SportOstali sportoviWawrinka eliminisao Dimitrova na startu Wimbledona

Wawrinka eliminisao Dimitrova na startu Wimbledona

Švicarski teniser Stan Wawrinka plasirao se u drugo kolo Wimbledona pobjedom nad Grigorom Dimitrovom sa 3:1 u setovima. Wawrinka nije dobro započeo meč, jer je Dimitrov  stigao do brejka već u drugom gemu koji je potvrdio za vodstvo od 3:0, a u nastavku seta je i još jednom oduzeo servis Švajcarcu, što mu je donijelo prvi set rezultatom 6:1.  Dimitrov je odlično servirao i jako dobro koristio slajs, no kako je Wawrinka sve više ulazio u ritam, tako se tok meča mijenjao u njegovu korist. U drugom setu Wawrinka je zaigrao mnogo bolje i Dimitrova po prvi put brejknuo u šestom gemu kada je poveo sa 4:2. Ipak, Dimitrov je uzvratio ribrejkom i poravnanjem na 4:4, da bi u 12. gemu seta Wawrinka stigao do dvije vezane set lopte na servis Bugarina, no nije ih iskoristio.  Pobjednika je odlučio tiebreak u kojem je Wawrinka krunisao bolju igru tokom čitavog seta i dobio ga sa 7:4 u tiebreaku.  U trećem setu uslijedio je pad u igri Švajcarca koji je Dimitrov iskoristio za veliko početno vodstvo od 3:0. U nekoliko navrata nakon toga Dimitrov je imao prilike za dupli brejk, ali ih nije iskoristio i zato je kažnjen u gemu u kojem je servirao za drugi set.  Wawrinka je napravio brejk pri rezultatu 5:3 za Dimitrova, a onda je u 12. gemu seta spasio i dvije vezane set lopte, da bi ga u tiebreaku i osvojio rezultatom 7:5, što mu je donijelo vodstvo od 2:1 u setovima.  I u četvrtom setu Dimitrov je više prijetio, ali nije iskoristio brejk prilike u trećem i petom gemu, zbog čega je ponovo kažnjen u završnici seta kada je Wawrinka napravio brejk u gemu u kojem je Dimitrov servirao za ostanak u meču, čime se Švajcarac plasirao u drugo kolo turnira.