SportRukometFenomenalni Žiga svojim odbranama poslao Gradačac u niži rang: Bosna Centrotrans -...

Fenomenalni Žiga svojim odbranama poslao Gradačac u niži rang: Bosna Centrotrans – Gradačac 31:23

Analiza utakmice: Sjajna partija visočkih rukometaša večeras protiv ekipe Gradačca i pobjeda rezultatom 31:23 dovela je ekipu Bosna Centrotrans na korak do ostvarenja ovosezonskog cilja. Opstanak, nakon duge borbe od početka proljetnog dijela sezone, nije nikada izgledao bliži, a ukoliko nastave u ovom tempu Visočani bi sigurno trebali i naredne sezone biti dijelom društva najboljih rukometnih klubova u BiH.

Pobjeda od velikih osam razlike ipak nije zarađena tako lahko kako izgleda, te vam u nastavku donosimo kratak presjek oba poluvremena.

Iako je nervoza vladala u redovima domaćih na početku utakmice, već nakon pet minuta dolazi do stabilizacije u igri i Visočani kreću u građenje svog vodstva. Nekoliko puta u toku poluvremena gradačački rukometaši pokušali su da smanje svoj zaostatak, ali na manje od -3 gola nisu uspjeli prići, te su Visočani uzvratili u nastavku prvog dijela za konačni rezultat od 16:11 nakon prvih trideset minuta utakmice.

Drugo poluvrijeme donosi nervoznu igru na obje strane terena, te u prvih pet minuta drugog poluvremena obje ekipe prave veliki broj tehničkih grešaka, što ne mijenja mnogo rezultat. Ipak, sa nekoliko sjajnih odbrana na startu drugog dijela, Žiga koji je na golu Bosne Centrotrans zamijenio Hadžića najavio je nešto bolju partiju u nastavku utakmice. Golijada domaćih se ubrzo nastavila te su punili mrežu gradačačke ekipe, dok je publika sa tribina skandirala gostima: Druga liga, druga liga. No, ni sve to nije izludilo gostujuće igrače koji su stalno navaljivali novim napadima, ali na sreću domaćeg tima na golu je bio večeras nepokorivi Žiga koji je sa trinaest odbrana bukvalno zatvorio sve prilaze golu i tako poslao ekipu Gradačca u niži rang takmičenja.

Posljednjih deset minuta utakmice proteklo je u dekoraciji rezultata, koji je na kraju glasio 31:23 u korist domaćeg tima.

Najbolji pojedinac na ovoj utakmici i najzaslužniji za pobjedu domaćeg tima, kako smo već kazali, bio je golman Žiga sa 13 upisanih odbrana, kojima je izludio goste iz Gradačca. A Žigu su u stopu pratili i Grujić sa osam postignutih pogodak, te Skopljak koji je dodao pet pogodaka u ovoj pobjedi domaćeg tima.

Ipak, ono što je najviše doprinijelo pobjedi u ovoj utakmici jeste što se cijela ekipa uključila u ovu utakmicu, pa je tako većina igrača postigla pogotke na ovoj utakmici i to sljedećim redom: Limo i Imamagić po četiri pogotka, Burić, Čabaravdić i Sirčo po dva pogotka, te Buljina i Bečak po jedan pogodak.

Naredne dvije sedmice visočki rukometaši će napokon moći malo odahnuti, barem kada je riječ o utakmicama Premijer lige BiH, te će to vrijeme moći iskoristiti da se taktički, fizički i psihički pripreme za završnicu Kupa i Premijer lige BiH, koje će ih očekivati početkom aprila. Ovog vikenda, tačnije u petak, nastupa reprezentativna pauza, kada će igrači biti oslobođeni klupskih obaveza, a zanimljivost je da će se u Visokom na pripremama okupiti juniorska rukometna reprezentacija BiH. Ova ekipa juniora Bosne i Hercegovine bi u Visoko trebala stići u petak, a na spisku selektora Mrkonje koji predvodi bh. rukometne juniore našli su se i Visočani Lončar, Bečak i Travančić.

Na pripremama bi se ovoj reprezentaciji trebao priključiti i Imamagić, član RK Bosna Centrotrans Visoko, barem ako je vjerovati rukometnim kuloarima koji govore da se mladi Ljubušak Matej Hrstić odrekao svog mjesta u reprezentaciji zbog želje da igra za hrvatsku mladu reprezentaciju. Na taj način se otvorilo mjesto i za mladog Imamagića, koji bi mogao ostvariti neke od svojih snova i nositi dres državnog tima.

Nakon što se završi reprezentativna pauza Visočani će pauzirati još jednu sedmicu, jer je ekipa Igmana kod koje je Bosna Centrotrans trebala gostovati u narednom kolu, odustala od takmičenja zbog finansijskih problema. Sve to dodatno produžava odmor Visočanima, koji će nakon dvosedmične pauze igrati dvije teške utakmice protiv direktnog konkurenta u prvenstvu i kupu, a oba puta u utakmicama pred kraj marta i na početku aprila u Visoko će doputovati ekipa Čelika iz Zenice.

O okupljanju reprezentacije, budućim utakmicama Bosne Centrotrans i mnogim drugim zanimljivostima iz svijeta visočkog rukometa ćemo pisati vrlo skoro, stoga ne zaboravite da pratite vaš portal Visoko.co.ba, jedini pravi i vjerodostojni izvor informacija iz Visokog i okoline.

A mi ovim informacijama završavamo večerašnji prenos, uz čestitke visočki rukometašima i ljubiteljima rukometa u našem gradu. Sa vama su večeras bili komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog puta šaljemo vam srdačan sportski pozdrav i želimo vam ugodnu noć.

KRAJ UTAKMICE: I završeno je svih 60 minuta utakmice 24. kola Premijer lige BiH za rukometaše, između ekipa Bosna Centrotrans i Gradačac. Utakmica koja se igrala na parketu dvorane Franjevačkog samostana u Visokom donijela je visočkim rukometašima prijeko potrebnu pobjedu i osvetu za prošlosezonske malverzacije ekipe Gradačca, te su Visočani na kraju ove utakmice slavljenici sa rezultatom 31:23.

Sjajn posao uradila je cijela ekipa, predvođena Zdenkom Antovićem, te je ovo jedan od školskih primjera kako sjajan rezultat dolazi nakon što cijela ekipa uloži svoj trud i napor u ostvarenje zajedničkog cilja.

U nastavku slijedi kratka analiza utakmice i pregled najboljih strijelaca, kao i najava narednih događaja i utakmica koje očekuju visočke rukometaše.

Ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba

59’ – Minut je do kraja utakmice, a obje ekipe grabe priliku da postignu pogotke prije kraja. Po jedan pogodak na obje strane, a za Bosnu Centrotrans precizan je Grujić koji postavlja rezultat na 31:23.

58’ – Sjajni mladi Sirčo koristi svaku priliku koju mu trener Antović da, te nakon gola iz sedmerca sjajnom fintom izbacuje iz kolosijeka odbranu Gradačca i postiže svoj drugi pogodak, dokazujući da je ipak trebao biti pozvan u kadetsku reperezentaciju BiH, iako je na opće iznenađenje svih ljubitelja rukometa u Visokom njegovo ime izostalo sa tog spiska.

Gosti u međuvremenu dobijaju novi sedmerac, ali ne koriste priliku i pogađaju prečku. Lopta se odbija nesretno ponovo u ruke gostujućeg tima, te gradačačka ekipa postiže novi pogodak za rezultat 30:22.

Trenere domaćih Antović ponovo je pozvao time-out, dvije minute prije kraja utakmice, kao njegov običaj da smiri igrače pred kraj utakmice kako bi se utakmica završila u fer i korektnom sportskom duhu.

57’ – Gotovo svi igrači visočkog tima su se upisali u listu strijelaca na ovoj utakmic, te je nedostajao gol mladog Sirče. Kapiten tima Skopljak mu prepušta sedmerac koji su u međuvremenu skrivili gosti, te Sirčo postiže svoj prvi pogodak iz sedmerca na opšte radovanje publike i uz velike ovacije.

Ipak i gosti uzvraćaju brzim pogotkom, te trenutni rezultat glasi 29:21.

54’ – Žiga je upisao trinaest odbrana do sada, ali će ga u ovim trenucima na golu zamijeniti Hadžić nakon što je Bečak skrivio penal i zaradio novo dvominutno isključenje pet minuta prije kraja utakmice.

Ipak, Hadžić na ovoj utakmici nije uspješan na golu domaćih te gosti sa linije za sedam metara postižu pogodak i postavljaju rezultat na 28:20.

52’ – Osam minuta je do kraja utakmice, a Visočani su ponovo kompletirani i čini se da se nalaze na pragu nove, senzacionalne pobjede protiv Gradačca, koji će vjerovatno nakon ovog poraza biti zakucan za 14. poziciju, što je u zoni ispadanja. Publika i dalje skandira gostujućim igračima: Druga liga, druga liga, što dodatno otežava igru gostiju koje izluđuje sjajna odbrana Bosne, predvođena Žigom.

U međuvremenu po jedan gol na obje strane, a za Bosnu je precizan bio Limo, te trenutni rezultat glasi 28:19.

50’ – ŽIGAAA! Ponovo nevjerovatni mladi golman Visočana dobija ovacije svih navijača nakon što je 11 put na ovoj utakmici odbranio gol svoje ekipe. Ponovo nakon toga slijedi brza kontra domaćih, a Limo je ovog puta precizan za najveće vodstvo Bosne Centrotrans i rezultat 27:18.

Ipak, već u narednom napadu Bečak u redovima domaćih zarađuje isključenje, te će Bosna u posljednjih deset minuta utakmice ući sa igračem manje na terenu.

49’ – Nastavljena je utakmica, a Visočani željni pobjede i osvete gradačačkoj ekipi za prošlogodišnje malverzacije u postsezonskom periodu pogađaju sve što upute prema golu protivnika. Ovog puta precizan je bio Skopljak iz mrtvog ugla, za najveću prednost domaćih na utakmici od osam golova razlike, pri rezultatu 26:18.

48’ – Nešto mirnija igra kako se bliži posljednjih deset minuta utakmice. Gosti su uspjeli da postignu jedan pogodak u međuvremenu, te pokušavaju igranjem flastera da spriječe golijadu domaće ekipe, ali mladi Čabaravdić sjajno koristi prostor te sa pozicije srednjeg beka zabija za rezultat 25:18.

Nakon ovog napada trener domaće ekipe Zdenko Antović traži time-out kako bi svoju ekipu pripremio za posljednjih deset minuta utakmice i nadamo se novu pobjedu na domaćem terenu.

45’ – Nakon time-outa gosti uspijevaju naprepad da postignu jedan pogodak i smanje zaostatak na šest golova, pri rezultatu 23:17. Sjajan je i ovog puta bio Žiga svojom odbranom, ali se lopta nesretno odbija i pored Lime dolazi do protivničkog igrača koji postiže pogodak.

Deseta je ovo Žigina odbrana i čini se da bi on mogao biti večeras heroj svoje ekipe i domaće publike.

Iz takve odbrane rodila se prilika da se i mladi Bečak upiše u listu strijelaca, te i on svojim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od sedam golova, pri trenutnom rezultatu 24:17.

43’ –  Sedamnaest minuta je ostalo do kraja utakmice, a svoj golgeterski niz nastavlja i mladi Čabaravdić, koji svojim golom postavlja rezultat na 23:16 i ponovo tjera trenera gostujućeg tima Mikulića da pozove time-out i pokuša iskoristiti preostalo vrijeme za neki eventualni preokret, mada to večeras u Visokom izgleda i zvuči potpuno nestvarno.

Za to vrijeme vlada delirij na tribinama dvorane, a publika skandira na račun gostiju: Druga liga, druga liga!!!

42’ – Nastavljaju Visočani rešetati mrežu gostiju, a ovog puta precizan je Imamagić koji rezultat u ovim trenucima postavlja na 22:15. Ipak, nakon svakog gola domaćih i gosti uspješno uzvraćaju, u ovim trenucima, te već u narednom napadu postižu pogodak za 22:16.

40’ – I Grujić je nemilosrdan prema gradačačkoj ekipi večeras, te svojim sedmim golom na ivici presude za pasivnu igru povećava prednost domaćih ponovo na plus sedam, pri rezultatu 21:14. Uzvraćaju i gosti u narednom napadu, te trenutni rezultat glasi 21:15.

38’ – ŽIGAAAA! Golmanski heroj sa gola visočke Bosne Centrotrans doveo je navijače u dvorani do delirijuma pošto je nakon serije odbrana uspio odbraniti i sedmerac, te baciti loptu u kontru iz koje Bosna dolazi do najveće prednosti od sedam golova razlike, pri rezultatu 20:13.

Ipak i gosti uzvraćaju u narednom napadu, te rezultat sada glasi 20:14.

37’ – Nakon serije grešaka domaći se uspijevaju pribrati, te odigrati veoma dobru odbranu u ovim trenucima. Žiga je uspio odbraniti polukontru gostujućeg tima, što ponovo Visočani koriste i preciznim šutem Skopljaka dolaze u prednost pri rezultatu 19:13.

36’ – Serija grešaka obje ekipe u ovim trenucima i vrlo je konfuzno krenulo drugo poluvrijeme, te se nadamo da je ovo samo početka nervoza u redovima domaćeg tima, kao i na početku utakmice. Ipak, nešto vještije ovu situaciju koriste gosti za novi pogodak i rezultat 17:13.

No, uspješan je i Grujić, te Bosna Centrotrans vodi u ovom trenutku pri rezultatu 18:13.

34’ – Brza igra obje ekipe na početku drugog dijela utakmice, te i gosti uspijevaju doći do novog pogotka za rezultat 17:12. Žiga je na početku sjajno odbranio prvu navalu gostiju, ali loptu je uputio u pogrešnom smjeru, što su primijetili gosti i iskoristili priliku da smanje zaostatak.

32’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Gradačac i već na startu drugog dijela domaći su u prilici da još više povećaju svoju prednost, međutim mladi Čabaravdić je ovog puta sa ereta neprecizan, te rezultat nakon ove prilike ostaje 16:11.

Na drugoj strani Žiga sjajno brani na golu domaćih, što otvara priliku za brzi kontranapad, te Grujić svojim četvrtim pogotkom na početku drugog dijela Bosnu dovodi u najveću prednost od šest golova razlike, pri rezultatu 17:11.

Analiza prvog poluvremena: Završeno je prvih trideset minuta utakmice u Visokom između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Gradačac. Očekivano ova utakmica 24. kola Premijer lige BiH ponudila je mnogo sjajnih poteza i dobar rukomet, uz nešto bolju igru Visočana u prvom dijelu utakmice.

Najefikasniji pojedinci u ovom dijelu utakmice, a u redovima Visočana večeras su Limo, Imamagić i Grujić sa po tri postignuta pogotka, a u stopu ih prate Burić i Skopljak koji su u ovu prednost ugradili po dva pogotka.

Sjajan posao odradili su i golmani domaće ekipe, Hadžić i Žiga koji su upisali po pet odbrana, s tim da su Žigine odbrane došle u nekim ključnim trenucima, kada je vladala blaga kriza u redovima domaćih te nekako imaju veću težinu.

Ipak, uz sve ove statističke parametre trener domaćin Antović, kao i prisutna publika, može biti zadovoljan predstavom svojim momaka, koji su pokazali nadmoć u ovoj utakmici, a nadamo se da će tako biti i u nastavku koji slijedi vrlo skoro, stoga ne napuštajte vaš omiljeni portal Visoko.co.ba jer se ubrzo uključujemo ponovo u drugo poluvrijeme utakmice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Posljednji napad u prvom dijelu utakmice imali su Visočani, koji brzo gube loptu i gradačački rukometaši grade brz kontranapad, ali na golu domaćih je briljantni Žiga koji spašava svoju ekipu i odbranom vodi domaće na pauzu pri prednosti od pet golova razlike.

Tom akcijom završeno je i prvo poluvrijeme, a sudijski par je označio kraj prvog dijela u ovim trenucima, te Visočani nakon prvog dijela utakmice vode rezultatom 16:11.

Uskoro kratka analiza prvog poluvremena, ali i nastavak utakmice, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

29’ – Ponovo dobra odbrana domaćih ovim ključnim trenucima pred kraj prvog dijela. Ovog puta Mušinbegović je bio sjajan u odbrani, nakon čega domaći kreiraju brz kontranapad, koji novim pogotkom realizira Limo za rezultat 16:11.

28’ – Grujić je sjajan u prethodnom napadu i trećim pogotkom povećava prednost i postavlja rezultat na 14:11. Ubrzo nakon njega i dobre odbrane domaćih svoj prvi gol na utakmici postiže sjajni mladi Buljina, budući kadetski reprezentativac BiH, a njegovim golom rezultat se u korist domaćih penje na 15:11.

26’ – Mladi igrači nose Bosnu Centrotrans u vrijeme krize, pa tako nakon Čabaravdića svoj treći gol na utakmici postiže i Imamagić za povećanje prednosti domaćih na 13:10. A i u ovim trenucima Limo se vraća na teren, te je roster Bosne na terenu kompletiran četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

25’ – Pet minuta je do kraja prvog dijela utakmice, a mladi Čabaravdić svojim prvim golom na utakmici rješava ovu krizu i postavlja rezultat na 12:8. Ipak i gosti vješto koriste igračku prednost te postižu dva brza pogodtka za rezultat koji u ovim trenucima glasi 12:10.

24’ – Nakon nešto grublje odbrane Limo u redovima visočke Bosne Centrotrans je isključen i domaći će u naredne dvije minute igrati sa igračem manje na terenu. Gosti to vješto koriste i odmah smanjuju zaostatak i rezultat postavljaju novim pogotkom na 11:8.

Nastupila je blaga kriza u redovima domaćih koja, nadamo se, neće potrajati dugo.

23’ – Odmah nakon time-outa Antovićevi savjeti su urodili plodom te Grujić svojim drugim pogotkom povećava vodstvo domaćih, a ova lopta kao da je bila ispaljena iz topa prozujala je pored golmana domaćih za rezultat 11:7.

22’ – Nakon kratkog perioda igre u kojem su Visočani odigrali nešto lošiju igru Zdenko Antović je primoran da zatraži time-out i malo smiri strasti među svojim igračima pred kraj prvog dijela utakmice.

U međuvremenu Visočani su dobili veliku podršku jer se dvorana Franjevačkog samostana ispunila do posljednjeg mjesta, te sada gromoglasnom podrškom visočka rukometna publika bodri svoje ljubimce do ostvarenja pobjede i osvete u ovoj utakmici. A tu je i ženska rukometna reprezentacija koja bodri domaće.

20’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena i Skopljak svojim trećim golom za rezultat 10:6 otvara ovu dionicu igre. Bosna Centrotrans u ovim trenucima ima i igrača više na terenu, zbog isključenja koje su gradačački rukometaši zaradili, no Hadžić je neuspješan u ovim trenucima na golu te sa igračem manje gosti uspijevaju postići pogodak za smanjenje prednosti i rezultat od 10:7.

Odmah slijedi brza izmjena, te je sada na golu domaćih Žiga, koji netom nakon ulaska u igru brani zicer i vraća samopouzdanje svojoj ekipi.

18’ – Minut nakon što je postigao svoj drugi pogodak Burić je izborio i novi sedmerac za svoju ekipu, a Skopljak je ponovo precizan sa linije za sedam metara, za svoj drugi pogodak na ovoj utakmici. Trenutni rezultat glasi 9:5.

Ipak i gosti uzvraćaju brzim napadom, te smanjuju rezultat na 10:6.

17’ – Burić drugi put precizan na ovoj utakmici za ponovno povećanje rezultata na četiri gola razlike i trenutni rezultat 8:4. Igrači Bosne Centrotrans, nakon početne nervoze, sjajno igraju u nastavku prvog poluvremena na oba kraja terena, a rezultat takve igre je i vodstvo koje imaju u svojim rukama.

Nešto prije pogotka Burića u dva navrata Limo je promašio otvorene šuteve, što nadoknađuje dobrom igrom u odbrani, ali je sve to i pokazatelj trenutne terenske nadmoći domaćih.

14’ – Naredni napad gostiju donosi prekid petominutne golgeterske apstinencije, te i Gradačac pogađa za smanjenje zaostatka. Rezultat u ovom trenutku glasi 7:4, a mi polagano privodimo kraju prvih 15 minuta prvog poluvremena utakmice.

13’ – Minuta odmora nije urodila plodom za goste iz Gradačca i već u narednom napadu Imamagić postiže svoj drugi vezani pogodak za povećanje vodstva visočkih rukometaša. Trenutni rezultat glasi 7:3, a gosti su već pet minuta bez postignutog pogotka.

11’ – Krenula je prava mala golijada Visočana, a ovog puta precizan je bio i Imamagić koji svojim prvim pogotkom povećava prednost Bosne na tri gola razlike. Trenutni rezultat glasi 6:3 i to je najveće vodstvo domaćih u dosadašnjem toku utakmice.

A sve to primorava trenera gostujuće ekipe Budimira Mikulića da pozove prvi time-out već nakon 11 minuta, stoga nam slijedi minuta odmora.

10’ – Ponovo nakn dobre odbrane slijedi i veoma dobra akcija domaće ekipe, iz koje u priliku ponovo dolazi Limo koji je još jednom precizan i Bosna sada ima najveće vodstvo od 5:3.

9’ – Limo igra sjajno večeras i svojim prvim pogotkom, nakon sjajne malopređašnje asistencije, dovodi domaći tim u vodstvo od 4:3.

Dobro raspoloženje u prvih deset minuta pokazuje i golman domaćih Hadžić, koji je do sada upisao tri odbrane.

8’ – Sjajna kombinacija Lime i Burića, baš kako su to uradili i na početku utakmice protiv Slobode. Ponovo je Limo izvanrednim cepelin pasom uposlio Burića, koji dovodi Bosnu u novo vodstvo od 3:2.

Ipak, već u narednom napad i gosti uzvraćaju, te sada trenutni rezultat glasi 3:3.

6’ – Minut nakon prvog vodstva domaćih, gradačački rukometaši dolaze do novog izjednačenja. Rezultat ponovo u egalu i glasi 2:2.

5’ – Ekipa Gradačca igra veoma čvrstu odbranu i već nakon prvih pet minuta, nakon pokušaja Buljine da šutira ka golu, gosti su skrivili penal. Ovo je bila idealna prilika za Enesa Skopljaka, koji je sa linije za sedam metara doveo Bosnu Centrotrans u prvo vodstvo na ovoj utakmici, pri rezultatu 2:1.

Nadamo se da bi Skopljak mogao ponoviti i u ovoj utakmici dobar učinak, kako je to briljantno učinio na utakmici protiv Slobode sa 15 postignutih pogodaka.

3’ – Nervoza u redovima visočkih rukometaša na početku ove itekako važne utakmice je razumljiva, ali tako je bilo i na počecima prošlih utakmica iz kojih su Visočani izašli kao pobjednici. Nadamo se da će tako biti i u ovoj utakmici, te da će visočki rukometaši doći do svog ritma koji vodi ka pobjedi.

Ipak, i pored početne nervoze Visočani uspijevaju izjednačiti, precizan je bio Grujić, a rezultat glasi 1:1.

2’ – I prvim zviždukom na parketu dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom počela je utakmica između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Gračanica. Visočani su dočekali gradačačku ekipu u okviru 24. kola Premijer lige BiH, te se nadaju da će u ovom susretu doći do prijeko potrebne pobjede, koja bi označila korak bliže ka opstanku.

Na početku utakmice gradačački rukometaši su uspjeli prvi da dođu do vodstva, te nakon dvije minute vode pri rezultatu 0:1.

_______________________________________________________________________

Još nekih petnaestak minuta je ostalo do početka velikog rukometnog dvoboja, koji će večeras u okviru 24. kola Premijer lige BiH na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom, odigrati ekipe Bosna Centrotrans i Gradačac.

Veliki broj ljubitelja rukometa u Visokom i simpatizera visočke Bosne Centrotrans uputio se ka novoj dvorani, kako bi pratio ovaj susret, u kojem će visočki rukometaši tražiti prijeko potrebnu pobjedu za opstanak ove sezone u Premijer ligi BiH, ali i osvetu zbog prošlosezonskih malverzacija koje su vršene iz tabora gradačačke ekipe, a na štetu visočkog tima.

Sve u svemu pred nama je sjajna utakmica, stoga ostanite uz Visoko.co.ba, gdje vas očekuju komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, koji će osigurati direktan tekstualni prenos utakmice za sve vas.

Sedam kola ostalo je do završetka sezone u Premijer ligi BiH za rukometaše, a visočki rukometaši pred utakmicu 24. kola nalaze se u veoma solidnoj poziciji kada je u pitanju borba za opstanak u društvu najboljih. Utakmice 24. kola, kao i sve utakmice u prethodne tri sedmice, odigravaju se po ubrzanom sistemu zbog predstojeće reprezentativne pauze, te će tako večeras od 18:00 sati Visočani na svom parketu dočekati ekipu Gradačca.

Veoma zanimljiv duel bit će odigran večeras na parketu nove sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom, a u prilog tome govori mnogo činjenica. Glavna od njih svakako su razmirice koje su ova dva kluba imala pred kraj i poslije završetka prošle sezone, kada je Bosna zamalo izbačena iz lige zbog pokušaja gradačačke ekipe da na štetu drugog kluba izbori svoj opstanak. Svakako dobru utakmicu trebao bi obezbijediti i vječni međusobni rivalitet ove dvije ekipe, kao i činjenica da se obje ekipe ove sezone bore za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH.

Visočka Bosna je odradila solidan posao u protekle tri sedmice, posebice tokom prošle utakmice kada su remizirali sa Gračanicom, te su igrači visočkog kluba na taj način obezbijedili lijepe predispozicije za ostvarenje konačnog ovosezonskog cilja – opstanak u ligi. Bosna Centrotrans se trenutno nalazi na 11. poziciji tabele, na samoj granici zone ispadanja, sa 26 ostvarenih bodova iz 23 utakmice, a u stopu je prate ekipa sarajevske Bosne sa 25 bodova i ekipa Gračanice sa 24 ostvarena boda.

Svoje bodove visočka Bosna je ostvarila sa osam pobjeda, dva remija i trinaest poraza, te ukoliko nastave ovim tempom osvajanja bodova na domaćem terenu do kraja prvenstva bi trebali biti sigurni u opstanak.

S druge strane, ekipa Gradačca se nalazi u nešto nepovoljnijem položaju, te sa 21 ostvarenim bodom zauzima tek 14. poziciju. Ekipa koja nijednom nije pobijedila na gostujućem terenu ove sezone, sa čak 11 gostujućih poraza, teško da može tražiti neke bodove u Visokom kod ekipe Bosne koja je veoma sigurna na domaćem terenu, posebice u ovom, proljetnom dijelu sezone.  Ali, međusobni duel ove dvije ekipe u prvom dijelu sezone pripao je tada domaćoj ekipi Gradačca, rezultatom 32:28, te se Visočani nisu uspjeli u Gradačcu ovoj ekipi osvetiti za mutne radnje iz prošlogodišnjeg postsezonskog perioda.

Ipak, uprava visočke Bosne Centrotrans pozvala je svoje vjerne navijače da budu njihov “igrač više” sa tribina i da pokažu gradačačkoj ekipi, kroz fer i sportsko navijanje i podržavanje visočkog rukometa, kako se na pošten način gradi opstanak u ligi, a sve u nadi da će visočki klub večeras doći do toliko potrebne pobjede i toliko željene osvete.

Utakmica između Bosne Centrotrans i Gradačca bit će svakako sjajan rukometni spektakl koji od 18:00 sati počinje u Visokom, stoga ne propustite da se odazovete pozivu uprave RK Bosna Centrotrans i prisustvujete ovoj utakmici. A za sve one koji će biti opravdano odsutni vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, kao i cijelim tokom ove sezone, priprema direktan tekstualni prenos koji ćete moći pratiti isključivo na našem portalu.

Sa vama će ponovo biti vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, stoga ne propustite da pratite istinski rukometni spektakl, u kojem će Visočani tražiti pobjedu i osvetu za prošlogodišnje postsezonske malverzacije ekipe Gradačca, a koje su bile usmjerene protiv visočkih rukometaša.