ZDKSportVisok poraz rukometaša Čelika na Bilmišću od Gračanice

Visok poraz rukometaša Čelika na Bilmišću od Gračanice

Prva liga FBiH, grupa Sjever, 4.kolo. RK ČELIK – RK GRAČANICA 17:39; Sportska dvorana na Bilmišću u Zenici; Početak: u 17,30 sati; Gledalaca: oko 70. Sudije: Emir Drugović i Emir Konjičanin, delegat Stanislav Vujić.

U utakmici 4. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Gračanica iz istoimenog grada. Utakmica je završena rezultatom 17:39 (5:22) za Gračanicu.

Sastavi ekipa, strijelci:

Čelik: Harun Hodžić, Jasmin Omerović 3, Miđan Šečibović 2, Edhem Grabus 1, Mustafa Babić, Adnan Sumbuljević 1, Adi Pašalić 2, Faris Mrako 1, Muhamed Ajanović 2, Kenan Biogradlija 1, Ekrem Kobilica 2, Mirza Mulić, Almir Rekanović 1, Adnan Begagić 1, Muamer Kaljić, Danijel Jurić. (Trener Seldin Rizvanović);

Gračanica: Ahmetašević, Šahdanović 7, Doborac, Sarajlić 2, Spahić 4, Tufekčić 3, Gopo, Đulić 4, Mehmedović 4, Hrnjić 3, Sumbić 6, Hamidović 5, Ilić 1, Jovanović, Šuvalić. (Trener Mirsad Gopo);

Najefikasniji kod Čelika bio je Jasmin Omerović sa tri postignuta gola.

Najviše golova za Gračanicu postigli su: Halil Šahdanović (7), Amir Sumbić (6), te Dino Hamidović (5).

Sedmerci: Čelik 3 (5), Gračanica 2 (3); Isključenja: Čelik 6 minuta, Gračanica 12 minuta;

Mlada ekipa crno-crvenih predvođena trenerom Seldinom Rizvanovićem nije uspjela da pruži dostojan otpor favorizovanoj ekipi Gračanice i glavnom kandidatu za povratak u Premijer ligu BiH.

Početak utakmice protekao je u solidnoj igri domaće ekipe i jedinim vođstvom na utakmici od 2:1.

Nakon toga na terenu je postojala samo jedna ekipa i u narednih 25 minuta prvog poluvremena ekipa Čelika je postigla samo tri gola, a gosti 21 gol, tako da se na odmor otišlo pri visokom vođstvu gostiju od 5:22.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, s tim da je trener gostiju izrotirao gotovo cijelu ekipu, tako da se razlika u odnosu na prvo poluvrijeme nije puno povečavala. Drugo poluvrijeme završeno je rezultatom 12:17 za goste, za konačnih i zasluženih 17:39 za Gračanicu.

U narednom kolu rukometaši Čelika ide u goste ekipi Žepča.