0.

Finalni turnir muškog rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine bit će održan ovog vikenda u Vogošći. U polufinalnim mečevima snage će odmjeriti Vogošća i visočka Bosna, te Borac i novi bh. prvak Izviđač.

Na visoko.ba pratite rezultate sa terena Vogošće Poljine Hills i Bosne Centrotrans.

U taboru domaćina završnog turnira, ekipe Vogošća Poljine Hills, nadaju se osvajanju prvog trofeja u bh. takmičenju kojim bi odlična ekipa Vogošće zaokružila uspješnu sezonu.

Član uprave RK Vogošća Samid Sinanović ječer je za Fenu naglasio da je taj klub došao do krune veoma uspješne sezone, u kojoj je ponovo uspio izboriti evropska takmičenja kao što je bio slučaj i sezonu ranije. Trener Danijel Riđić uvjeren je da Vogošća može osvojiti trofej, te ističe da je najbitnije da u njegovom timu nema povrijeđenih igrača.

Ovo će biti jako napeta utakmica za Visočane, jer se i oni bore za trofej, te nadaju pobjedi.

“Vogošća ima najveći motiv na ovoj završnici. U polufinalu igraju protiv nas i sigurno je da je domaći teren velika prednost za njih. S druge strane na ovoj završnici nema ekipe od koje su strahovali na kraju regularnog dijela, njihove slabe tačke Krajine, tako da mogu mirnije igrati. Što tiče drugog meča mislim da će biti izvjesno i teško je prognozirati da li će Izviđač ili Borac proći u finale.” – kazao je Antović, koji je nezadovljan i terminom mečeva u Vogošći.

Utakmica je počela,  a Borac i Izviđač počinju u 19:00. Finale će biti odigrano sutra u 15.30 sati.