SportRukometVogošća i pored poraza u uzvratnoj utakmici protiv Holona slavi prolazak u...

Vogošća i pored poraza u uzvratnoj utakmici protiv Holona slavi prolazak u 3. kolo

Rukometaši Vogošće ostvarili su plasman u 3. kolo Challenge Cupa nakon što su u uzvratnoj utakmici drugog kola poraženi od izraelskog predstavnika Holona rezultatom 24:23.
Podsjećamo, Vogošća je u prvom meču slavila rezultatom 31:24, a prednost koju su ostvarili u preksinoćnjem meču niti jednog trenutka uzvratne utakmice nisu doveli u pitanje te su odličnom igrom izborili plasman u treće kolo.

Domaća ekipa pitanje ukupnog pobjednika riješila je već u prvom poluvremenu kada je nošena sjajnim Mirzom Haseljićem na golu stekla prednost od 12:10, da bi u nastavku meča rutinski odradili već započeti posao i osigurali plasman u sljedeću rundu Challenge Cupa.

U ekipi Vogošće najefikasniji su bili Pekić i Osmanhodžić koji su meč završili sa po četiri postignuta pogotka, a kod gostiju je najbolji bio Nissim Falach koji je u toku utakmice postigao osam pogodaka.