Lokalne TemeSportRK Bosna Centrotrans - RK Konjuh 28:24

RK Bosna Centrotrans – RK Konjuh 28:24

U okviru trećeg kola rukometne Premijer lige, u dvorani KSC Mladost, pred oko 1700 gledalaca sastale su se ekipe RK Bosna Centrotrans i RK Konjuh.

Utakmica je završena rezultatom 28:24, a na kraju prvog poluvremena domaćin je vodio sa 18:11.

Nakon prvih pola sata sjajne igre domaćin vodi sa 18:11. Bosna se pokazala odličnom i u odbrani, a sjajnim razigravanjem Adnana Harmandića, Burić Mahir je postigao pet pogodaka sa pozicije pivota i Travančić Eldin četiri s lijevog krila.

Iako je u 45-oj minuti igre Bosna imala rekordnih 24:15, tu je uslijedio mali pad igre čime je Konjuh serijom od četiri pogotka smanjio zaostatak.

Do kraja utakmice Bosna je rutinski sačuvala prednost. Burić je bio najefikasniji sa šest pogodaka, a slijedili su ga Travančić i Memić sa po pet pogodaka. Golman Grco bio je izuzetno dobar sa sedam odbrana. Kod gostujućih igrača istakao se Kadić sa osam golova.

U narednom kolu RK Bosna Centrotrans gostuje kod Sloge u Doboju.