Lokalne TemeSportOdlična pobjeda na stadionu Luke: NK Bosna savladala FK Bosna Semu 2:0

Odlična pobjeda na stadionu Luke: NK Bosna savladala FK Bosna Semu 2:0

Odličan kraj utakmice, igrači NK Bosne Visoko su zaista pokazali kvalitetnu i zavidnu igru na terenu. U desetoj minuti Čabaravdić pogađa za 1:0, a od 86. minute savršenim pogotkom Hodžića NK Bosna pobjeđuje 2:0.

86’ – GOOOOL! 2:0 – Golčina Hodžića na asistenciju I. Džafića.

85’ – Čiva glavom preko gola, I. Džafić šutira, golman gostiju brani.

75’ – Treća izmjena trenera Dedića – izlazi Čabaravdić, ulazi V. Džafić.

71’ – Odlična šansa za Čehajića, ali golman gostiju brani.

70’ – Slijedi i druga izmjena u visočkoj ekipi, umjesto Čulova ulazi Čiva.

66’ – Prva izmjena u ekipi Bosne, umjesto Kovača ulazi Čehajić.

57’ – Cana sam pred golmanom, ali slab šut golman brani.

53’ – Nakon ubačaja Džafića, Kovač pogađa prečku…

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme i odmah šansu ima Kovač, ali izblokiran šut.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Odličan početak utakmice i kontinuirana borba za pobjedu visočkih igrača obilježila je prvo poluvrijeme na stadionu Luke.

Rudar – Sloga 0:0
Radnički-Budućnost 1:1
Bratstvo-Orašje 0:0
Jedinstvo-Velež 1:0
Travnik-Novi Travnik 1:0
Zvijezda-Čapljina 0:0

38’ – Žuti za Kadića, šansa za goste, Mujić pored gola.

30’ – Nakon burne igre na terenu, sada se malo smirila utakmica.

20’ – Mrtva šansa za goste, Bekanova sjajna odbrana.

15’ – Još jedna šansa za NK Bosnu, odličan šut Čulova, ali lopta ide pored gola.

10’ – GOOOOOOOL! Odmah na samom početku utakmice, Čabaravdić pogađa za 1:0 – Prizeman šut sa ivice šesnaesterca.

7’ – Prva šansa za visočku Bosnu, iz prekida Hodžić šutira, golman brani.

Na stadinu Luke igra se druga utakmica u drugom dijelu Prve lige Federacije BiH. NK Bosna domaćin je FK Bosna Semi koja je 12. na tabeli.

Prvi sastavi ekipa za ovu utakmicu su:

Bosna Visoko – Bekan, Hrvat, Ćubara, Papaz, Hodžić, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Kadić, Cana i Čulov.

Bosna Sema – Brezičanin, Alihodžić, Sinanović, Oglečevac, Mujić N., Ćatić, Mujić M., Kadrić, Murga, Fejzić i Imamović.

Danas se također igra, pored visočke, još šest utakmica i to: Rudar-Sloga, Radnički-Budućnost, Bratstvo-Orašje, Jedinstvo-Velež, Travnik-Novi Travnik i Zvijezda-Čapljina.

Posljednji susret igra se u nedjelju, a Gošk dočekuje Goražde.