SportDržavni TimVedad Ibišević dvostruki strijelac u pobjedi Herthe

Vedad Ibišević dvostruki strijelac u pobjedi Herthe

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao je nova dva gola u dresu Herthe. Hertha je u osmom kolu Bundeslige slavila rotiv HSV-a u Berlinu s 3:0. Junak domaćeg tima je naš Ibišević, koji je opet bio dvostruki strijelac. Hertha je povela golom Kaloua u 17. minuti, a Ibišević je za dva minuta postigao dva gola! Prvo je u 76. zabio za 2:0, a onda u 78. za 3:0. Hertha je sada četvrta na tabeli sa 14 bodova. Hoffenheim je sa 2:2 remizirao protiv Stuttgarta. Oba gola za domaće postigao je Volland. Golove za goste postigli su Kliment i Werner. Toni Šunjić je igrao 63 minute za goste, Ermin Bičakčić 90 za domaće. Sane je u 55. pogodio za pobjedu Hannovera nad Werderom, Gross i Lex su bili strijelci za Ingolstadt protiv Frankfurta.