SportRukometVardar savladao PSG i osvojio prvu titulu pobjednika Lige prvaka

Vardar savladao PSG i osvojio prvu titulu pobjednika Lige prvaka

PSG je poveo 1:0 Remilijevim pogotkom, ali je Vardar mnogo bolje ušao u utakmicu i nakon 12 minuta imao je prednost od tri gola razlike (5:2).

PSG je do izjednačenja stigao tek u 27. minuti kada je Mikkel Hansen realizovao sedmerac, a Stepančić je u 30. minuti doveo Parižane u tek drugo vodstvo na utakmici i rezultatom 12:11 se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena Vardar je preokrenuo rezultat i poveo sa 15:13 u 37. minuti. Nakon toga mostarski stručnjak Zvonimir Serdarušić se odlučio da igra u napadu bez golmana, odnosno 7 na 6. To mu se obilo o glavu u 44. minuti kada su nakon dvije izgubljene lopte Parižana igrači makedonske ekipe postizali golove sa svoje polovice na praznu mrežu za vodstvo 20:17.

Parižani su iskoristili pad u igri Vardara i u 52. minuti došli na 21:21, ali potom makedonska ekipa stiže ponovo do plus dva (23:21) u 56. minuti.

Do kraja susreta PSG je uspio smanjiti na 23:22 u 58. minuti, a kada je Luka Karabatić u 59. minuti isključen na dvije minute postalo je jasno da će se Vardar prvi put okititi titulom najbolje evropske ekipe.

Početkom posljednje minute susreta Dibirov je sa krila promašio i dao priliku Parižanima da u posljednjem napad na meču izjednače.

Odgovornost na sebe je preuzeo Daniel Narcisse i sa devet metara je pogodio za 23:23. Do kraja susreta je ostalo sedam sekundi, a u posljednjoj je Ćupić sa krila probio Omeyera za konačnih 24:23.

Timur Dibirov je predvodio Vardar sa 7 pogodaka, dok je na drugoj strani Nikola Karabatić dao 5 golova.

Podsjetimo, treće mjesto danas je osvojio Terzićev Veszprem pobjedom nad Barcelonom.