SportNogometVillarreal golovima Unala savladao Atletico Madrid 2:1

Villarreal golovima Unala savladao Atletico Madrid 2:1

Fudbaleri Villarreala pobijedili su večeras na svom terenu Atletico Madrid sa 2:1, u utakmici 29. kola španskog prvenstva i popeli se na peto mjesto na tabeli.

Atletico je poveo u 20. minutu golom A. Griezmanna iz jedanaesterca, a Villarreal je pobijedio golovima dvostrukog strijelca E. Unala. On je izjednačio u 82. minutu, a pobjedonosni pogodak postigao je u prvom minutu nadoknade vremena.

Ekipa D. Simeonea je ostala na drugom mjestu i ima 11 bodova zaostatka za prvoplasiranom Barcelonom, koja je danas pobijedila Atletic Bilbao sa 2:0.

Villarreal se poslije 14. prvenstvene pobjede popeo na peto mjesto sa 47 bodova i ima dva boda više od šestoplasirane Seville. Peto mjesto u Primeri vodi direktno u Ligu Evropa, a šesto u kvalifikacije za to takmičenje. Prva četiri mjesta vode u grupnu fazu Lige prvaka.

U drugoj utakmici, Celta je u Vigu odigrala 0:0 sa Malagom.

Celta zauzima 10. mjesto na tabeli sa 39 bodova, a Malaga je posljednja sa 14.