SportNogometŽeljezničar bolji od Sarajeva u odgođenom gradskom derbiju

Željezničar bolji od Sarajeva u odgođenom gradskom derbiju

Juče odgođeni vječiti gradski derbi između Željezničara i Sarajeva danas je ipak odigran na stadionu Grbavica, nakon što je domaćin osigurao potrebne uslove da se meč i odigra. S obzirom na veoma težak teren, gledali smo čak i jedan od boljih derbija proteklih godina, a slavio je na kraju Željezničar sa 2:1. Domaći su poveli u 22.minuti kada je na ubacivanje Ubiparipa pogodio Zakarić. Najbolju šansu je Sarajevo imalo odmah nakon primljenog gola, ali je Velkoski bio neprecizan. U drugom poluvremenu je Željezničar bio bolji tim na terenu, stvarali su prilike, a do 2:0 su stigli u 77.minuti. Zakarić je ovoga puta bio asistent, a Ramović strijalac za veliku prednost domaćih. Pet minuta prije kraja je Sarajevo uspjelo smanjiti rezultat. Herić je bio asistent iz kornera, a najbolje se snašao Rahmanović  koji pogađa za 2:1, što je bio i konačan rezultat meča. Na tabeli sada prvo mjesto dijele Široki Brijeg i Željezničar sa po 35 bodova, Zrinjski je treći sa 34, a Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu sa 29 bodova. U zoni ispadanja su Čelik sa deset i Vitez sa sedam bodova.