SportNogometVisočani sa igračem manje poraženi u sudijskoj nadoknadi : FK Budućnost -...

Visočani sa igračem manje poraženi u sudijskoj nadoknadi : FK Budućnost – NK Bosna 1:0

KRAJ UTAKMICE: Završen je susret 11. kola Prve nogometne lige Federacije BiH u Banovićima, gdje su domaći nogometaši protiv visočke Bosne uspjeli doći do željenog rezultata i sva tri boda. Iako su se visočki nogometaši dobro držali tokom cijele utakmice, čak i kada su ostali sa igračem manje na terenu početkom drugog poluvremena, no koncentracija je, čini se, popustila pred sam kraj utakmice i u tri minute sudijske nadoknade nogometaši iz Banovića uspijevaju doći do trijumfa.

Visočani su imali niz sjajnih prilika da dođu do prednosti, posebno u drugom poluvremenu, kada su uspijevali da zaprijete golu Budućnosti, ali svi ti pokušaji su bili uzaludni i lopta nijednom nije uspjela proći odbranu ili golmana domaće ekipe.

S druge strane, nogometaši iz Banovića su propustili dosta prilika, od kojih je jedna bila stopostotna, ali Bekan na golu Bosne je danas bio na nivou zadatka, sve do pred sami kraj utakmice kada su pad koncentracije i umor učinili svoje.

Svakako da je i igrač manje na terenu bio još jedan od činilaca koji su prevagnuli u korist ekipe Budućnosti koja je, na žalost visočke nogometne javnosti, stigla do pobjede u ovom susretu.

Iako su se nadali bodovima na ovom teškom gostovanju, nogometaši visočke Bosne će se morati mnogo više truditi kako bi zadržali priključak sa ostalim ekipama na vrhu tabele, a to će već narednog vikenda morati uraditi na domaćem terenu, kada će u Visokom ugostiti ekipu prvoplasiranu ekipu Orašja u derbiju kola.

Na ostalim susretima u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH danas su postignuti sljedeći rezultati:

Jedinstvo – Sloga 1:0
Bratstvo – Travnik 2:2
Radnički – GOŠK 0:0
Rudar – Zvijezda 0:1
Orašje – Bosna Sema 0:0
Velež – Čapljina 1:1.

To bi bilo sve kada je riječ o današnjem prenosu, hvala vam što ste bili uz portal Visoko.co.ba. Sa vama su danas bili vaši komentatori Ilma Softić, Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta šaljemo vam srdačan sportski pozdrav i želimo vam ugodan ostatak finog jesenjeg dana.

92’ – GOOOL! Domaći igrači ipak su uspjeli doći do željene prednosti pred sami kraj utakmice i postigavši pogodak čini se da će u ovoj utakmici protiv visočke Bosne osvojiti sva tri boda.

Šutirali su domaći nogometaši sa 14 metara u donji desni ugao gola, a Bekan je bio savladan nakon što je sjajno branio prethodnih 90 minuta utakmice.

82’ – Desetak minuta je ostalo do kraja utakmice u Banovićima, a Bosna i dalje ima priliku da osvoji jedan bod i da osigura željeni rezultat na teškom gostovanju. Domaći nogometaši i dalje vrše pritisak na gol Bosne, a Visočani se brane pokušavajući da održe povoljan rezultat.

74’ – Petnaestak minuta je ostalo do kraja susreta u Banovićima, a domaći nogometaši su u ovim trenucima propustili stopostotnu priliku da dođu do do željene prednosti. Ipak, heroj Visočana je golman Bekan, koji je odbranio udarac sa pet metara.

67’ – I domaći nogometaši uspijevaju zaprijetiti golu visočke Bosne, te je u ovim trenucima jedan od igrača Banovića uputio šut sa ivice šesnaesterca. Ipak, golman Bosne, Bekan, danas je na visini zadatka i brani ovaj udarac, a loptu šalje u korner.

63’ – Gotovo polovina igre u drugom dijelu utakmice u Banovićima je prošla, a Bosna i dalje prijeti. Ovog puta je Mujezinović šutirao na gol domaće ekipe, ali je odbrana blokirala ovaj udarac i lopta se odbija u korner, novi za Visočane.

Na ostalim susretima u nastavku je veoma zanimljivo u Mostaru gdje su i Velež i Čapljina uspjeli postići po jedan pogodak i trenutno rezultat glasi 1:1, dok na drugim terenima nema promjene rezultata.

58’ – Faruk Dedić, trener visočke Bosne, nakon što je ostao sa igračem manje na terenu odlučuje da malo zatvori igru svoje ekipe, te je u ovim trenucima teren napustio napadač Čabaravdić, dok će umjesto njega u igru nešto defanzivniji Čehajić.

56’ – Dvije minute nakon što su ostali bez igrača na terenu, Visočani ponovo prijete golu domaće ekipe. Ovog puta Džafić je sjajno šutirao sa nekih 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

54’ – Samo osam minuta nakon početka drugog poluvremena Bosne je desetkovana i ostaje bez jednog igrača na terenu. Čulov koji je zaradio žuti karton u prvom dijelu utakmice, u nastavku dobija drugi žuti karton i nažalost morat će se preseliti na klupu. No, kako javljaju naši reporteri sa terena sve ovo je lakrdija glavnog sudije Kazlagića koji je, čini se, potpuno neopravdano Čulova isključio iz igre. Podsmijesi sa tribina dodatno doprinose sumnji da je glavni arbitar pristrasan.

U nastavku Bosna je imala priliku da dođe do prednosti na utakmici, nakon prekida Čubara je uputio jedan šut glavom ali lopta odlazi preko gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme susreta 11. kola Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, u okviru kojeg u Banovićima igraju domaća Budućnost i gostujuća ekipa visočke Bosne.

Nismo gledali previše prilika u prvom poluvremenu, ali bi to mogla biti najava da ćemo u nastavku susreta gledati mnogo uzbudljiviju igru na stadionu u Banovićima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Iako smo gledali nekoliko dobrih prilika na utakmici 11. kola Prve nogometne lige Federacije BiH u Banovićima, rezultat nakon prvih 45 minuta susreta je i dalje onaj početni – 0:0. Domaći nogometaši su iz nekoliko dobrih prilika, često zahvaljujući pristrasnosti glavnog arbitra, pokušali ugroziti gol gostujućeg tima, ali poprilično bezuspješno.

Nogometaši Bosne, također, uspijevali su u nekoliko navrata da zaprijete golu domaćeg tima, ali također bezuspješno jer lopta nije završila u mreži domaćeg tima. Ipak, ovaj rezultat itekako zadovoljava visočke nogometaše, koji bi sa teškog gostovanja donijeli jedan bod u Visoko.

U prvom poluvremenu žute kartone i jedine javne opomene zaradili su igrači gostujućeg tima, a riječ je o Čulovu i Čivi, koji su kažnjeni zbog nesmotrenih startova.

Na ostalim susretima koji se danas igraju u Prvoj ligi FBiH, nakon prvih 45 minuta susreta, rezultati glase:

Bratstvo – Travnik 1:2
Rudar – Zvijezda 0:0
Velež – Čapljina 0:0.

36’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta susreta, a na semaforu i dalje stoji rezultat 0:0. Nova šansa za domaće nogometaše iz koje su igrači Budućnosti pokušali ugroziti gol gostiju iz Visokog. Sa nekih sedam metara šutirali su na gol Bekana, ali lopta odlazi pored gola.

U nastavku akcije Čulov, u redovima visočkog tima, je zaradio žuti karton i drugi je igrač u redovima Bosne sa javnom opomenom.

Na ostalim susretima nema promjene rezultata, izuzev u Gračanici, gdje domaće Bratstvo gubi od Travnika sada već sa dva gola razlike, pri rezultatu 0:2.

29’ – Gotovo pola sata igre u Banovićima je iza nas, a i dalje se nastavlja prava mala predstava glavnog sudije ovog susreta. Na njegovu pristrasnost često se žale igrači i stručni štab gostujućeg tima iz Visokog.

Na ostalim susretima koji se danas igraju u okviru 11. kola Prve nogometne lige Federacije BiH nema drastičnih promjena, osim u Bihaći gdje je domaći tim poveo protiv Sloge, a rezultati izgledaju ovako:

Bratstvo – Travnik 0:0

23’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a igra na stadionu u Banovićima polako se rasplamsava. U ovim trenucima sudija Kazlagić je dodijelio i prvu javnu opomenu na ovom susretu, te je tako u redovima visočke Bosne žuti karton zaradio Čiva, koji će u nastavku susreta morati pripaziti na svoje ponašanje u igri.

19’ – Čini se da će nogometaši iz Banovića prvi stići do pogotka, barem ako se nastave sudijske greške koje prvi arbitar ovog susreta pravi. Naime, sudija Kazlagić je u ovom susretu pristrasan i ne svira očigledne prekršaje koje domaći nogometaši prave nad Visočanima, dok je u ovim trenucima svirao tri nepostojeća prekršaja u korist Budućnosti.

15’ – Prvi dio utakmice i dalje teče bez pretjeranih uzbuđenja, osim prilike koju su u desetoj minuti imali nogometaši domaćeg tima. Nakon jednog faula na otprilike 18 metara nogometaši iz Banovića su, iz slobodnog udarca, uputili jedan pristojan šut na gol Bosne, ali lopta odlazi preko gola, bez previše opasnosti po golmana Bekana.

5’ – Pet minuta susreta u Banovićima je iza nas, a na terenu nismo vidjeli previše uzbuđenja. Visočani su od prve minute počeli napadati protivnika, u nadi da će doći do ranog vodstva.

Oba trenera su se odlučila da, otprilike, izvedu najbolje sastave koje u ovom trenutku imaju na raspolaganju, te s u od prve minute na teren istrčali:

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, Trumić, Aljukić, Pirić, Mujić, Šehić, Mahmutović, Džinić, Smajlović, Mustafić.
BOSNA: Bekan, Hrvat, Ćubara, Papaz, Mujezinović, Kovač, Čabaravdić, Čulov, Džafić, Čiva, Goralija.

____________________________________________________

Prije nekoliko minuta na stadionu u Banovićima počela je utakmica 11. kola Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine, u okviru koje su se sastale ekipe FK Budućnost i NK Bosna Visoko.

Utakmica koja bi trebala donijeti mnogo uzbuđenja je pred nama, a Visočani i na ovom gostovanju, kao i u prošloj utakmici na domaćem terenu, imaju imperativ pobjede, kako bi dodatno učvrstili svoju poziciju na vrhu tabele Prve lige.