SportNogometŽeljezničar slavio u derbiju, Široki Brijeg deklasirao Čelik

Željezničar slavio u derbiju, Široki Brijeg deklasirao Čelik

Kompletirano je treće kolo nogometne Premijer lige BiH. U velikom derbiju kola u kojem su se na Grbavici sastali Željezničar i Zrinjski, slavio je domaći sastav sa 2:0, golovima Sulejmana Krpića u 36 i 40.minuti. Široki Brijeg je na svojoj Pecari deklasirao zenički Čelik sa čak 6:0. Dražen Bagarić je postigao dva gola za Širokobriježane u 18. i 87.minuti, a strijelci su još bili Dejan Čabraja, Luka Begonja, Josip Barišić i Stipe Jurić. Sarajevo je nakon debakla u Evropskoj ligi ostvarilo vrijednu pobjedu na gostovanju kod Slobode u Tuzli rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Krste Velkoski u 45.minuti, a od 56.minute je Sloboda igrala sa igračem manje zbog isključenja Vasiljevića. U Gabeli su Gošk i Zvijezda 09 igrali nerješeno 2:2. Gosti su dva puta vodili golovima Asentića i Osmanagića, a Ramić i Raguž su postigli goove za Gošk. Podsjećamo i na rezultate od subote. Radnik – Krupa 2:2, Mladost – Tuzla City 0:1. Nakon tri odigrana kola je na prvom mjestu Široki Brijeg sa sedam bodova, dok Sarajevo, Željezničar i Zrinjski imaju po šest. Krupa i Radnik su osvojili po pet bodova, Tuzla City ima četiri, Zvijezda 09 i Čelik po tri, a Sloboda, Gošk i Mladost su osvojili po jedan bod.