Lokalne TemeSportDerbi odlučen s bijele tačke: FK Rudar - NK Bosna 1:0

Derbi odlučen s bijele tačke: FK Rudar – NK Bosna 1:0

Završena je gostujuća utakmica NK Bosne u Kaknju kod FK Rudara, nakon nekoliko prilika oba tima, Kulović – igrač FK Rudara u 79. minuti pogađa za vodstvo svoje ekipe i time Rudar do kraja utakmice vodi i ostavlja tri boda kod kuće. Ostalo je još pet utakmica do kraja prvenstva, a nakon ove utakmice Rudar je ozbiljna prijetnja NK Bosni za ulazak u Premijer ligu.

KRAJ UTAKMICE

90’– Na samom kraju utakmice posljednji su napadi Bosne, ali bezuspješno.

79’ – Jednaesterac za Rudar. Najbolja prilika za domaću ekipu i daju gol!

75’ – Vješto su igrači Bosne riješili problem pred golom.

73’ – Odbrana Bosne, lopta kod Bekana nakon nove šanse Rudara.

72’ – Zbog dima, trenutno je nomoguće vidjeti teren, akciju Rudara i izmjenu.

71’ – Korner za Rudar, ali lopta udara u stativu.

68’ – Prva izmjena u ekipi Bosne, izlazi Čabaravdić, a ulazi Čiva.

66’ – Kontra igrača Bosne, ali brani domaći golman.

60’ – Dobra prilika za centaršut Rudara, ali bezuspješno.

59’ – Prekršaj za domaći sastav.

58’ – Dobra prilika za Rudar, ali uspješno igrači lopte izbacuju loptu.

57’ – Akcija domaćeg tima, ali lopta u njihovom posjedu ostaje jako kratko.

56’ – Pokušaj centaršuta, lopta Rudara ide u Bekanove ruke.

55’ – Mnogo je interesantnije pratiti utakmicu u drugom poluvremenu, veća borba, Rudar se više otvara, a Bosna pokušava iz kontranapada doći do Rudara.

54’ – Prilika za Bosnu, Čehajićev udarac i lopta odlazi pored gola.

52’ – Jako dobru priliku imaju igrači Rudara, ali Dizdarić izlazi sam pred Bekana, ali Bekan odlično brani.

50’ – Greška igrača Bosne, te ništa od prilike koju su imali, Bosna je u kontra napadu, ali u jaču igru se vraćaju igrači Rudara.

48’ – Lopta pripada NK Bosni, ali još nemaju konkretnijih prilika.

Sedam utakmica igra se u okviru 25. kola Prve lige FBiH, a rezultati nakon prvog poluvremena su slijedeći:

Velež – Goražde 2:0
Orašje – Čapjina 1:0
Budućnost – Bosna Sema 0:0
Bratstvo – GOŠK 1:0
Radnički – Zvijezda 1:0
Jedinstvo – Travnik 1:1

47’ – Prvi korner gostujućeg tima u drugom poluvremenu, ali šut je otišao preko gola, teško je vidjeti šta se dešava na terenu zbog baklje koja gori.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, nakon prvih 45 bez pogodaka 0:0, izdvaja se prilika Rudara u stativu. Bosna je imala nekoliko poluprilika, ali su svi završavale daleko iznad gola.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

34’ – Igrač sa brojem šest FK Rudara sa još jednom šansom, ali lopta ide preko gola.

30’ – Adnan Zamer Hodžić udara loptu koja ide preko gola i to je prva dobra prilika za Bosnu.

25’ – Stativu pogađa igrač Rudara broj 9. Bosna za sada bezopasna.

20’ – Problemi na tribinama utiču na igrače i samu utakmicu.

16’ – Novu priliku ima FK Rudar, broj 11 šutira pored gola.

11’ – Igra na terenu se smirila. Ali zanimljiv je podatak da utakmicu uživo prati oko 2000 gledalaca.

5’ – Adnanu Hodžiću žuti karton.

3’ – Stopostotna šansa za Rudar, ali lopta koju udara igrač sa brojem 5 odlazi preko gola.

1’ – Počela je utakmica u Kaknju. Demoni su imali problem sa ulaskom na stadion, ali sada polako ulaze.

U okviru 25. kola Prve lige FBiH danas u 17.00 sati NK Bosna gostuje kod Rudara u Kaknju na stadioni “Kod Vardara”. Igrači i Uprava kluba NK Bosne okarakterisali su ovu utakmicu kao jednu od najtežih koje očekuju igrači do kraja prvenstva. Iako FK Rudar ima pet bodova zaostatka za našom ekipom, sigurno je da nisu odustali od Premijer lige, stoga se u Kaknju može očekivati borbena utakmica.

Navijači Rudara, popularni Green Firm, od ranih jutarnji sati prave sjajnu atmosferu u svom gradu, te najavljuju pravi spektakl i na samom stadionu. Ne izostaje pjesma i sjajna zabava. A u 16.00 sati stižu i navijači Bosne, popularni Demoni, pa će bez sumnje biti veoma “vruće” kako na terenu tako i na tribinama.

Sastavi ekipa:

FK Rudar: Nikolić, Sarvan, Zukić, Hrustanović, Hajdarević, Dizdarević, Kulović, Topalović, Spahić i Čizmić.

NK Bosna: Bekan, Hrvat, Ćubara, Hodžić, Kovač, I.Džafić, Čabaravdić, Čehajić, V.Džafić, Cana, Čulov.