SportNogometVisoka pobjeda Reala, Ronaldo nastavio obarati rekorde

Visoka pobjeda Reala, Ronaldo nastavio obarati rekorde

Real Madrid je u gostima kod Apoela slavio sa 6:0, dok je Tottenham nakon preokreta slavio u Dortmundu sa 2:1. Dortmund je na svom terenu dočekao ekipu Tottenhama i doživo poraz od 2:1. Milioneri su u vodstvo stigli preko Aubameyanga koji je pogodio u 31. minutu susreta, te se sa 1:0 otišlo na odmor. U drugom poluvremenu na asistenicje Allija pogađaju Kane i Son, pa tako donose pobjedu Tottenhamu od 2:1. Spursi će grupnu fazu sasvim sigurno završiti na prvom mjestu i tako će vjerovatno imati ”lakši” posao u osmini finala Lige prvaka. Real Madrid je gostovao u Nikoziji kod Apoela i slavio pobjedu od 6:0. Modrić je Kraljeve u vodstvo doveo u 23. minutu, da bi Beznzema u 39. minutu povisio rezultat. Nacho u 41. minutu donosi visokih 3:0 da bi Benzema svojim drugim pogotkom zaključio poluvrijeme i Real na odmor odlazi sa visokih 4:0. U drugom poluvremenu dva pogotka je postigao Cristiano Ronaldo u 49. i 54. minutu, i tako srušio lični rekord iz 2015. godine kada je u jednoj kalendarskoj godini postigao 16 pogodaka u Ligi prvaka, a u ovoj godini sa ova dva pogotka stigao je do brojke od 18 postignutih golova u Ligi prvaka za jednu sezonu.