Lokalne TemeSportVIDEO: NK Bosna izgubila u Travniku 2:0

Rezultatom 2:0 za NK Travnik – završena je gostujuća utakmica NK Bosne. NK Bosna ostaje drugu na tabeli.

KRAJ UTAKMICE

90’ – Priliku je imala domaća ekipa, ali sudija je svirao prekršaj i njihov treći gol nije priznat.

89’ – Pokušaj Hodžića, ali hvala Nurković.

88’ – Igrači NK Bosne pred golom domaćina, ali bez konkretnijih pokušaja i prilika.

82’ – Žuti karton za domaćeg igrača zbog prekršaja nad Rastoderom.

78’ – Slobodan udarac za Bosnu, ali bez pogodaka.

75’ – Dobra prilika za Bosnu, ali bezuspješno.

70’ – Drugi gol, nakon prekida – NK Travnik vodi 2:0.

60’ – Izlazi Čubara, a ulazi Čabaravdić

55 ‘ – Čubara dobio žuti karton zbog prekršaja nad domaćim igračem.

53’ – Torlak pogađa za 1:0. Bekan nije uspio odbraniti.

52’ – Domaći igrači su imali dobru priliku, ali lopta ide pored gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u ekipama.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Travnik – Bosna Visoko: nema golova, rezultat 0:0

44’ – Domaći igrači idu na gol Bosne, ali Bekan kupi tu loptu. Do sada je ovo bila najbolja prilika za domaće.

40’ – Vanredna situacija za goste. Kovač će izvesti slobodan udarac. Dobar pokušaj, ali brani Nurković.

36’ – Centaršut i Bekan hvata loptu domaćina.

34’ – Hodžić šutira na gol domaćih, ali lopta ide preko gola.

32’ – Kraći prekid, na terenu leži igrač Bosne.

31’ – Napad na gol NK Bosne, ali Bekan uspješno kupi loptu.

30’ – Slobodan udarac za Bosnu.

29’ – Naguravanje na terenu. Igrači NK Bosne i NK Travnika se svađaju. Sudija daje žute kartone Čiviću (domaći), Hodžić (gosti).

27’ – Loš teren otežava bolju igru za obje ekipe.

26’ – Bosna u napadu, ali gosti šalju loptu svom golmanu.

24’ – NK Bosna izborila je korner. Prilika da se gosti presele pred gol domaćina, ali lopta ide NK Travniku.

Jedinstvo – Bosna Sema 1:0

21’ – Slobodni udarac za domaćine. Četiri igrača u živom zidu u koje udara Pejićeva lopta.

20’ – Kovač pokušava doći do gola domaćina, ali bezuspješno.

17’– Slobodni udarac za NK Bosnu. Gosti sada imaju loptu. Čiva puca na gol domaćina, ipak poluvisoka lopta udara u živi zid.

15’ – Korner za ekipu Travnika i velika prilika za domaće, ali nema pogotka.

14’ – Novi prekršaj, ne dozvoljavaju NK Bosne da domaćini napadnu njihov gol.

13’ – Akcija domaćih – Zuhić napada gol NK Bosne.

11’ – Čiva i Papaz spremni za napad gola domaćina, ali gube loptu.

9’– Još jedna prilika za domaće, Bekan odličan. Lagani pritisak domaće ekipe, ali za sada nema golova.

8’ – Bekan mora intervenisati, ponovno napada ekipa Travnika.

7’ – Prekšraj, na terenu je igrač Travnika i oni dobijaju slobodan udarac.

6’ – Hodžić napada na gol domaćih, ali bezuspješno.

5’ – Traje početni pritisak domaće ekipe. NK Bosna dolazi do lopte.

4’ – Mnogo posla za odbranu Bosne, za zadnju liniju, novo ubacivanje, novi korner za domaću ekipu, uz pokušaj slobodnog udarca.

3’ – Prvi slobodan udarac ispred gola Visočana, velika gužva na golu, interveniše ekipa NK Bosne, lopta je izbačena van terena.

2’ – Prvi napad gostujuće ekipe. Golman visočke Bosne nema potrebe za intervencijom.

1’ – Počela je utakmica na stadionu u Travniku.

Sastavi ekipa:

Travnik: Nurković, Nuhić, Hasanhodžić, Kovač, Jusufbašić, Pekija, Pejić, Zukić, Mamuša, Čivić, Torlak.

Bosna: Bekan, Hrvat, Rastoder, Ćubara, Papaz, Hodžić, Kovač, Džafić, Čiva, Kadić, Čulov.

Sedam utakmica 21. kola Prve nogometne lige Federacije BiH igraju se danas, dok je jedna na rasporedu u nedjelju.

Derbi kola na Piroti će odigrati Travnik i Bosna, dvije vodeće ekipe nakon 20 kola. Dva kluba su izjednačena na vrhu tabele, i jedan i drugi sastav imaju 36 bodova i to je pokazatelj da će ovo biti odlična utakmica.