SportRukometZagreb bolji od Nantesa, PSG-u derbi protiv Flensburga

Zagreb bolji od Nantesa, PSG-u derbi protiv Flensburga

Rukometaši Zagreba pobijedili su Nantes 23:22 u susretu 12. kola Lige prvaka. Iako je francuski klub u ovaj duel ušao kao favorit, zagrebački tim je na kraju uspio da napravi iznenađenje i da dođe do druge pobjede ove sezone. Domaći rukometaši su vodili tokom kompletnog susreta. Da će doći do trijumfa vidljivo je bilo već u prvom poluvremenu. Prednost se kretala između tri i pet golova razlike, a na odmor Zagreb odlazi sa četiri gola prednosti, 12:8. Nantes je tokom drugog poluvremena uspio da dođe na minus jedan u nekoliko navrata. Međutim, u ključnim trenucima nisu imali strpljenja i na kraju su poraženi u ovom duelu. Domagoj Pavlović je sa sedam golova predvodio Zagreb, dok su Grubindo i Claire na drugoj strani postigli po četiri. PSG je u derbiju pobijedio Flensburg sa uvjerljivih 29:21. U ovom duelu pobjednik je bio riješen već nakon prvih 30 minuta. Parižani su na poluvremenu imali plus devet (19:10) i u nastavku su lagano završili posao za novi trijumf. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nikola Karabatić i Uwe Gensheimer sa po pet golova, dok je kod Flensburga Kentin Mahe postigao šest golova. Barcelona je uz dosta muke pobijedila Wislu Plock 28:27. Pobjednički gol postigao je Kamil Syprzak, a najefikasniji kod pobjednika bio je Jure Dolenec sa šest golova. Kod Wisle su Racotea i De Toledo postigli po pet golova. Veszprem je na krilima Momira Ilića (8 golova) lagano pobijedio Brest Meshkov 34:22, dok je Vive Kielce savladao Celje 37:31.