ZDKSportZenička Fortuna poražena od Novog Šehera u Zenici

Zenička Fortuna poražena od Novog Šehera u Zenici

U 9.kolu Kantonalne lige ZDK za sezonu 2017./2018., u Zenici su igrali zenička Fortuna i ekipa Novi Šeher. Po prohladnom, ali ugodnom vremenu za igru domaća Fortuna doživjela je poraz od gostiju iz Novog Šehera. Rezultat: NK Fortuna – NK Novi Šeher 1:2 (0:1)

Strijelci za pobjedničku ekipu Novog Šehera bili su Fehim Delić i Almir Jašić.

Glavni sudija bio je Eldin Hibović (Žepče), pomoćnici: A1 Benjamin Hekić (Kakanj), A2 Elman Čolak (Zenica), delegat Mirnes Begagić (Zenica). Službena lica prema nszdk.

Igrano na B terenu na Kamberovića polju sa plastičnom podlogom pred oko 40-ak gledalaca, među kojima se isticala, sa stalnim navijanjem, i manja grupa navijača Novog Šehera. Gostujući nogometaši su odigrali dosta otvoreno, gotovo, cijelu utakmicu, što je rezultiralo povoljnim rezultatom u Zenici. U prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko prilika za postizanje gola za obje ekipe. Domaći su imali izvrsnu šansu sredinom prvog poluvremena, a gosti su u 40.minuti pogodili prečku.

Prvi gol postignut je u zadnjoj minuti 1.poluvremena nakon kornera sa desne strane. Oštro nabačena niska lopta prema golu domaćih, čini se, malo je zakačila jednog domaćeg igrača, prevarila domaćeg golmana i ušla u gol za vođstvo gostiju. U drugom pluvremenu gosti postižu i drugi gol, a domaći nogometaši mladog trenera Armina Beganovića uspjeli su samo ublažiti poraz na 1:2. Ekipi Novog Šehera ovo je bila četvrta pobjeda u prvenstvu, uz dva remija i tri poraza, 14 bodova. Fortuna je ostala na sedam bodova sa dvije pobjede, jedan remi i šest poraza. Ovo je bila utakmica iz posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Kantonalne lige ZDK.