SportNogometVišća strijelac za Basaksehir u Evropskoj ligi

Višća strijelac za Basaksehir u Evropskoj ligi

Deset utakmica petog kola grupne faze Evropske lige odigrano je u terminu od 21:05, a nekoliko bosanskohercegovačkih fudbalera upisalo je nastupe. AEK i Rijeka su remizirali u Atini (2:2). Ovaj poraz za Riječane je značio i kraj u Evropskoj ligi. Gosti su poveli sa dva gola Gorgona, ali je grčki klub izjednačio preko Arauja i Christodoulopoulos. Ognjen Vranješ je odigrao svih 90 minuta za AEK.

Everton je poražen na Goodison Parku od Atalante (1:5). Cristante je doveo goste u prednost u 12. minuti, a isti igrač je i drugi put pogodio u 64. minuti. Ramirez je u 71. minuti smanjio na 1:2, a nakon toga pogađai su Gosens u 87. minuti i Cornelius minutu poslije, te u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Muhamed Bešić nije ulazio s klupe. U grupi E dalje su se plasirali Atalanta i Lyon.

Braga je savladala Hoffenheim na domaćem terenu (3:1). Domaću su odmah u prvoj minuti poveli preko Marcelinha, a gosti su izjednačili preko Utha u 74. minuti. Pobjedu Bragi donio je Fransergio u golovima 82. i trećoj minuti sudijske nadoknade. Ermin Bičakčić presjedio je na klupi cijeli meč. Braga je osigurala plasman u nokaut fazu, a Hoffenheim je izgubio šanse za to.

Basaksehiru je pobjedu protiv Ludogoretsa u Bugarskoj donio Edin Višća (1:2). Reprezentativac BiH je u 20. minuti zakucao loptu u mrežu za 0:1. Višća je sedam minuta poslije dao sjajnu dugu loptu za Freija, koji je pogodio za 0:2. Konačan rezultat 1:2 postavio je Marcelinho u 65. minuti. Turski klub ima šansu da se plasira dalje, ako pobijedi Bragu u posljednjem kolu, a Ludogorets izgubi od Hoffenheima.

Sheriff Tiraspol pobijedio je Zlin (1:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Jairo u 11. minuti. Ovom pobjedom Sheriff je ostao na prvom mjestu grupe F s ogromnim šansama da se plasira dalje. Mateo Sušić odigrao je svih 90 minuta večerašnje utakmice u dresu moldavskog kluba, dok su sa druge strane također cijeli meč odigrali Adnan Džafić i Mirzad Mehanović.