Lokalne TemeSportNovi kiks visočkih nogometaša: Novi Travnik - Bosna 1:1, Premijer liga i...

Novi kiks visočkih nogometaša: Novi Travnik – Bosna 1:1, Premijer liga i definitivno nedostižna

S obzirom da je ekipa Goška u Orašju odigrala 1:1, a Sloga je poražena u Čapljini sa 1:0, definitivno je jasno da u Premijer ligu ide Gošk, bez obzira na rezultate posljednjeg kola.

KRAJ UTAKMICE

90’ – Ponovo korner.

89’ – Još jedan korner … i treći korner.

88’ – Šut Čive sa 35, golman odbija u korner.

78’ – Čiva izbacuje Čehajića na desnoj strani, ovaj šuta u golmana.

76’ – Hodžić centrira iz skraćenog kornera, Kovač s glave skida loptu Papazu.

74’ – Korner Hodžića pogađa Džafić V. u glavu na pet metara, zatim on šutira, ali lopta ide pored gola.

59’ – Šut sa 40 metara domaćina, odbija se od našeg igrača, Bekan ne uspjeva uhvatiti loptu. NK Novi Travnik izjednačava 1:1.

56’ – Kovač ponovo prolazi po desnoj strani, dodaje do Džafić V. koji fula sa dva metra.

55’ – Kovač prošao po desnoj strani, brani golman.

47’ – Prva izmjena u ekipi NK Bosne – Džafić Vedad umjesti Kadića.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme na osam stadiona Prve lige FBiH.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44’ – Kovač izbacuje Hodžića jedan na jedan je sa golmanom. Hodžić zaobilazi golamana i pogađa za 0:1.

42’ – Korner Hodžića, Goralija šutira glavom preko gola.

33’ – Iz kornera Zamer pogađa Kadića, tik pored desne stative.

32’ – Šut Kadića sa 30 metara, odbija se od glavu protivnika i odlazi tik pored stative.

27’ – Kovač šutirao, golman krajnjim naporom odbranio, u nastavku Džafić udarac odbranio golman.

20’ – Korner izveo Hodžić, Papaz šutirao glavom, domaći igrač izbio loptu sa gol linije.

Radnički – Bratstvo 0:0

16’ – Nakon centaršuta Hodžića, Goralija pogađa vanjski dio mreže.

10’ – Centaršut Hrvata sa desne strane, golman domaćih siguran ispred Džafića.

5’– Igrači NK Bosne imaju loptu nogama, ali bez prilika.

1’ – Počela je utakmica 29. kola Prve lige FBiH u kojoj ekipa NK Bosne gostuje kod ekipe NK Novi Travnik.

Sastavi ekipa:

NK Novi Travnik: Kovač, SIlajdžija, Čakić, Buljubašić, Heco, Petak, Mamuša, Zaimović, Miličević, Džaja i Mehić, a na klupi su – Sefer, Delić, Tutkur, Zahirović, Džambas i Osmani.

NK Bosna Visoko: Bekan, Hrvat, Papaz, Hodžić, Kovač, Džafić, Rastoder, Čiva, Kadić, Goralija, Čulov, a na klupi su – Abadžija, Suša, De Gracia, Čehajić, Džafić, Pandžić i Čomaga.