SportRukometVogošća sjajnom igrom u drugom poluvremenu savladala Bosnu Centrotrans rezultatom 31:21

Analiza utakmice: Visočani, koji ove sezone zaista neslavno prolaze na gostovanjima, upisali su novi, osmi ovosezonski poraz u utakmici u kojoj su u posljednjih deset minuta dozvolili igračima Vogošće da se razigraju i pobijede ih sa prednošću od deset golova i konačnim rezultatom 31:21.

Zaista maestralna igra koju su Visočani pokazali u prvom poluvremenu pretvorila se u veoma loš pad koncentracije i psihičke snage, što je dovelo do ubjedljivog poraza, iako igrači Vogošće nisu baš pokazali ubjedljivu igru.

Prvi dio utakmice u kojoj je ekipa Vogošća Poljine Hills bila predstavljena kao favorit ipak nije donio mnogo dobrog za domaće igrače, dok su gosti iz Visoko briljirali dobrom odbranom, kao i realizacijom u napadu, iako im u nekoliko situacija nisu išle na ruku sudijske odluke. Tako je na kraju prvog dijela rezultat glasio 12:11 i činilo se da Visočani možda mogu da dođu do iznenađenja na ovom susretu.

Vogošća na početku drugog dijela utakmice pokazuje nešto bolju igru, nego u prvom, ali igrači Bosne Centrotrans uspijevaju u stopu prvih deset minuta drugog dijela da prate sve rezultatske promjene. Čini se da je presudna bila 41. minuta, kada je Skopljak bio neprecizan sa sedam metara, u situaciji kada je Bosna imala igrača više na terenu, te je tada psihička snaga i koncentracija gostiju krenula nadole. Domaći igrači su jednostavno osjetili tu lošu energiju i primijenili malo agresivniju igru koja ih je dovela do pobjede od deset golova razlike. Ipak, ne treba shvatiti da je Skopljak krivac za poraz svoje ekipe, budući da je nedostajala podrška i ostalih kolega kada je riječ o napadačkoj realizaciji, te su večeras bili raspoloženi samo Grujić i Imamagić. A također na ruku nije išlo Visočanima da druga utakmica ove sedmice, nakon vanrednog kola, bude upravo ovo teško gostovanje, što je bio još jedan dodatni, otežavajući faktor.

Na golu Bosne Centrotrans solidnu partiju pružio je Hadžić koji je upisao osam odbrana, a kako smo već kazali najefikasniji su bili Grujić sa osam i Imamagić sa četiri postignuta pogotka. Po dva pogotka u ovom porazu dodali su Skopljak i Čabaravdić, dok su po jedan napad uspješno realizirali Ahić, Spahić, Limo, Omanović i Burić.

Sve u svemu, trener gostiju iz Visokog, ali i njihova publika ne mogu biti nezadovoljni prikazanom igrom na ovoj utakmici, jer bi pobjeda protiv favorizovane ekipe Vogošće bila pravo iznenađenje, stoga igrači treba da nauče primijeniti svoju dobru igru iz prvog dijela ove utakmice i aplicirati takvu igru na cijeli tok utakmice.

Naredne sedmice Bosna Centrotrans će ponovo igrati dvije utakmice, ali ovog puta jednu utakmicu u Kupu BiH za rukometaše, a drugu u Premijer ligi BiH. Prva utakmica protiv ekipe Čelika iz Zenica jeste upravo utakmica četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše, a ovaj susret na programu je u srijedu, 2. marta, kada će Visočani gostovati u Zenici u potrazi za prolazom u polufinale Kupa.

Druga utakmica naredne sedmice jeste drugo uzastopno gostovanje u Premijer ligi BiH, kada će Visočani gostovati u Derventi kod istoimene ekipe. Derventa koja je u ovom trenutku četvrtoplasirana ekipa bit će ponovo teško gostovanje za Visočane, iako su u prvom dijelu sezone, kada je Derventa gostovala u Visoko, igrači Bosne Centrotrans pobijedili rezultatom 27:25. No, računajući na lošu igru Visočana u gostima, te mnogo utakmica u ove dvije sedmice Derventa će biti malo više od blagog favorita u ovom susretu koji se igra naredne subote.

Ipak ne trebamo biti pesimistični i sigurni smo da je pred nama još jedna sedmica dobrog rukometa, a nadamo se i novih uspjeha visočkih rukometaša, a sve to ćete moći pratiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, koji samo za vas donosi prenose utakmica rukometnog kluba iz Visokog.

Ovim informacijama i završavamo večerašnji prenos, koji je nažalost počeo sa manjim tehničkim problemima zbog kojih se izvinjavamo svim našim vjernim čitaocima i ljubiteljima rukometa. Večeras su sa vama, kao i uvijek, bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog javljanja upućujemo vam srdačan sportski pozdrav i želimo vam prijatno veče uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba

KRAJ UTAKMICE: I proteklo je svih 60 minuta utakmice u Vogošći u kojoj su domaći na kraju slavili ubjedljivo protiv gostiju iz Visokog. Iako su igrači visočke Bosne Centrotrans u prvom dijelu utakmice pokazali zavidan otpor i dobru igru, drugo poluvrijeme, posebno posljednjih 20 minuta utakmice, nisu uspjeli da održe svoj tempo igre, te su igrači Vogošće Poljine Hills iskoristili tu priliku da naprave veliku i nedostižnu prednost, koja se na kraju pretvorila u ubjedljivu pobjedu.

Bosna Centrotrans je pretrpjela još jedan gostujući poraz ove sezone, a krajnji rezultat glasi 31:21, što zvuči dosta ubjedljivo, iako su Visočani pokazali zavidan nivo igre.

U nastavku slijedi kratka analiza cijele utakmice, kao i najava narednih susreta koje Bosna igra u Kupu BiH i Premijer ligi BiH.

57’ – Tri minute su do kraja, a Grujić postiže svoj osmi gol na utakmici za rezultat od 28:21.

55’ – Do kraja utakmice ostalo je još nešto manje od pet minuta, a nakon time-outa gledali smo po jedan pogodak na obje strane. Za Bosnu Centrotrans ovaj put svoj prvi pogodak na utakmici postigao je Omanović, a trener Antović je u ovim trenucima promijenio skoro cijelu postavu koja je nosila igru u dosadašnjem toku utakmice.

Do kraja svoju priliku dobit će nešto mlađi igrači, dok domaći i dalje igraju u najjačem sastavu.

Trenutni rezultat glasi 27:20, što je nažalost nedostižno za goste iz Visokog.

53’ – Sedam minuta prije kraja utakmice Burić, koji inače igra standardno dobro u gotovo svim utakmicama, postigao je tek prvi pogodak za Bosnu Centrotrans. Ipak u međuvremenu domaći su uspjeli još dva puta postići pogodak, te trenutni rezultat glasi 26:19. Čini se da će ovo biti samo jedna dobra predstava Visočana, koji ponovo nisu uspjeli da dođu do trijumfa u gostima.

U ovim trenucima, kako to ima običaj raditi i Zdenko Antović, trener domaćih Rizdić zatražio je time-out kako bi svojim igračima dao posljednje upute.

50’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice i domaći će čini se do kraja održavati ovu razliku, jer igrači visočke Bosne Centrotrans čini se da nemaju više snage za povratak rezultata u egal. Trenutni rezultat glasi 24:18, a posljednji pogodak za Visočane postigao je Grujić koji se, nakon dobre partije u prvom dijelu, napokon uključio u igru postigavši svoj sedmi pogodak na utakmici.

No, čini se da sve ovo neće biti dovoljno da igrači iz Visokog dođu do tako potrebnog iznenađenja na ovoj utakmici.

47’ – Domaći ipak povećavaju svoju prednost na šest golova razlike, te nakon dva brza pogotka Visočana uzvraćaju također sa dva pogotka za rezultat 22:16. Ipak, Čabaravdić je proradio u posljednjim minutama, te postiže svoj drugi pogodak za smanjenje zaostatka i rezultat 22:17.

45’ – I čini se da je time-out urodio plodom, te da visočki rukometni stručnjak Antović ima još nekoliko asova u rukavu pripremljenih za ovu utakmicu. Odmah nakon ove kratke pauze za Visočane svoj prvi pogodak na ovoj utakmici postiže Čabaravdić, a iz dobre odbrane ubrzo Imamagić postiže svoj treći pogodak za smanjenje razlike pri rezultatu 20:16.

43’ – Visočani su ušli u dosta lošu seriju i nakon što je Skopljak bio neprecizan sa linije od sedam metara domaći uspijevaju da postignu pogodak i ovog puta odu na najveću prednost na ovoj utakmici, pri rezultatu 19:14. Ovo bi mogli biti i odlučujući trenuci jer je Vogošća u ovim trenucima igrala sa igračem manje, te ovaj promašeni sedmerac i dobra realizacija domaćih igrača u napadu nikako ne ide na ruku igračima Bosne Centrotrans kojima gostovanja ove sezone baš i nisu jača strana.

Ipak, trener Antović sa klupe Bosne Centrotrans zatražio je time-out kako bi prekinuo ovu seriju domaćih, ali i kako bi malo smirio svoje igrače i vratio im samopouzdanje.

41’ – Veoma čvrste odbrane gledamo večeras na obje strane, a rezultat koji proizlazi iz takve igre u odbrani jeste i veliki broj prekršaja. Ovaj put igrači Vogošće su “skrivili” sedmerac, ali Skopljak nažalost nije bio precizan ovog puta. U međuvremenu domaći igrači su sa dva pogotka uspjeli da se vrate na plus četiri, što je i najveća prednost na ovoj utakmici.

Trenutni rezultat glasi 18:14.

39’ – I nakon što je proteklih nekoliko utakmica dosta stidljivo odigrao Imamagić se večeras vraća u punom kapacitetu, baš kada je potreban svojoj ekipi, te pogađa i treći put na ovoj utakmici za rezultat 16:14.

37’ – Odmah nakon gola Grujića domaći igrači uspjeli su da brzim napadom vrate svoju prednost na tri gola razlike, ali Visočani su čini se vratili svoju igru sa kraja prvog poluvremena, te ubrzo Imamagić svijim drugim pogotkom rezultat postavlja na 16:13.

35’ – Pet minuta bilo je potrebno Visočanima da napokon uđu u igru nakon pauze na poluvremenu, te nakon serije od 3:0 koju su napravili domaći na startu drugog dijela Grujić svojim šestim pogotkom na utakmici smanjuje zaostatak gostiju. Trenutni rezultat glasi 15:12.

32’ – Prije dvije minute počelo je i drugo poluvrijeme utakmice između ekipa Vogošća Poljine Hills i Bosna Centrotrans. Gosti, koji su u ovoj utakmici predstavljeni kao autsajderi odlično su odigrali u prvom poluvremenu, ali već na početku drugog poluvremena favorizirana Vogošća pokazuje svoju snagu.

Nakon rezultata od 12:11 na kraju prvog dijela, igrači Vogošće uspjeli su do sada napraviti seriju od 2:0 za rezultat 14:11.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Večeras možemo biti zaista zadovoljni igrom Visočana u prvih trideset minuta utakmice, koji su pokazali veliko htijenje i želju da naprave pravu senzaciju u Vogošći. Prvi dio utakmice u kojoj je ekipa Vogošća Poljine Hills bila predstavljena kao favorit ipak nije donio mnogo dobrog za domaće igrače, dok su gosti iz Visoko briljirali dobrom odbranom, kao i realizacijom u napadu, iako im u nekoliko situacija nisu išle na ruku sudijske odluke.

Očekivano, Grujić koji je prvi dio sezone proveo upravo u ekipi iz Vogošće najefikasniji je igrač u redovima Bosne Centrotrans sa svojih pet postignutih pogodaka u prvom dijelu večerašnje utakmice. U tom golgeterskom poretku slijedi ga Skopljak sa dva postignuta pogotka, dok su se u dobru napadačku realizaciju uključili i Ahić, Spahić, Imamagić i Skopljak sa po jednim postignutim pogotkom.

Veoma dobru partiju pružio je u prvom dijelu i Hadžić, koji je na golu Visočana uspio upisati pet odbrana.

Sveukupno gledano, ukoliko Visočani nastave u drugom poluvremenu sa istim tempom, bez pada u igri, zasigurno mogu pomrsiti konce drugoplasiranoj ekipi Vogošće, koja je ove sezone upisala tek jedan poraz na utakmici protiv prvoplasiranog Izviđača.

Uskoro slijedi prenos drugog poluvremena, a mi se zbog kašnjenja u prenosu prvog poluvremena, koje je prouzrokovao tehnički problem, izvinjavamo svim fanovima rukometa u Visokom koji putem našeg portala prate utakmice Bosne Centrotrans.

Ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I nakon prvih trideset minuta ljubitelji rukometa u Visokom mogu biti zadovoljni partijom izabranika Zdenka Antovića, koji su pokazali odličan otpor realno jačoj ekipi, koja je trenutno druga na tabeli Premijer lige.

Ipak i pored dobre odbrane u završnici poluvremena igrači Bosne nisu uspjeli održati egal, te je poluvrijeme završeno rezultatom 12:11, a čini se kako bi sudije mogle biti jedan od ključnih faktora jer večeras nisu blagonakloni prema gostima.

U nastavku slijedi analiza prvog poluvremena.

29’ – Grujić večeras sjajno igra protiv kluba u kojem je proveo prvi dio sezone i njegov peti pogodak dovodi Bosnu u egal. Čini se da će drugo poluvrijeme donijeti samo novi početak jer Bosna je došla sa jasnim ciljem – da napravi iznenađenje.

28’ – U toku su posljednje dvije minute prvog poluvremena, a igrači Bosne iz Visokog čini se da prave promjene u odnosu na protekle gostujuće utakmice. Ovog puta pogodio je Limo, te svojim prvim pogotkom Bosnu doveo na samo gol zaostatka pred kraj prvog dijela.

26’ – Nešto agresivnija odbrana na obje strane krasi posljednjih deset minuta prvog poluvremena i zbog toga gledamo nešto manje golova nego u dosadašnjem toku susreta. Trenutni rezultat glasi 11:9, a Bosnu je na korak bliže egalu primakao Imamagić svojim prvim pogotkom.

U ovim trenucima sa klupe domaćih je zatražen time-out, kao uvertira za posljednje minute prvog dijela utakmice u kojem su Visočani pružili dosta dobar otpor drugoplasiranoj ekipi.

22’ – U protekle četiri minute domaći igraču su uspjeli da naprave prvu malo veću razliku na utakmici odvojivši se u jednom trenutku na četiri gola prednosti. Ipak, ovu seriju donekle su prekinuli igrači visočke Bosne Centrotrans koji su, nakratko, ušli u lošu seriju.

Trenutni rezultat glasi 11:8, a posljednji pogodak, ujedno i svoj prvi, za Bosnu je postigao Spahić. U redovima bosne i dalje je najefikasniji Grujić sa četiri postignuta pogotka.

18’ – Zbog manjih tehničkih problema kasnimo sa prijenosom utakmice 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, u kojoj se u Vogošći sastaju domaća ekipa Vogošća Poljine Hills i visočka Bosna Centrotrans.

Trenutni rezultat glasi 7:5, a igrači Bosne, s obzirom na loše igre na gostujućim terenima zasad pokazuju solidnu igru u Vogošći. Golman Hadžić je sjajno otvorio utakmicu sa dvije odbrane i nakon toga slijedi po nekoliko golova na obje strane, a najefikasniji u redovima gostiju zasad je Grujić sa tri postignuta pogotka, dok su Skopljak i Ahić dodali po jedan.

U nastavku prenosa slijedi više informacija.

Nakon što su u srijedu, u okviru 19. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, igrači visočke Bosne Centrotrans uspjeli ubjedljivo savladati svoje protivnike iz Konjuha rezultatom 31:24, večeras od 18:00 sati očekuje ih teško gostovanja u susjednoj Vogošći. Budući da je prošlog vikenda nisu igrane utakmice Premijer lige BiH zbog reprezentativne pauze, ove sedmice gledamo dvije utakmice, te će Visočani nakon samo dva dana odmora imati zaista težak zadatak da iznenade i savladaju drugoplasiranu ekipu Vogošća Poljine Hills.

Ekipa iz Vogošće, koja je ove godine poražena samo jednom i to na domaćem terenu kada su ugostili prvoplasiranu ekipu Izviđača. Ekipa iz Ljubuškog iskoristila je tada umor igrača Vogošće nakon teških utakmica u europskim takmičenjima i to je bilo dovoljno za pobjedu u Vogošći. U svim ostalim odigranim utakmicama Vogošća je slavila, ostvarivši 54 boda pobijedivši 18 puta u 19 utakmica.

S druge strane Visočani, koji se bore za opstanak ove sezone, imat će težak zadatak prvenstveno jer je riječ o zaista kvalitetnom protivniku, a zatim i jer igrači Bosne Centrotrans muku muče sa gostovanjima. U devet gostujućih utakmica ove sezone Visočani su poraženi osam puta, a tek jednom su uspjeli savladati ekipu Konjuha u dramatičnoj završnici rezultatom 26:27. Bosna Centrotrans se trenutno nalazi na 11. poziciji tabele sa 22 osvojena boda, a do sada je sedam puta slavila, jedanest puta bivala poražena, uz jedan remi ove sezone.

Dakle, večeras od 18:00 sati pred nama je jedna, za ljubitelje rukometa u Visokom, veoma teška utakmica u kojoj pobjeda za Bosnu Centrotrans izgleda tako nedokučivo. No, znamo da često utakmice onih koji se grčevito bore za opstanak i hrabro igraju sa željom da ostvare cilj znaju biti itekako kvalitetne, te se nadamo da će večerašnja utakmica biti upravo takva, te da će Visočani uspjeti da iznenade svoje kolege iz Vogošće.

U svakom slučaju ne propustite da od 18:00 sati budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba gdje vas, kao i tokom cijele sezone, očekuje tekstualni prenos uživo iz Vogošće.