Lokalne TemeSportBosna porazom u Orašju izgubila prvo mjesto na tabeli

Bosna porazom u Orašju izgubila prvo mjesto na tabeli

Završena je utakmica 27. kola Prve lige Federacije u kojoj su igrači visočke Bosne gostovali kod ekipe iz Orašja. Kako je navedeno u uživo prenosu bila je ovo teška utamica za Visočane. Pljusak, ali i sudijske greške na koje se žale navijači utjecale su na igru. Po trenutnom stanju na tabeli Bosna gubi prvo mjesto i teško da može utjecati na dalji tok ulaska u Premijer ligu, mnogo toga stoji na utakmicama drugih klubova koje se bore za ulazak – poput Goška.

90’ – KRAJ bez sudijske nadoknade

84’ – Sada se po terenu valjaju igrači Orašja.

83’ – Nemoguće je pobijediti visočkim igračima sa nepravednim suđenjem.

77’ – Cani žuti karton.

70’ – Jedanaesterac za Orašje i domaći dolaze u vodstvo 2:1. Strijelac je Prgić.

64’ – Crveni karton Čubari

51’ – Čivi žuti karton u napadu nakon što ga je grubo faulirao igrač Orašja.

50’ – Orašje dolazi do poravnanja. Marošević je matirao Bekana za slavlje domaćih navijača.

47’ – Veliki pljusak i mokar teren otežavaju igru.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, na početku izlazi Papaz ulazi V. Džafić.

KRAJ POLUVREMENA

42’ – Čehajiććććććććććććć! Goll! 1:0. Bosna vodi u Orašju. Čehajić je pogodio za slavlje gostiju.

41’ – Čehajić sam pred golom, Čiva jedan na jedan odbrani Kurbašič.

40’ – U ovim momentima pljusak.

39’ – Idriz sam pred golom.

31’ – Čubara je mogao dati gol Bekanu, natrčava igrač Orašja, ali Bekan maestralno brani i ostaje 0:0.

23’ – Prilika za visočku ekipu i golman izbija.

22’ – Slaba igra obje ekipe, Bosna nešto bolja sa većim prilikama.

15’ – Igra se na sredini terena.

14’ – Žuti karton Almir Čubara.

12’ – Slaba igra u prvih desetak minuta obje ekipe.

1’ – Odmah u prvoj minuti stopostatnu šansu ima ekipa Orašja. Bekan jedan na jedan brani.

Počele su utakmice 27. kola Prve lige Federacije BiH, među kojima je i gostovanje NK Bosne kod ekipe NK Orašja.

Sastavi ekipa su:

Orašje: Kurbašić, Orkić, Đukić, Živković, Marković, Marošević, Radulović, Prgić, Brković, Lugavić, Novaković.

Bosna Visoko: Bekan, Hrvat, Čubara, Papaz, Hodžić, Džafić, Čabaravdić, Čiva, Čehajić, Cana, Klačar.