SportNogometŽeljezničar bolji od Sarajeva u gradskom derbiju

Željezničar bolji od Sarajeva u gradskom derbiju

Ovog vikenda se igra posljednje kolo u nogometnim Ligama za prvaka i opstanak. U Ligi za prvaka je odigran prvi duel u kojem su u vječitom gradskom derbiju snage odmjerili Željezničar i Sarajevo i s obzirom da utakmica nije imala preveliki rezultatski značaj, derbi je konačno opravdao očekivanja, a slavio je Željezničar sa 2:1. Domaći su poveli golom Zajmovića u 10.minuti, a na 2:0 je povisio Ubiparip u 32, da bi konačnih 2:1 postavio Adukor u 37.minuti. Željezničar je i prije ove utakmice osigurao drugo mjesto na tabeli, dok bi Sarajevo nakon ovog poraza moglo izgubiti treću poziciju, jer Široki Brijeg danas igra meč posljednjeg kola na gostovanju kod Radnika u Bijeljini. Još se danas sastaju prvak Zrinjski i Krupa.  U Ligi za opstanak su odigrane sve tri utakmice posljednjeg kola, ali nije bilo neizvjesnosti, s obzirom da se ranije znalo da ispadaju Vitez i Čelik. U posljednjem kolu je Čelik sa 3:0 u gostima pobjedio Mladost, Gošk je takođe kao gost sa 2:1 pobjedio Vitez, a Borac je na svom terenu bio bolji od Slobode sa 2:0. Konačna tabela izgleda ovako. Prvi je Gošk sa 45 bodova, Mladost je osvojila 42, Borac 38, Sloboda 36, Čelik 28 i Vitez 15 bodova.