Lokalne TemeSportMinimalnom pobjedom žutoljubičasti nastavljaju šampionski put: Bosna - Budućnost 1:0

Minimalnom pobjedom žutoljubičasti nastavljaju šampionski put: Bosna – Budućnost 1:0

Odigrana je utakmica 26. kola Prve lige FBiH na stadionu Luke, NK Bosna je na domaćem terenu dočekala i pobijedila ekipu iz Banovića. Pobjedu su žutoljubičasti odnijeli golom iz četvrte minute, a kojeg je dao Idriz Džafić. Nova tri boda Visočane ostavljaju kao lidere tabele i vode ih sigurnije ka Premijer ligi.

90+ igra se sudijska nadoknada

83’ – Izlazi Klacar ulazi Goralija i odmah dobija žuti karton.

79’ – I. Džafić pogađa stativu iz odlične prilike.

75’ – Druga izmjena izlazi Čehajić ulazo Čomaga.

73’ – Čabaravdić je promašio nemoguće – sam pred golom i šutira pored gola.

57’ – Prva Ištukova izmjena – izlazi Kovač ulazi Hrvat.

56’ – Cana nakon solo prodora šutira pored gola.

53’ – I. Džafić glavom pored gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41’ – Prilika za goste, ali igrač sa brojem 29 srećom kratak.

39’ – Na drugoj strani Čabaravdić mlako šutira u golmana.

38’ – Nakon slabe intervencije Bekana velika prilika za goste, ali šut ide preko gola.

30’ – Žuti karton za Čulova.

26’ – Dobra šansa za Kovača, ali ostao kratak za jednu upotrebljivu loptu.

17’ – Nakon gola gosti bolji i preuzeli inicijativu.

4’ – GOOOOL! Da će biti bolji nego u Kaknju igrači dokazuju od prve minute ove utakmice. Idriz Džafić solo prodor za 1:0

1’ – Kovač sa dva metra pogađa prečku, akcija NK Bosne je počela.

Počela je utakmica na stadionu Luke u okviru 26. kola Prve lige FBiH, NK Bosna na domaćem terenu dočekuje ekipu iz Banovića.

Sastavi ekipa su:

Bosna V: Bekan, Ćubara, Papaz, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Čiva, Čehajić, Cana, Klačar, Čulov.

Budućnost: Mujkić, Trumić, Zulić, Pirić, Mujić, Kovačević, Idrizović, Džinić, Mustafić, Berbić, Ibrić.