SportNogometZenit napravio čudo i prošao u play-off Evropske lige

Zenit napravio čudo i prošao u play-off Evropske lige

Ruski Zenit savladao je Dinamo iz Minska nakon produžetaka sa 8:1 i ostvario je plasman u play off Evropske lige. Tim iz St. Petersburga je u ovaj meč ušao sa minusom od četiri gola iz prvog meča. Ipak, uspjeli su napraviti nevjerovatan povratak i na kraju su u produžecima prošli dalje. Zenit je imao samo 1:0 nakon prvih 45 minuta. Pogodio je Paredes u 22. minuti, da bi nadu donio Noboa pogotkom za 2:0 u 66. minuti. Paredes je šest minuta kasnije isključen i činilo se kako je tu definitivan kraj za ruskog velikana. Ipak, Artem Dzyuba sa dva gola u četiri minute (75. i 79.) donosi Zenitu prednost od 4:0 i odvodi meč u produžetke. Tamo je viđena prava ludnica. Dinamo preko Yahaye u 99. minuti dolazi do gola za 4:1 i domaćim su bila potrebna još dva gola za prolaz dalje. Do njih su i došli. Prvo je Driussi u 109. minuti pogodio za 5:1, da bi Dzyuba trećim golom u 115. minuti sa penala pogodio za 6:1. Nije tu bio kraj. U nadoknadi drugog produžetka Robert Mak pogađa još dva puta i završava meč za konačnih 8:1 i odlazak u play off gdje ih čeka norveški Molde. Sevilla je novu sezonu Serije A najavila pobjedom od 0:5 na gostovanju kod litvanskog Žalgirisa, dok se truski Bešiktaš provukao dalje nakon što je poražen sa 2:1 od LASK-a u Linzu. Ipak, gol Negreda u nadoknadi meča ih je odveo u play off gdje ih čeka Partizan.