SportNogometŽeljezničar preko Zete do drugog pretkola Evropske lige

Željezničar preko Zete do drugog pretkola Evropske lige

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige. Plavi su večeras u Podgorici remizirali sa Zetom 2:2, te zasluženo idu u dalje zahvaljujući pobjedi od 1:0 iz prvog meča. Prvih pola sata igre u Podgorici nije donio gotovo ništa. Tek poneki slab pokušaj na obje strane je bilo sve što se moglo vidjeti, ali potom je sve eksplodiralo u samo tri mintute. Domaći su u 29. minut došli do vodstva. Veliku grešku Graovca koristi Ljuljdjuraj, upolsio je Kuklučića koji pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0. Ipak, samo tri minute kasnije Željo je poravnao. Prekrasan gol je postigao Goran Zakarić za izjednačenje rezultata na 1:1. Do kraja prvog dijela dosta nervoze kod domaćih fudbalera. Imali su nekoliko ružnih startova, koji su kažnjavanji žutim kartonima. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, da bi u nastavku Zeta krenula nešto ofanzivnije. Priliku je imao Ljuljduraj na otvaranju, ali je šutirao pored gola. Željo je s druge strane svoju šansu iz kontre iskorisitio i u 61. minuti su stigli do vodstva. Sjajan gol postigao je Ivan Lendrić za prednost od 2:1. Zeta se niije predavala. Golom Krstovića iz 77. minute su došli do 2:2 i tračka nade, ali do kraja je ostalo neriješeno, pa je tim s Grbavice zasluženo prošao u narednu fazu takmičenja. Protivnik Želji u drugom pretkolu je AIK iz Štokholma.