SportNogometPrva liga FBiH Bosna - Bratstvo 2:1 (1:1)

Prva liga FBiH Bosna – Bratstvo 2:1 (1:1)

KRAJ: Bosna je stigla do nove domaće pobjede i samog vrha tabele u Prvoj ligi Federacije BiH. U narednom kolu nogometaši Bosne gostuju kod Budućnosti.

90’ – Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade, gosti opasno prijete sa igračem manje.

80’ – Desetak minuta prije kraja utakmice u Lukama, gosti sa igračem manje pokušavaju napraviti neku akciju i stići do izjednačenja, dok Bosna s druge strane prijeti brzim kontra napadima.

72’ – Imala je Bosna prije ovog gola još dvije izgledne prilike u 60. i 64. minuti utakmice, preko Hodžića, ali je gostujuća odbrana odolijevala sve do 70. minute.

70’ – GOOOOOOOOL Mirvić pogađa na asistenciju Daniela za 2:1 i potpuni preokret Bosne!!!

55’ – Crveni karton za gostujućeg igrača Kadića. Kadić je u prvom zaradio žuti karton, a nakon neopreznog starta u ovim trenucima sudija mu je pokazao put u svlačionicu. Bosna će do kraja utakmice imati igrača više na terenu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Gosti izvršili dvije izmjene, a kod Bosne umjesto Mujezinovića u igri Kadić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nakon prvih 45 minuta igre u Lukama, Bosna – Bratstvo 1:1. Bosna preuzela inicijativu, a gosti iz kontra napada i prekida prijete golu Bosne. Do poluvremena u Lukama se sakupilo skoro 300 gledalaca.

38’ – Mnogo uzbuđenja u Lukama. U 30.minuti odlična prilika za goste, nakon pogođene prečke gosti postižu pogodak koji je sudija poništio zbog ofsajda. Pet minuta nakon toga i Bosna dolazi do gola preko Handžića, međutim i njegov gol je poništen zbog ofsajda.

27’ – Nakon primljenog gola Bosna preuzela inicijativu, stigla do izjednačenja, a sada nogometaši Bosne napadaju i traže još jedan pogodak za potpuni preokret.

21’ – GOOOOOOOOOL Bosna stiže do izjednačenja. Čiva je oboren u šesnaestercu Bratstva, sudija svirao penal za Bosnu, a siguran sa 11 metara Adnan Hodžić za 1:1.

13’ – Bosna krenula prema golu Bratstva, a priliku imao Mujezinović u desetoj minuti, nakon sjajnog prodora Tahirija po desnoj strani. Šabić odlično intervenisao.

6’ – Na stadionu Luke i danas skromna posjeta iako je Bosna u prošlom kolu slavila kod lidera na tabeli ekipe Orašja. Danas se na stadionu Luke skupilo svega stotinjak gledalaca.

2’ – GOOOOOL Gosti od 2.minute utakmice vode, a “krivac” za pogodak odbrana Bosne. Ikanović je centrirao, odbrana Bosne loše intervenisala, a Karavelić postigao autogol nakon loše procjene golmana Šukrije, koji je danas na golu Bosne umjesto Bekana.

SASTAVI:

NK BOSNA: Šukrija, Frljak, Hodžić, Mujezinović, Krajišnik, A.Hodžić, Handžić, Čiva, Karavelić, Tahiri i Daniel.

NK BRATSTVO: Šabić, Kahrimanović, Šuša, Jaganjac, Ikanović, Puturalić, Omić, Kadić, Mujkić, Delić i Mehanović.

Nogometaši Bosne nakon odlične igre i pobjede u gostima kod ekipe Orašja, danas na domaćem terenu dočekuju izuzetno neugodnu ekipu Bratstva iz Gračanice. Bosna traži pobjedu kako bi potvrdila tri gostujuća boda iz Orašja, dok ekipa Bratstva nakon nekoliko loših rezultata želi da se vrati na sami vrh tabele Prve lige. Utakmica u Lukama počinje u 13:30 sati uz direktan tekstualni prijenos na Visoko.co.ba