SportNogometVillarreal pao u lokalnom derbiju: Morales golom iz penala u 88. minuti...

Villarreal pao u lokalnom derbiju: Morales golom iz penala u 88. minuti donio pobjedu Levanteu

Domaći su se ekspresno vratili u Primeru, a odmah na startu su ostvarili trijumf u lokalnom derbiju protiv Žute podmornice, koja je imala problema s izostancima.

Ipak, gosti su imali više od igre u prvom poluvremenu, koje nije donijelo niti jednu pravu priliku za postizanje gola.

Do prvog velikog uzbuđenja navijači su čekali sve do 81. minute kada je golman Villarreala Fernandez sjajno odbranio udarac Moralesa.

Šest minuta kasnije Rukavina je skrivio penal, kojeg u gol samouvjereno pretvorio Morales za konačnih 1:0.