Lokalne TemeSportBosna odigrala neriješeno s gostima iz Gabele

Bosna odigrala neriješeno s gostima iz Gabele

Susret 20. kola Prve lige Federacije na stadionu Luke između NK Bosne i NK Goška završio je neriješeno.

KRAJ UTAKMICE

88’ – Tri minute nadoknade. Izlazi igrač NK Goška broj 17, a ulazi igrač sa brojem devet. Izlazi 11, a ulazi Marko Mišić.
87’ – Ukazuje se pomoć igraču gostiju sa brojem 17. Nosila na terenu, prethodno je bila lijepa akcija NK Bosne – kombinovali Hodžić i Čiva, ali Čiva šutirao u gostujućeg igrača.
86’ – Žuti karton za Hodžića zbog prepirke sa gostujućim igračem.
85’ – Još pet minuta igre i nade za NK Bosnu da će doći do pobjede, ali teško u ovako nervoznoj igri.
77’ – Bez prilika na obje strane. Igra se nervozna utakmica.

74’ – Druga izmjena u NK Bosni – umjesto Klacara ušao Goralija.

66’ – Žuti karton dobija i Cana iz NK Bosne.

65’ – Žuti karton Klacaru iz NK Bosne.

64’ – Žuti karton igraču NK Goška sa brojem 19.

63’ –  Fin ubačaj Cane, ali boksuje golman Boška.

60’ – Ukazuje se pomoć gostujućem igraču sa brojem 13. A žuti karton je dobio Idriz Džafić.

58’ – Još jedna prilika za goste nakon ubačaja sa strane, ali to je ponovni korner. Zadnjih pet minuta igra se na strani Bosne.

57’ – Korner za goste. Bez prilike, ponovo odbrana Bosne fino reaguje.

56’ – Cana šutira sa vrha kaznenog, ali lopta ide pored stative. Druga izmjena u redovima Bosne – izlazi Čabaravdić, ulazi Čiva.

55’ – Žuti karton za gostujućeg igrača sa brojem četiri.

54’ – Još jedna super prilika za goste. Čulov spašava gol Bosne.

50’ – Udarac Zamera sa nekih 20 metara, ali pogađa stativu.

47’ – Prva izmjena u Bosni – umjesto Čehajića u igru je ušao Kovač, istovremeno stopostotnu šansu imaju gosti – ali lopta udara u stativu. Nakon jednog udarca van kaznenog Bekan odbija loptu na nju natrčava igrač gostiju i iz velike blizine pogađa stativu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice između NK Bosne i NK Goška.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44’ – Žuti za Čubaru zbog prekršaja.

43’ – Korner za NK Bosnu, koja igra malo bolje zadnjih pet minuta, golman gostiju hvata loptu.

42’ – Žuti karton za gostujućeg igrača sa brojem 17, zbog prigovora.

41’ – Golman gostiju u više navrata zadržava vrijeme – sudija ne reaguje.

32’ – Prva izgledna prilika za Bosnu. Nakon savršene akcije Cana šutira iznad prečke.

31’ – Odlična kontra NK Bosne, ali na kraju Čehajić slabo centrira i lopta ide gostima.

29’ – Ponovno korner za igrače Bosne, ali bez pogodaka.

22’ – Korner za NK Gošk nakon finog ubačaja u kazneni prostor NK Bosne. Bosna se brani. Nema udaraca gostiju. NK Gošk se definitivno nije došao braniti u Visokom. Igra izjednačena.

19’ – Korner za NK Bosnu. Čulov sa nekih 25 metara šutira, ali lopta ide pored gola.

17’ – Gosti su se oslobodili početnog pritiska. Igra se uglavnom odvija na sredini terena.

13’ – Žuti karton za Čabaravdića, prekid za goste. Igrači NK Bosne odlično se brane.

11’ – Ni NK Bosna, kao i gosti još nisu imali konkretnijih prilka.

5’ – Žuti karton za gostujućeg igrača sa brojem 13, zbog prekršaja nad Hadžićem.

4’ – Blaga inicijativa visočkih nogometaša na početku, ali bez pravih prilika.

2’ – Korner za NK Bosnu, ali bez udarca na gol.

1’ – Utakmica je počela, a gosti su odmah poveli loptu s centra.

Danas, sutra i u ponedjeljak igraju se susreti 20. kola Prve lige Federacije.

NK Bosna će od 16:00 sati, nakon dva uzastopna poraza ugostiti NK Gošk iz Gabele. Ovaj derbi susret će sigurno biti prepun iznenađenja i uzbuđenja, a za one koji nisu u mogućnosti gledati utakmicu uživo na stadionu Luke, rezultate i detalje utakmice mogu pratiti na Visoko.co.ba.

Sastav ekipa za ovaj susret je:

Bosna: Bekan, Ćubara, Papaz, Hodžić, Džafić, Čabaravdić, Kadić, Čehajić, Cana, Klačar, Čulov.

GOŠK: Sušac, Čolić, Petrović, Bošnjak, Ereiz, Odak, Mekić, Đajić, Ramić, Senić, Dodig.