SportNogometVišća strijelac za Basaksehir, Aničić strijelac za Astanu

Višća strijelac za Basaksehir, Aničić strijelac za Astanu

Da je Rijeka sve utakmice grupne faze Evropske lige odigrala kao večeras, sigurno je da bi hrvatska ekipa prošla u narednu fazu takmičenja. Hrvatski prvak je na Rujevici slavio nad velikim Milanom od 2:0, golovima Puljića i Gavranovića. Nažalost, to je bila Pirova pobjeda Rijeke, s obzirom da je bila dovoljna tek za treće mjesto grupe D. Što se tiče klubova za koji igraju bh. internacionalci, ostvaren je polovičan učinak. Marin Aničić je pogotkom u 38. minuti donio dragocjenu pobjedu Astani protiv Slavije u Pragu, zahvaljajujući kojoj je kazahstanski tim prošao u eliminacijsku rundu. Edin Višća je bio strijelac prvog pogotka (10. minut) u pobjedi Basaksehira nad Bragom od 2:1, ali njegova ekipa ipak nije prošla dalje, jer im je trebala pobjeda Hoffenheima nad Ludogorecom. No, Nijemci su na vlastitom travnjaku odigrali tek 1:1. Vrijedi naglasiti da je u meču s Portugalcima Višća nosio kapitensku traku. Od takmičenja se oprostio i Sheriff Matea Sušića, kojem je bio dovoljan i bod u Kopenhagenu za plasman u narednu krug. No, izgubili su s 2:0… Muhamed Bešić je konačno zaigrao za prvi tim Evertona, i to od samog početka meča. Jeste da utakmica protiv kiparskog Apollona nije imala rezultatski značaj za engleski klub (ranije izgubili svaku šansu da se plasiraju dalje), ali svakako je za Bešića dobra vijest da je barem dobio priliku.