Lokalne TemeSportNova pobjeda NK Bosne u Lukama: NK Bosna - NK Radnički 3:1

Nova pobjeda NK Bosne u Lukama: NK Bosna – NK Radnički 3:1

Nogometaši NK Bosne danas su u okviru 24. kola Prve lige Federacije BiH ugostili Radnički iz Lukavca, te su nastavili niz dobre igre. Utakmica je završena rezultatom 3:1, a golove su dali: Čabaravdić u osmoj minuti, Kovač u 25. i Čulov u 62. minuti.
Nova tri boda i Bosna ostaje lider tabele.

KRAJ UTAKMICE

76’ – Čabaravdić izlazi s terena, a umjesto njega ulazi Čehajić.

75’ – Kovač dobro šutira, golman brani.

65’ – Izašao Klačar ušao Bučuk.

64’ – I. Džafić asistira za Kovača, ali golman brani. Utakmica se potpuno otvorila.

62’ – GOOOL! Odlična šansa za Čabaravdića, pa onda i V. Džafić, Čulov pogađa nakon kontre Bosne – Cana asistent.

57’ – Izlazi Čiva, ulazi Čulov.

54’ – Još dvije odlične šanse za Radnički, ali Bekan spašava mrežu.

52’ – Velika šansa za goste. Broj 2 šutira preko gola. Bosla nešto lošija u drugom poluvremenu.

46’ – Prva minuta nastavka 2:1 – Nakon gužve pogodio Kalajanović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40’ – Najbolja šansa za goste. Broj devet sam pred Bekanom koji sjajno brani.

39’ – Hodžić ubacuje, Kovač glavom pogađa stativu.

25’ – GOOOOL! Sjajna solo akcija Kovača i lijep gol za 2:0.

17’ – Kovač u odličnoj prilici, ali se spetljao i prilika propada.

14’ – Prilika za goste, ali lokva pred golom spašava Bekana.

8’ – GOOOL! Kovač prošao po desnoj strani, ubacio za Čabaravdića koji lako posprema loptu u mrežu za 1:0.

1’ – Počela je utakmica na stadionu Luke, zbog snijega i kiše teren je natopljen, pa se nadamo da to neće mnogo otežavati igru.

Sastavi ekipa:

Bosna V.: Bekan, Hrvat, Hodžić, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Čiva, V. Džafić, Goralija, Cana, Klačar.

Radnički: Šabić, Udovičić, Imamović, Šahović, Salihović, Kuduzović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, Hodžić, Salihović.

Nogometaši NK Bosne danas će u okviru 24. kola Prve lige Federacije BiH ugostiti Radnički iz Lukavca, te pokušati nastaviti niz dobre igre. Visočka Bosna je u prošlom kolu nadigrala Bratstvo 3:1 i time se vratila na lidersku poziciju. A sada se bore za nova tri boda.