SportTenisVisočani sjajni na teniskom turniru "Kameni dvorac Open 2018", Emir Bešlagić prvak...

Visočani sjajni na teniskom turniru “Kameni dvorac Open 2018”, Emir Bešlagić prvak u kategoriji singl +45

Proteklog vikenda, na terenima teniskog kluba “Kameni dvorac” u Kaknju, je organizovan tradicionalni, osamnaesti po redu međunarodni teniski turnir “Kameni dvorac Open 2018”.

Na turniru je učestvovalo oko 70 igrača iz Bosne i Hercegovine i susjednih država.

U kategoriji singl +35 slavio je Mirza Husić, koji je u finalu pobijedio Slobodana Kokoruša rezultatom 6:3 6:3.

U kategoriji singl +45, najbolji je bio igrač iz Visokog, Emir Bešlagić, koji je u finalnom meču savladao Haruna Mahmutovića rezultatom 6:4 7:5.

U kategoriji +55, pobjednik je Ismir Brkić iz Zenice, koji je bio bolji od Almira Šabovića rezultatom 6:3 7:6.

U konkurenciji parova slavila je visočka kombinacija Emir Bešlagić i Samir Aščalić, koji su u finalu pobijedili bosanko-slovenačku kombinaciju Pašić/Brkić rezultatom 9/7.

Pobjednici su iz ruku Nerfida Džumhura, oca i trenera nšeg njbolje igrača Damira Džumhura, dobili opremu Lotto koji je oficijelni sponzor našeg igrača.