SportNogometUŽIVO: Prva liga FBiH Branitelj - Bosna 2:1 (1:0)

UŽIVO: Prva liga FBiH Branitelj – Bosna 2:1 (1:0)

KRAJ U MOSTARU: BRANITELJ – BOSNA 2:1 (1:0) Sa stadiona u Mostaru za Visoko.co.ba danas se javljao Adis Dado Hajlovac.

90+ – 3 minute sudijske nadoknade u Mostaru. Branitelj – Bosna 2:1.

85’ – Pet minuta do kraja utakmice u Mostaru, Bosna pokušava organizovati igru i ugroziti domaći gol, te doći do barem jednog boda.

81’ – Handžić se ponovo našao sam pred domaćim golmanom, međutim nije uspio postići pogodak. I treća izmjena kod Bosne, umjesto Čulova u igri je Klarić.

79’ – Dobru igru Bosna nije uspjela krunisati novim golom, što kažnjava domaća ekipa i od 79.minute domaći ponovo vode. Nakon loše igre odbrane Bosne Bebanić koristi priliku o dovodi domaće ponovo u vodstvo. Branitelj – Bosna 2:1.

78’ – Još jedan dobar kontranapad Bosne. Mirvić je odmah po ulasku u igru imao sjajan centaršut, međutim Handžić se nije najbolje snašao i propala je još jedna prilika za potpuni preokret.

76’ – Nova izmjena u ekipi Bosne, umjesto Hodžića na terenu je Mirvić.

72’ – Domaći su izvršili dvije izmjene, koje ne donose neki vidljiv napredak u igri. Još jedan žuti karton za domaću ekipu. U međuvremenu Čabaravdić je pokušao savladati domaćeg golmana, međutim Vasilj je bio na mjestu.

70’ – Domaći će izmjenama pokušati doći do igre iz prvog poluvremena. U Lukavcu Zvijezda poravnala protiv Radničkog i sada je 1:1. U Premijer ligi na poluvremenu Sarajevo – Borac 1:0, Sloboda – Velež 1:0, Travnik – Radnik 1:1.

65’ – Bosna u potpunosti preuzela igru, u ovim trenucima igra se na polovini domaće ekipe, a Bosna djeluje mnogo bolje na terenu, nego je to bio slučaj u prvom poluvremenu.

60’ – Nakon pogotka Bosne popušta i pritisak ekipe Branitelja, a igra se u ovim trenucima prebacila na sredinu terena. Nogometaši Bosne nastoje zadržati loptu i organizovati igru, te iz još neke akcije doći i do drugog pogotka.

55’ – Sjajna duga lopta Čive, Handžić je izašao sam pred golmana i od 55. minute u Mostaru je 1:1. Odlična realizacija Tarika Handžića.

55’ – Goooool za Bosnu

51’ – Domaći ponovo uzvraćaju. Nakon smušenosti u odbrani Bosne i nakon još jednog centaršuta Bekan je bio savladan, ali ovaj put prećka je bila saveznik Bosne.

50’ – Bosna u drugom dijelu ozbiljnije kreće po bod(ove) u Mostaru. Nakon kombinacije između Čulova i Čomage, Mujezinović je sjajno šutirao, a golman domaćih nekako uspio da spasi svoj gol.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru. Izmjena kod Bosne, umjesto Čomage u igri je Frljak. U Lukavcu Radnički protiv Zvijezde vodi 1:0. U okviru Premijer lige, nakon pola sata Sarajevo – Borac 0:0, Travnik – Radnik 1:1 i Sloboda – Velež 0:0.

bran_bos1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA BRANITELJ – BOSNA 1:0 – U ovim trenucima završeno je prvo poluvrijeme utakmice u Mostaru. Domaća ekipa od 41. minute vodi 1:0 golom Miličevića. Bosna u ovom susretu bez ideje, sa dva pokušaja iz kontranapada.

41’ – Iako je odolijevala napadima Branitelja, u ovim trenucima domaća ekipa dolazi do prednosti od 1:0. Brza akcija preko krila i centaršut u šesnaesterac Bosne, odbrana Bosne je bila loše postavljena, a loptu u gol je pospremio igrač sa brojem 5 kod domaćih, Miličević. Od 41. minute u Mostaru Branitelj – Bosna 1:0.

40’ – Branitelj i dalje napada, a odbrana Bosne se za sada uspješno brani i kontranapadima pokušava ugroziti gol Branitelja. Drugi žuti karton kod Bosne za Čomagu.

36’ – Stopostotna prilika za Bosnu iz kontranapada. Čiva i Handžić su povukli loptu, koju su vratili na 16 metara Hodžiću, međutim odbrana Branitelja se uspjela vratiti i otkloniti opasnost.

33’ – Stručni štab Bosne na zagrijavanje je poslao Mirvića i Frljka, nastavlja se opsada gola Bosne, a odbrana na momente izgleda nesigurno, tako da bi već u prvom dijelu moglo doći i do promjena u odbrani Bosne. Stopostotna šansa za Branitelj, Bekan je već bio savladan, ali na svu sreću lopta odlazi preko gola.

28’ – Prvi žuti karton na utakmici dobio je igrač Bosne Čulov. Odmah nakon njega žuti karton i za domaćeg stopera Miličevića.

26’ – Totalna opsada gola Bosne, ekipa Branitelja je do sada izvela čak osam kornera, na svu sreću odbrana Bosne na čelu sa Bekanom odolijeva napadima, a nevjerovatno je kakvu je priliku propustio Čabaravdić nakon kontranapada…

23’ – Kako se i očekivalo, pred nogometašima Bosne je izuzetno teška utakmica u Mostaru. Nakon polovine prvog dijela ekipa Branitelja je konstantno na polovini Bosne, imali su nekoliko kornera i dvije prilike za pogodak, a Bosna je uzvratila kontranapadom, kojeg u pogodak nisu uspjeli pretvoriti Čabaravdić i Hodžić.

15’ – Prvih 15 minuta igre protiče u znaku golmana Bosne Bekana koji je već u dva navrata spasio gol Bosne.

12’ – Prvu idealnu priliku na utakmici imala je ekipa Branitelja. Loptu koju su svi već vidjeli u mreži, Bekan je uspio izbaciti van igre. U ovim trenucima pritisak ekipe Branitelja.

9’ – Za sada u Mostaru bez prilika za postizanje pogotka. Još jedan susret Prve lige igra se danas, u Lukavcu kantonalni derbi igraju ekipe Radničkog i Zvijezde. Jučer je ekipa Oraška slavila 2:0 protiv Goška i na taj način zadržala ubjedljivo prvo mjesto na tabeli sa maksimalnim učinkom od šest pobjeda.

2’ – Počeo je susret u Mostaru između Branitelja i Bosne. Utakmicu prati nešto više od 50 gledalaca, a razlog je i slab start ekipe Branitelja, koja nakon pet utakmica ima svega 2 osvojena boda.

Od 16:00 sati nogometaši Bosne u okviru 6.kola nogometne Prve lige Federacije BiH igraju susret u Mostaru protiv posljednjeplasirane ekipe Branitelja. Kao i u prethodnih kolima Visoko.co.ba vam donosi tekstualni prijenos utakmice iz Mostara.

SASTAVI:

HNK Branitelj: Vasilj, Gegaj, Ćorić, Miličević, Alves, Brlenić, Ferenc, Miočević, Bebanić, Lukomirak i Vehabović.

NK Bosna: Bekan, Mujezinović, Krajišnik, Hodžić, Handžić, Čomaga, Čulov, Čabaravdić, Čiva, Mujkić i Tekešinović.